Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Tepelene (1134) FLORFARMA Tepelene 2,300 2021-10-11 2021-10-12 24710130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore MK NR 476/09.09.2021, FT NR 3701132725/2021 DT 29.09.2021 SPITALI TEPELENE
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 226,600 2021-10-06 2021-10-12 62910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/493 dt 31.8.21, ft 370131550/2021 dt 3.9.21, fh 1000 dt 3.9.21
  Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 62,315 2021-10-07 2021-10-08 20810130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 ilace dhe mater.mjeksore fat.370130753/2021 dt.05.08.2021 kontr.nr.568 dt.02.08.2021 spitali kucove
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 224,800 2021-10-07 2021-10-08 65210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/493 dt 31.8.21, ft 370131157/2021 dt 17.9.21, fh 1024 dt 17.9.21,pvpm dt 17.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 11,100 2021-10-06 2021-10-08 63110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/490 dt 31.8.21, ft 370131552/2021 dt 3.9.21, fh 998 dt 3.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 169,950 2021-10-07 2021-10-08 65310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/493 dt 31.8.21, ft 370131821/2021 dt 9.9.21, fh 1015 dt 9.9.21,pvmd 9.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 257,400 2021-10-06 2021-10-08 63010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/493 dt 31.8.21, ft 370131551/2021 dt 3.9.21, fh 999 dt 3.9.21
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 16,193 2021-10-06 2021-10-07 29510130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.370131499 date 01.09.2021,flet hyrje nr.75 date 01.09.2021,kontrate nr.522/6 date 27.08.2021
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 169,950 2021-10-05 2021-10-06 36810130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 370132657 DATE 28.09.2021,FH NR 51 DATE 28.09.2021,KONT NR 30/52 DATE 26.08.2021,PROCES KOL MALLI DATE 28.09.2021,UB NR 4523.
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 3,210 2021-10-05 2021-10-06 36710130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 370132658 DATE 28.09.2021,FH NR 50 DATE 28.09.2021,KONT NR 30/50 DATE 20.08.2021,PROCES KOL MALLI DATE 28.09.2021,UB NR 4520.
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 42,869 2021-10-04 2021-10-05 52410130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. blerje medikamente, fat.fiskalizuar nr.370131860 dt.10.09.2021, fh.nr.135 dt.10.09.2021, PV dt.10.09.2021, kontr.nr.781 dt.17.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 519,000 2021-09-24 2021-09-28 219010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje barna sipas kont ne vazhdim nr1843/4dt15.7.21.fat370132227/2021 dt 20.9.21.fh nr 19398 dt 20.9.2021
  Sp. Kolonje (1514) FLORFARMA Kolonje 13,494 2021-09-24 2021-09-27 26010130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjkesore kontrate nr 38 dt 30.08.2021,lik i fat nr 370132408/2021 dt 23.09.2021,fh nr 65 dt 23.09.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 23.09.2021
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 67,980 2021-09-24 2021-09-27 39910130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pgradec likujdon medikamente, Kontr.nr.67 dt.13.08.2021,Fatura nr.370130983 +FH nr.117+PVMD dt.13.08.2021
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 34,725 2021-09-21 2021-09-24 56210130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Bera blerje medikamente ft nr 370131327 dt 26.08.2021 fl hyrje nr 130 dt 26.08.2021 prverbal bashkelidhur kontrata nr 3234 dt 25.08.2021 tender i ministrise
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 9,350 2021-09-23 2021-09-24 51510130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONT.NR.760 DT.07.06.2021,FAT NR.370130076/2021 DT 14.06.2021,F.HYR.NR.230 DT.14.06.2021,UB 41379
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 65,394 2021-09-23 2021-09-24 51510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. blerje medikamente, fat.fiskalizuar nr.370131721 dt.07.09.2021, fh.nr.131 dt.07.09.2021, PV dt.07.09.2021, kontr.nr.781 dt.17.08.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 64,400 2021-09-22 2021-09-23 61510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 3015 DT 13.08.2021 FAT NR 370131544 DT 03.09.2021 F.H NR 261 DT 03.09.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 169,950 2021-09-22 2021-09-23 61610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 2835 DT 02.08.2021 FAT NR 370131543 DT 03.09.2021 F.H NR 262 DT 03.09.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 29,800 2021-09-22 2021-09-23 60710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 3210 DT 30.08.2021 FAT NR 370131430 DT 31.08.2021 F.H NR 258 DT 31.08.2021