Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Finiq (3704) All All 1,749,640,574.00 1,618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 568,499 2021-12-28 2021-12-29 47223260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 40 data 11.12.2018 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 114,000 2021-12-28 2021-12-29 47123260012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik faturen nr 2 data 08.01.2018 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) "TAULANT" SHPK Delvine 114,000 2021-12-28 2021-12-29 47323260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 43 data 14.07.2017 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) INVICTUS Delvine 800,000 2021-12-28 2021-12-29 50823260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 33 data 24.12.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 653,428 2021-12-28 2021-12-29 47423260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 42 data 11.12.2018 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 51,200 2021-12-28 2021-12-29 51423260012021 Udhetim i brendshem lik djeta bashkia Finiq 2021
  Bashkia Finiq (3704) Ujesjelles Kanalizime SH.A Finiq Delvine 942,385 2021-12-22 2021-12-28 49223260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik pagat Ujesjellesi Finiq nentor 2021 nga Bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 1,948,274 2021-12-21 2021-12-24 49623260012021 Pagese paaftesie lik invalid bashkia Finiq dhjetor 2021
  Bashkia Finiq (3704) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Delvine 5,000 2021-12-22 2021-12-24 49923260012021 Sherbime telefonike Lik faturen nr 369934090 data 07.12.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) GEO CONSULTING Delvine 491,400 2021-12-23 2021-12-24 50523260012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime lik faturen nr 10/2021 data 25.11.2021 kontrata nr 1253 daata 17.05.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 156,780 2021-12-22 2021-12-24 50423260012021 Ndihme ekonomike lik ndihmen ekonomike bashkia Delvine nentor 2021
  Bashkia Finiq (3704) Citylight Delvine 103,564 2021-12-22 2021-12-24 49823260012021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Lik faturen nr 23 data 18.10.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) EREDA Delvine 882,041 2021-12-22 2021-12-24 501123260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 14/2021 dara 22.09.2021 kontrat nr 2232 data 23.08.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ILIRIA/D Delvine 2,101,020 2021-12-22 2021-12-24 50223260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore lik faturen nr 10/2021 dara 30.10.2021 kontrat nr 2304 data 31.08.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) EREDA Delvine 1,512,780 2021-12-22 2021-12-23 50023260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) likfaturen nr 6/2021 dara 17.11.2021 kontrat nr 2269 data 26.08.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) JODY-KOMPANY Delvine 3,319,582 2021-12-20 2021-12-22 48023260012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore lik faturen nr 50/2021 data 21.10.2021 kontrat nr 2266 data 26.08.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 670,400 2021-12-21 2021-12-22 48723260012021 Sherbime te tjera likujdojme diferenc page bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) NEAL-86 Delvine 1,478,592 2021-12-20 2021-12-22 47923260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 43/2021 darta 08.12.2021 kontrat nr 2862 data 14.10.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) Banka OTP Albania Delvine 114,500 2021-12-21 2021-12-22 49523260012021 Sherbime te tjera lik komisiones neper status bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 164,985 2021-12-21 2021-12-22 48823260012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit lik paga me kontrat bashkia Finiq