Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 339,900 2021-12-22 2021-12-23 93910130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4552 DT 28.10.2021 FAT NR 370135571 DT 14.12.2021 F.H NR 425 DT 14.12.2021
  Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 9,200 2021-12-21 2021-12-22 58210130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Medikamente kontrata nr 1006 dt 14.12.2021 lik i fat nr 370135658/2021 dt 16.12.2021 fh nr 159 dt 16.12.2021
  Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 20,280 2021-12-21 2021-12-22 58110130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Medikamente kontrata nr 1006 dt 14.12.2021 lik i fat nr 370135567/2021 fh nr 153 dt 14.12.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 113,300 2021-12-18 2021-12-21 61410130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente MK 457/69 dt 05.06.2020 kont nr 1188/1 DT 06.12.2021 ft 370135615/2021 dt 15.12.2021 fh 77 dt 15.12.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 1,665 2021-12-17 2021-12-20 89110130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente kontrat 637/2dt 27.08.2021 fat 370131704/2021 dt 07.09.2021 fh 163 dt 07.09.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 108,263 2021-12-17 2021-12-20 88810130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" kite e reagente kontrat 637/6 dt 31.08.2021 fat 370131705/2021 dt 07.092021 fh 161 dt 07.09.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 34,500 2021-12-17 2021-12-20 89010130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente kontrat 630/2 dt 16.08.2021 fat 370131703/2021 dt 07.09.2021 fh 162 dt 07.09.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 175,941 2021-12-17 2021-12-20 89210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente kontrat 851/1dt 09.11.2021 fat 370134964/2021 dt 25.11.2021 fh 205 dt 26.11.2021
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 18,128 2021-12-17 2021-12-20 558110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pg likujdon medikamente,Kontr.nr.91 dt.25.11.2021,Fatura nr.370135512+FH nr.197+PVMD dt.13.12.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 339,900 2021-12-16 2021-12-20 60510130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente MK 457/69 dt 05.06.2020 kont nr 1188/1 DT 06.12.2021 ft 370135515/2021 dt 13.12.2021 fh 74 dt 13.12.2021
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 24,075 2021-12-14 2021-12-17 81110130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 370135156 dt 02.12.2021 fl hyrje nr 219 dt 02.12.2021 prverbal kontrate nr 4478 dt 02.12.2021 tender i ministrise
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 4,600 2021-12-14 2021-12-17 81010130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 370135155 dt 02.12.2021 fl hyrje nr 220 dt 02.12.2021 prverbal kolaudimi kontrata nr 4323 dt 22.11.2021 tender i ministrise se shendetesise
  Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 43,820 2021-12-16 2021-12-17 84410130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente marreveshje kuader Kontr 1437 dt 27.09.2021 Fat 370133652/2021 dt 21.10.2021 fh 226 dt 21.10.2021
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 169,950 2021-12-16 2021-12-17 94210130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore BARNA GJAKU SPITALI FIER KNTR 4276 DT 13/09/2021,FAT 370135513//2021 DT 13/12/2021
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 115,114 2021-12-16 2021-12-17 54010130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik medikamente,Kontrate nr.95 dt.01.12.2021,Fatura nr.370135213+FH n.179+PVMD dt.03.12.2021
  Sp. Puke (3330) FLORFARMA Puke 169,090 2021-12-15 2021-12-17 28410130832021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 Blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 42 dt 27.01.2020 autoriz 458/48 dt 17.06.2020,njoft fit 458/44 dt 08.06.2020,fat tat 370135569 dt 14.12.2021 fh 57 dt 14.12.2021 Kontrat 229 dt 28.08.2020
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 207,600 2021-12-14 2021-12-17 83510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/563 dt 13.10.21, ft 370135017/2021 dt 26.11.21, fh 1162 dt. 26.11.21
  Sp. Puke (3330) FLORFARMA Puke 10,800 2021-12-15 2021-12-16 28310130832021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 Blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 42 dt 27.01.2020 autoriz 458/48 dt 17.06.2020,njoft fit 458/44 dt 08.06.2020,fat tat 370135568 dt 14.12.2021 fh 56 dt 14.12.2021 Kontrat 84 dt 05.03.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 22,200 2021-12-13 2021-12-16 81210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/581 dt 14.10.21, ft 370134127/2021 dt 2.11.21, fh 1119 dt. 2.11.21
  Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 26,850 2021-12-14 2021-12-15 82610130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 1750 dt 25.11.2021 akt kolaud dt 25.11.2021 fat nr 370134965/2021 fh nr 235 dt 25.11.2021 marreveshje kuader