Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 37,554 2021-10-28 2021-11-01 65810130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 370133436 dt 15.10.2021 fl hyrje nr 170 dt 15.10.2021 kontrata nr 3833 dt 13.10.2021 tender i ministrise prverbal bashkelidhur
  Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 86,569 2021-10-28 2021-11-01 46810130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje lik i fat nr 370132918/2021 fh nr 122 dt 04.10.2021
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 104,111 2021-10-27 2021-11-01 44010130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 370132342 DT 22.09.2021,F HYRJE NR 162 DT 21.09.2021,KONTRATE NR 69/37 DT 17.06.2021,AKT KOLAUDIM DT 21.09.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 283,250 2021-10-27 2021-11-01 43910130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 370130680 DT 03.08.2021,F HYRJE NR 142 DT 03.08.2021,FAT NR 370131278 DT 25.08.2021,F HYRJE NR 146 DT 25.08.2021,KONTRATE NR 69/44 DT 02.08.2021,AKT KOLAUDIMI DT 03.08.2021,DT 25.08.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 691,200 2021-10-27 2021-10-29 242010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- barna kont vazhdim nr 2200/4 date 23.08.2021 fat nr 370133238/2021 dt 11.10.2021 fh 19528 dt 12.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 271,300 2021-10-26 2021-10-29 47810130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Medikamente up nr 458 dt 27.01.2020 autorizim nr. 458/48 DT 17.06.2020 marr kuader 458/47 dt 17.06.2020 kontr 529/2 dt 08.07.2021 ft 370130302/2021 dt 14.07.2021 fh 72 dt 14.07.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 216,527 2021-10-06 2021-10-29 63410130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 3250 DT 01.09.2021 FAT NR 370131774 DT 08.09.2021 F.H NR 264 DT 08.09.2021
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 339,900 2021-10-26 2021-10-28 47910130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Medikamente up nr 458 dt 27.01.2020 autorizim nr. 458/48 DT 17.06.2020 marr kuader 458/47 dt 17.06.2020 kontr 529/2 dt 08.07.2021 ft 370131061/2021 dt 17.08.2021 fh 90 dt 17.08.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 113,300 2021-10-27 2021-10-28 70910130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4150 DT 23.09.2021 FAT NR 370132974 DT 05.10.2021 F.H NR 307 DT 05.10.2021
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 402,852 2021-10-26 2021-10-27 76910130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,barna gjaku, up 458 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.2020, fo 3056 dt 05.07.21, kont 3056/1 dt 06.07.21, fat 370132898/2021, pcv 01.10.21, fh 271 dt 01.10.2021
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 179,581 2021-10-26 2021-10-27 76610130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,barna antinifektive, up 458 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.2020, fo 4159 dt 13.09.21, kont 4276 dt 16.09.21, fat 3720132411/2021, pcv 23.09.21, fh 263 dt 23.09.2021
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 4,773 2021-10-26 2021-10-27 75310130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, barna gjaku, up 458 dt 27.01.20, MK 458/47 dt 17.06.20, fo 3970 dt 02.09.21, kont 3970/1 dt 08.09.21, fat 370132037/2021, pcv 15.09.21, fh 247 dt 15.09.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 172,800 2021-10-22 2021-10-26 238210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- barna kont vazhdim nr 2200/4 date 23.08.2021 fat nr 370132158/2021 date 17.09.2021 fh nr 19387 date 17.9.2021
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 113,300 2021-10-21 2021-10-25 32010130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR KONTRATE NR 13/8 DT 21.04.2021 FT NR 370133237 DT 11.10.2021 FH NR 41 DT 11.10.2021 PV KOLAUDIM MALLI DT 11.10.2021
  Sp. Peqin (0827) FLORFARMA Peqin 119,760 2021-10-21 2021-10-25 10010130802021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013080 Spitali Peqin likuiduar Materiale mjeksore UP nr 19 dt 21.09.2021 fature nr 370132409 dt 23.09.2021 procesverbal dt 23.09.2021 fh nr 23 dt 23.09.2021
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 3,050 2021-10-22 2021-10-25 64510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku etj kon ne vazh nr 1833 dt 10.08.2021 fat nr 370132979 dt 05.10.2021,fh nr 905 dt 05.10.2021 pv dt 05.10.2021
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 518,928 2021-10-22 2021-10-25 64210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje barna gjaku marr kuader 458/47 dt 17.06.2020,auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020 kon nr 1463 dt 22.06.2021,fat nr 370132920 dt 04.10.2021 fh nr 903 dt 05.10.2021,pv dt 05.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 864,000 2021-10-21 2021-10-25 236610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje barna sipas kont nr 2200/4dt 23.8.2021.MK 458/47dt 17.6.20.AMSH 458/48 dt 17.6.21.fat nr370131284/2021 dt 25.8.2021.fh nr 19325dt 25.8.21
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 169,950 2021-10-21 2021-10-22 67610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4150 DT 23.09.2021 FAT NR 370132410 DT 23.09.2021 F.H NR 290 DT 23.09.2021
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 4,600 2021-10-20 2021-10-21 35110130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 370133438 DT 15.10.2021 KONTRATE NR 792/11 DT 15.10.2021