Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,679,252,902.00 1,534 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) DILAVERI-DELVINE Delvine 85,000 2022-01-12 2022-01-13 2423260012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Lik faturen nr 152 data 27.12.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 227,253 2022-01-10 2022-01-11 2123260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 27,949 2022-01-10 2022-01-11 323260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 148,653 2022-01-10 2022-01-11 1823260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 672,550 2022-01-10 2022-01-11 1623260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 222,148 2022-01-10 2022-01-11 1723260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 476,956 2022-01-10 2022-01-11 1023260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 89,198 2022-01-10 2022-01-11 823260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 509,641 2022-01-10 2022-01-11 1223260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 166,625 2022-01-10 2022-01-11 1323260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 305,396 2022-01-10 2022-01-11 123260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 3,351,426 2022-01-10 2022-01-11 523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 180,789 2022-01-10 2022-01-11 2023260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 273,624 2022-01-10 2022-01-11 1123260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 213,548 2022-01-10 2022-01-11 5123260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 32,935 2022-01-10 2022-01-11 1523260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Delvine 59,720 2022-01-10 2022-01-11 423260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 34,068 2022-01-10 2022-01-11 723260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 62,419 2022-01-10 2022-01-11 223260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 162,406 2022-01-10 2022-01-11 1923260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat dhjetor 2021 bashkia Finiq