Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,489,230,052.00 1,443 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 1,000,000 2021-10-05 2021-10-06 373.23260012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik vendimin e keshillit baskiak Finiq nr 15 data 26.05.2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 543,527 2021-10-05 2021-10-06 37723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 115,268 2021-10-05 2021-10-06 37623260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) SALILLARI Delvine 6,440,536 2021-10-05 2021-10-06 365.23260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 85/2021 data 26.07.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 184,983 2021-10-05 2021-10-06 37923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 64,780 2021-10-05 2021-10-06 38323260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 212,976 2021-10-05 2021-10-06 38223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 52,444 2021-10-05 2021-10-06 38123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 112,631 2021-10-05 2021-10-06 39123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 32,083 2021-10-05 2021-10-06 38923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 252,240 2021-10-05 2021-10-06 39223260012021 Ndihme ekonomike likujdojme ndihmen ekonomike shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 2,313,208 2021-10-04 2021-10-05 37023260012021 Pagese paaftesie lik invaliditet bashkia Finiq tetor 2021
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 4,696,246 2021-10-04 2021-10-05 36923260012021 Pagese paaftesie lik invaliditet bashkia Finiq tetor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Delvine 57,720 2021-10-04 2021-10-05 37223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë LIK PAGAT SHTATOR 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 107,380 2021-10-04 2021-10-05 37123260012021 Pagese paaftesie lik invaliditet bashkia Finiq tetor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 68,000 2021-09-27 2021-09-28 36223260012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar lik pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 340,000 2021-09-27 2021-09-28 36323260012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar lik pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 340,000 2021-09-27 2021-09-28 36423260012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar lik pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 27,288 2021-09-20 2021-09-21 35923260012021 Shtese page per funksionin likpagaen gusht 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) KALIVIOTI Delvine 15,328,677 2021-09-20 2021-09-21 36023260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturn nr 23/2021 data 23.08.2021 up nr 4 data 02.03.2021 kontrat nr 1942 data 19.07.2021 bashkia Finiq