Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,489,426,592.00 1,444 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 213,999 2021-11-05 2021-11-09 44423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 150,269 2021-11-05 2021-11-09 44523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 3,083,802 2021-11-05 2021-11-09 43323260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 485,875 2021-11-05 2021-11-09 44023260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 248,492 2021-11-05 2021-11-09 43923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 166,651 2021-11-05 2021-11-09 47823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 321,709 2021-11-05 2021-11-09 43823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 130,860 2021-11-08 2021-11-09 44923260012021 Ndihme ekonomike lik ndihmen ekonomike 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 184,587 2021-11-05 2021-11-09 44723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 58,720 2021-11-05 2021-11-08 43223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 89,560 2021-11-05 2021-11-08 42923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 213,568 2021-11-05 2021-11-08 43423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 158,058 2021-11-05 2021-11-08 43523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 81,773 2021-11-05 2021-11-08 42823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 85,146 2021-11-05 2021-11-08 43123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 448,984 2021-11-05 2021-11-08 42723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat tetor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) KRISTALINA.KH Delvine 630,720 2021-10-27 2021-11-02 41523260012021 Kancelari lik faturen nr 388/2021data 07.06.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 230,020 2021-11-01 2021-11-02 42623260012021 Ndihme ekonomike lik ndihmen e konomike bashkia Finiq tetor 2021
  Bashkia Finiq (3704) G. P. G. COMPANY Delvine 3,000,000 2021-10-28 2021-10-29 42423260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 2/ data 25.07.2018 kontrat nr 2239 data 11.07.2017 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) JODY-KOMPANY Delvine 1,342,867 2021-10-28 2021-10-29 42523260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore lik faturen nr 44/2021 data 05.10.2021 kontrat nr 2267 data 06.08.2021 bashkia Finiq