Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,489,426,592.00 1,444 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) KALIVIOTI Delvine 15,328,677 2021-09-20 2021-09-21 36023260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturn nr 23/2021 data 23.08.2021 up nr 4 data 02.03.2021 kontrat nr 1942 data 19.07.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 60 2021-09-14 2021-09-15 358.23260012021 Ndihme ekonomike likujdojme ndihmen ekonomike bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 51,300 2021-09-10 2021-09-13 35823260012021 Ndihme ekonomike likujdojme ndihmen ekonomike bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 191,147 2021-09-02 2021-09-08 33823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 638,332 2021-09-02 2021-09-07 33723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 323,078 2021-09-02 2021-09-07 35123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 2,133,726 2021-09-02 2021-09-07 33923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 368,340 2021-09-02 2021-09-07 34823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 180,854 2021-09-02 2021-09-07 34923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 705,956 2021-09-02 2021-09-07 34423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 1,472,420 2021-09-02 2021-09-07 3502326001201 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 655,598 2021-09-02 2021-09-03 34123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 228,602 2021-09-02 2021-09-03 34323260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 87,451 2021-09-02 2021-09-03 34023260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 213,548 2021-09-02 2021-09-03 34223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 72,082 2021-09-02 2021-09-03 35423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 32,083 2021-09-02 2021-09-03 35323260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 160,181 2021-09-02 2021-09-03 35223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 52,444 2021-09-02 2021-09-03 34523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 115,268 2021-09-02 2021-09-03 35523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq gushte 2021