Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,489,426,592.00 1,444 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 29,750 2021-07-12 2021-07-13 26823260012021 Sherbime te tjera lik pagen Odisea Kero qershor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 25,500 2021-07-12 2021-07-13 26623260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagen e prapambetur qershor 2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 31,856 2021-07-07 2021-07-09 25323260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 62,051 2021-07-07 2021-07-08 25823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 86,375 2021-07-07 2021-07-08 25423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 2,098,156 2021-07-07 2021-07-08 24423260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Delvine 57,720 2021-07-07 2021-07-08 26123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 115,040 2021-07-07 2021-07-08 25523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 717,684 2021-07-07 2021-07-08 24923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 367,885 2021-07-07 2021-07-08 25923260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 1,515,470 2021-07-07 2021-07-08 24523260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 213,548 2021-07-07 2021-07-08 24723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 191,147 2021-07-07 2021-07-08 24323260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 179,731 2021-07-07 2021-07-08 26023260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 212,294 2021-07-07 2021-07-08 25123260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 52,444 2021-07-07 2021-07-08 25023260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 159,953 2021-07-07 2021-07-08 25723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 72,082 2021-07-07 2021-07-08 25223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 225,418 2021-07-07 2021-07-08 24823260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021
  Bashkia Finiq (3704) BANKA E TIRANES Delvine 557,383 2021-07-07 2021-07-08 24623260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat bashkia Finiq qershor 2021