Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,749,640,574.00 1,618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 136,675 2021-12-21 2021-12-22 48423260012021 Sherbime te tjera lik vendimin e keshillit bashkiak nr 71 data 09.12.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 4,830,646 2021-12-21 2021-12-22 49723260012021 Pagese paaftesie lik invalid bashkia Finiq dhjetor 2021
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 55,000 2021-12-21 2021-12-22 49423260012021 Sherbime te tjera lik komisiones neper status bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 105,400 2021-12-21 2021-12-22 49023260012021 Sherbime te tjera lik punonjes me kontrat bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 156,422 2021-12-21 2021-12-22 48923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik paga me kontrat bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Delvine 124,189 2021-12-21 2021-12-22 49323260012021 Shpenzime te tjera transporti likujdojme taksa per automjetet e bashkise Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 115,515 2021-12-21 2021-12-22 48623260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme diferenc page bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 26,100 2021-12-21 2021-12-22 49123260012021 Sherbime te tjera likujdojme diferenc page bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) JODY-KOMPANY Delvine 3,324,971 2021-12-20 2021-12-21 48123260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 64/2021 data 02.12.2021 kontrat nr 3644 data 21.12.2018 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) GEO CONSULTING Delvine 2,457,000 2021-12-20 2021-12-21 47823260012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime lik faturen nr 10/2021 data 25.11.2021 kontrata nr 1253 daata 17.05.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) JORGO KONOMI / DELVINE Delvine 742,400 2021-12-14 2021-12-15 48623260012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit lik faturen nr 8/2021 data 18.11.2021 bahkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) DHIMITER FRANGO Delvine 1,356,060 2021-12-14 2021-12-15 48523260012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit lik faturen nr 2/2021 data 24.11.2021 bahkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 166,981 2021-12-10 2021-12-14 465123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat nentor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 3,254,535 2021-12-06 2021-12-10 46623260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat nentor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 199,739 2021-12-07 2021-12-10 47723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat nentor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ONE TELECOMMUNICATIONS Delvine 332,352 2021-12-09 2021-12-10 48723260012021 Sherbime telefonike lik faturen e telefonit bashkia Finiq 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 668,939 2021-12-07 2021-12-10 47923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat nentor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Delvine 55,094 2021-12-06 2021-12-07 46723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat nentor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 88,198 2021-12-06 2021-12-07 47123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat nentor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 443,408 2021-12-06 2021-12-07 47223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat nentor 2021 bashkia Finiq