Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 113,300 2021-09-21 2021-09-22 27610130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13/8 dt 21.04.2021 ft nr370131707 dt 07.09.2021 fh nr 36 dt 07.09.2021 pv kolaudim malli dt 07.09.2021
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 2,300 2021-09-21 2021-09-22 27510130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13/8 dt 21.04.2021 ft nr 370131708 dt 07.09.2021 fh nr 35 dt 07.09.2021 pv kolaudim malli dt 07.09.2021
  Sp. Tepelene (1134) FLORFARMA Tepelene 56,650 2021-09-21 2021-09-22 23310130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore MK NR 476/09.09.2021 , FT NR 370131919/13.09.2021 SPITALI TEPELENE
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 519,000 2021-09-17 2021-09-21 212110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- blerje barna sipas kont ne vazhdim nr1843/4dt 15.7.21.,fat nr 370131553/2021 dt 3.9.21.fh nr 19352 dt 3.9.2021
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 117,300 2021-09-17 2021-09-20 68510130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, barna antinfektive, up 457 dt 27.01.2021, mk 458/47 dt 17.06.20, fo 3085 dt 06.07.21, kont 3085/1 dt 06.07.21, fat 370131147/2021, pcv 19.08.21, fh 231 dt 19.08.21
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 10,800 2021-09-17 2021-09-20 50210130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. blerje medikamente, fat.fiskalizuar nr.370131257 dt.24.08.2021, fh.nr.127 dt.24.08.2021, PV marrje dorez. dt.24.08.2021, kontr.nr.737 dt.30.07.2021
  Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 10,800 2021-09-16 2021-09-17 40210130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje medikamente kontrat nr 491 dt 29.06.2021 lik i fat nr 370131277/2021 fh nr 100 dt 25.08.2021
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 1,207 2021-09-14 2021-09-15 27510130602021 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE KONTRATE NR 32 DT 03.09.21,fat nr 370131545/2021 dt 03.09.21,fh nr 25 dt 03.09.21,akt kolaudimi. PSIKIATRIA 1013060
  Sp. Has (1812) FLORFARMA Has 25,431 2021-09-13 2021-09-14 20310130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.370130536/2021 dt.28.07.2021,kont.furnizimi nr.271/27 dt.23.06.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.70 dt.28.07.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Sp. Devoll (1505) FLORFARMA Devoll 122,500 2021-09-10 2021-09-13 14610130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER ILACE MEDIKAMENTE NR KONTARE 535 DT 30.08.2021 NR FAT 370131514,370121513 DT 02.09.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 119,320 2021-09-09 2021-09-10 18210130062021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan 370131723/2021 fh 114 dt 07.09.2021
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 324,790 2021-09-09 2021-09-10 48110130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONT.NR.563 DT.30.04.2021,FAT NR.370130075/2021 DT 14.06.2021 F.HYR.NR.229 DT.14.06.2021,UB 40770
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 54,080 2021-09-08 2021-09-10 30510130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Materiale Mjekimi A.M.SH 458/48 Dt.17.06.20 Mrrv.Kuad.458/47 Dt.17.06.20 Urdh.Prok.Nr.42 Dt.27.01.20 Kontr.Nr.46 Dt.13.07.2021 Fat.Tat. Nr.370130848/2021 Dt.9.8.2021 Fl-Hyrje dhe Proc-Verb Nr.62 Dt.9.8.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 113,300 2021-09-09 2021-09-10 57110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 2835 DT 02.08.2021 FAT NR 370130874 DT 10.08.2021 F.H NR 223 DT 10.08.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 69,000 2021-09-09 2021-09-10 57510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 3015 DT 13.08.2021 FAT NR 370130990 DT 13.08.2021 F.H NR 228 DT 13.08.2021
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 169,950 2021-09-08 2021-09-09 25310130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.370131252 date 23.08.2021,flet hyrje nr.72 date 23.08.2021,kontrate nr.521/7 date 19.08.2021
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 169,950 2021-09-08 2021-09-09 32610130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.370131517 DATE 02.09.2021, Kontrate Nr.30/52 Prot.date 26.08.2021 Blerje medikamente per nevoja spitalore.
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 29,500 2021-09-08 2021-09-09 32710130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.370131515 DATE 02.09.2021, KONTRATE NR 30/50 DATE 20.08.2021, BLERJE MEDIKAMENTE PER NEVOJA SPITALORE.
  Sp. Puke (3330) FLORFARMA Puke 169,950 2021-09-07 2021-09-09 17410130832021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 42 dt 27.01.2020 autoriz 458/48 dt 17.06.2020,njoft fit 458/44 dt 08.06.2020,fat tat 370131093 dt 18.8.2021 fh 29 dt 18.8.2021 Kontrat 84 dt 05.03.2021
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 64,700 2021-09-08 2021-09-09 55810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Blerje Barna Gjaku ,lende kontra etj marr kuader 458/47 dt 17.06.2020 auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020bul njof fit app 35 dt 15.06.2020, kon nr 1833 dt 10.08.2021-30.11.2021, ft 370130873/2021+fh 835+pcv dt 11.08.2021