Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 367,990,252.00 1,802 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 102,420 2022-03-28 2022-03-29 16910130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Spitali Shkoder,barna gjaku etj , kontr vazh 208dt 25.01.2022,fat 2344/2022 dt 28.02.2022, pcv md 28.02.2022, fh 1155 dt 28.02.2022
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 56,175 2022-03-28 2022-03-29 16810130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Spitali Shkoder,barna gjaku etj , kontr vazh 241 dt 27.01.2022,fat 2343/2022 dt 28.02.2022, pcv md 28.02.2022, fh 1154 dt 28.02.2022
  Sp. Tepelene (1134) FLORFARMA Tepelene 40,320 2022-03-28 2022-03-29 6310130862022 Ilaçe dhe materiale mjeksore UP NR 6/23.03.2022 , FT NR 3206/24.03.2022 ALKOL MJEKESOR SPITALI TEPELENE
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 339,900 2022-03-28 2022-03-29 62710130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna mk 458/47 dt 17.06.2020 Amsh nr 458/48 dt 17.06.2020 kontr 206/4 dt 17.1.2022,fat 677/2022 dt 19.01.2022 ,fl hyr nr 20222 dt 20.01.2022
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 1,665 2022-03-25 2022-03-28 9610130182022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 Spitali Gjirokaster medikamente fat nr 1676/2022 dt 14.02.2022 fh nr 24 dt 16.02.2022 kontr 119/6 dt 31.01.2022
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 34,500 2022-03-25 2022-03-28 9710130182022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 Spitali Gjirokaster medikamente fat nr 1677/2022 dt 14.02.2022 fh nr 25 dt 16.02.2022 kontr 119 dt 29.01.2022
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 22,109 2022-03-24 2022-03-25 7010130692022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.2339 date 28.02.2022,flet hyrje nr.19 date 28.02.2022,kontrate nr.760/39 date 10.02.2022
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 10,380 2022-03-24 2022-03-25 6910130692022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.2338 date 28.02.2022,flet hyrje nr.18 date 28.02.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 460,000 2022-03-24 2022-03-25 58810130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-Lik barna mk 458/47 dt 17.06.2020 AMSH nr 458/48 dt 17.06.2020 kont nr 209/4 dt 17.01.2022 fat nr 678/2022 dt 19.01.2022 fh nr 20220 dt 20.01.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 416,000 2022-03-24 2022-03-25 57610130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-Lik barna mk 458/47 dt 17.06.2020 AMSH nr 458/48 dt 17.06.2020 kont nr 420/4 dt 27.01.2022 ft nr 1178/2022 dt 31.01.2022 fh nr 20337 dt 01.02.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 230,000 2022-03-24 2022-03-25 57910130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602-Lik barna mk 458/47 dt 17.06.2020 AMSH nr 458/48 dt 17.06.2020 kont nr 209/4 dt 17.01.2022 ft nr 1179/2022 dt 31.01.2022 fh nr 20338 dt 01.02.2022
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 118,000 2022-03-23 2022-03-24 3510130062022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013006 Sherbimi Paresor Materiale mjekimi urdher titullari 28.02.2022 fat nr.2337/2022 dt 28.02.2022 fh nr.17 dt 28.02.2022
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 32,100 2022-03-23 2022-03-24 19410130222022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik blerje medikamente,fat.fisk.nr.2217 dt.24.02.2022,fh.nr.47 dt.24.02.2022,PV marrje dorezim dt.24.02.2022,kontr.nr.305 dt.24.02.2022
  Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 56,650 2022-03-17 2022-03-18 5610130742022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 furnizim medikamente fat.1915/2022 dt.17.02.2022 spitali kucove kontr 116 dt.17.02.2022
  Sp. Puke (3330) FLORFARMA Puke 226,600 2022-03-17 2022-03-18 5110130832022 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 Blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 42 dt 27.01.2020 autoriz 458/48 dt 17.06.2020,njoft fit 458/44 dt 08.06.2020,fat tat 2788 dt 11.03.2022 fh 4 dt 11.03.2022 Kontrat 84 dt 05.03.2021
  Sp. Puke (3330) FLORFARMA Puke 71,555 2022-03-17 2022-03-18 5210130832022 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 Blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 42 dt 27.01.2020 autoriz 458/48 dt 17.06.2020,njoft fit 458/44 dt 08.06.2020,fat tat 2789 dt 11.03.2022 fh 5 dt 11.03.2022 Kontrat 84 dt 05.03.2021
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 113,300 2022-03-16 2022-03-17 13410130212022 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.1974 DT.18.02.2022,FHYRJE 43 DT.18.02.2022,PROC VERB KOLAUD DT.18.02.2022 KONTR.69/65 DT.02.12.2021 BLERJE BARNA
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 103,800 2022-03-16 2022-03-17 13510130212022 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.1975 DT.18.02.2022,FHYRJE 44 DT.18.02.2022,PROC VERB KOLAUD DT.18.02.2022 KONTR.3/12 DT.15.02.2022 BLERJE BARNA
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 216,000 2022-03-16 2022-03-17 14610130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023,Blerje barna gjaku e org formuese etj, kontr vazhdim 241 dt 27.01.2022, fat 1736/2022 dt 15.02.2022, fh 1131 dt 16.02.2022, pcv md 16.02.2022
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 116,076 2022-03-16 2022-03-17 15310130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023, B2, banra gjaku e formuese etj,kont vazhd 208 dt 25.01.2022, fat 1976/2022 dt 18.02.2022, fh 1143 dt 18.02.2022, pcvmd 18.02.2022