Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 12,975 2021-12-14 2021-12-15 36510130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.370135015 date 26.11.2021,flet hyrje nr.99 date 26.11.2021,kontrate nr.760/14 date 26.11.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 16,050 2021-12-13 2021-12-15 58510130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente , kontr 1236/1 dt 06.12.2021 , vkm 914 dt 29.12.2014 , mk 457/69 dt 05.06.2020 , fat nr 37013512/2021 dt 07.12.2021 , fh nr 62 dt 07.12.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 602,100 2021-12-13 2021-12-15 83210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/536 dt 11.10.21, ft 370134119/2021 dt 2.11.21.21, fh 1120 dt 2.11.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 57,500 2021-12-13 2021-12-15 58610130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente , kontr 1187/1 dt 06.12.2021 , vkm 914 dt 29.12.2014 , mk 457/69 dt 05.06.2020 , fat nr 370135311/2021 dt 07.12.2021 , fh nr 63 dt 07.12.2021
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 29,900 2021-12-10 2021-12-14 80010130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 370135012 dt 26.11.2021 fl hyrje nr 215 dt 26.11.2021 prverbal kolaudimi kontraat nr 4323 dt 22.11.2021 tender i ministrise
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 166,807 2021-12-10 2021-12-14 79910130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 370135014 dt 26.11.2021 fl hyrje nr 214 dt 26.11.2021 prverbal kolaudimi kontrata nr 4049 dt 01.11.2021 tender i ministsrise
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 58,038 2021-12-10 2021-12-14 90210130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,bl barna gjaku, up 458 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.20, fo 4888 dt 29.10.21, kont 4888/1 dt 29.10.21, fat 370134467/21, pcv 11.11.21, fh 313 dt 11.11.21
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 46,000 2021-12-13 2021-12-14 36310130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat nr.3710135013 date 26.11.2021,flet hyrje nr.98 date 26.11.2021,kontrate nr.521/8 date 18.11.2021
  Sp. Mirdite (2026) FLORFARMA Mirdite 1,605 2021-12-13 2021-12-14 38710130792021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013079 DSHS PAGUAR ILACE FT NR 370132225/2021 DT 20.11.2021 UP NR 1 DT 05.01.2021 MASRREVESHJE
  Sp. Sarande (3731) FLORFARMA Sarande 176,586 2021-12-13 2021-12-14 47210130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik fat nr dat .19.11.2021,fl-hyrja nr 178 dat 15.11.2021
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 78,522 2021-12-13 2021-12-14 81110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku etj kon ne vazh nr 2506 dt 27.10.2021 fat nr 370134657 dt 17.11.2021 fh nr 994 dt 17.11.2021 pv dt 17.11.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 16,050 2021-12-09 2021-12-14 77110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/536 dt 11.10.21, ft 370133494/2021 dt 18.10.21, fh 1078 dt 18.10.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 216,000 2021-12-10 2021-12-14 80810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/536 dt 11.10.21, ft 370134294/2021 dt 5.11.21.21, fh 1125 dt 5.11.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 643,400 2021-12-09 2021-12-14 77310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/536 dt 11.10.21, ft 370133279/2021 dt 12.10.21, fh 1088 dt 12.10.21
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 958,000 2021-12-10 2021-12-14 87410130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna up nr 157/4 dt 27.01.2020 .kont 157/97 dt 20.09.21.fat nr 370132413/2021 dt 23.09.21.,fh nr 223 dt 23.09.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 13,653 2021-12-10 2021-12-14 79810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.33/581 dt 14.10.21, ft 370134658/2021 dt 17.11.21, fh 1142 dt. 17.11.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 210,714 2021-12-09 2021-12-14 77610171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont.33/563 dt 13.10.21, ft 370133492/2021 dt 18.10.21, fh 1076 dt. 18.10.21
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 64,866 2021-12-10 2021-12-13 90110130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,bl barna gjaku, up 458 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.20, fo 4888 dt 29.10.21, kont 4888/1 dt 29.10.21, fat 370134115/21, pcv 02.11.21, fh 301 dt 02.11.21
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 56,650 2021-12-10 2021-12-13 90410130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,bl barna gjaku, up 458 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.20, fo 4159 dt13.09.21, kont 4276 dt 16.09.21, fat 370134165/21, pcv 03.11.21, fh 303 dt 03.11.21
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 80,405 2021-12-10 2021-12-13 535110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pg likujdon medikamente,Kontr.nr.91 dt.25.11.2021,Fatura nr.370134963+FH nr.173+PVMD dt.25.11.2021