Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,749,640,574.00 1,618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 4,720,242 2022-02-24 2022-02-25 73123260012022 Pagese paaftesie lik invaliditet bashkia Finiq shkurt 2022
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 25,411 2022-02-22 2022-02-23 7023260012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik keshilltar bashkia Finiq janar 2022
  Bashkia Finiq (3704) JORGO KONOMI / DELVINE Delvine 57,600 2022-02-22 2022-02-23 7323260012022 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit lik faturen nr 10 data 14.12.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 16,941 2022-02-22 2022-02-23 7223260012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik keshilltar bashkia Finiq janar 2022
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 519,261 2022-02-22 2022-02-23 7123260012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik keshilltar bashkia Finiq janar 2022
  Bashkia Finiq (3704) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Delvine 3,476,847 2022-02-15 2022-02-23 6323260012022 Elektricitet lik energjine elektrike nentor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 933,561 2022-02-22 2022-02-23 6923260012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik keshilltar bashkia Finiq janar 2022
  Bashkia Finiq (3704) KALIVIOTI Delvine 19,904,083 2022-02-15 2022-02-16 6123260012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 11 data 10.02.2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ADM Delvine 760,000 2022-02-15 2022-02-16 6223260012022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik faturen nr 1/2022 data 14.02.2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 171,707 2022-02-11 2022-02-15 6023260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik paga bashkia Finiq janar 2022
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 26,100 2022-02-11 2022-02-15 6123260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik paga bashkia Finiq janar 2022
  Bashkia Finiq (3704) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së SARANDË Delvine 2,000 2022-02-08 2022-02-10 5823260012022 Sherbime te tjera lik pagesen per aplikim nr 2278 dt 07.02.2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së SARANDË Delvine 1,000 2022-02-08 2022-02-10 5723260012022 Sherbime te tjera lik pagesen per aplikim nr 2275 dt 07.02.2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 225,158 2022-02-04 2022-02-07 5523260012022 Ndihme ekonomike lik invalid bashkia Finiq janar 2022
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 3,367,169 2022-02-03 2022-02-04 3723260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat janar 2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 213,548 2022-02-03 2022-02-04 3823260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat janar 2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 227,253 2022-02-03 2022-02-04 5323260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat janar 2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 34,068 2022-02-03 2022-02-04 3923260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat janar 2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 509,201 2022-02-03 2022-02-04 4423260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat janar 2022 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 46,603 2022-02-03 2022-02-04 4623260012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Pagat janar 2022 bashkia Finiq