Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 3,640 2021-10-20 2021-10-21 35010130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 370133439 DT 15.10.2021 KONTRATE NR 792/11 DT 15.10.2021
  Sp. Bulqize (0603) FLORFARMA Bulqize 10,795 2021-10-19 2021-10-20 23310130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje ilace, kontr. dt 28.09.2021, fat nr.370133432/2021 dt.15.10.2021, fh nr.62 dt 15.10.2021, pvmd dt.15.10.2021.
  Sp. Bulqize (0603) FLORFARMA Bulqize 113,300 2021-10-19 2021-10-20 23410130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje ilace, kontr. dt .12.10.2021, fat nr.370133433/2021 dt.15.10.2021, fh nr.61 dt 15.10.2021, pvmd dt.15.10.2021.
  Sp. Mirdite (2026) FLORFARMA Mirdite 54,183 2021-10-19 2021-10-20 30710130792021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013079 DSHS shpenzime ilaqe fat nr ser 370132343/2021 dt 22.09.2021 sipas kontrates nr 918 dt 27.08.2021.
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 10,800 2021-10-19 2021-10-20 44810130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik medikamente,Kontrate nr.77 dt.14.09.2021,fature nr.370132659+FH nr.149+PVMD dt.28.09.2021
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 113,300 2021-10-15 2021-10-18 34910130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Ilace dhe Mat.Mjekimi AMSHNr.458/48 Dt.17.06.2020 Marrv.Kuad.Nr.458/47 Dt.17.06.20 Urdh.Prok.Nr.42 Dt.27.01.20 Kontr.Nr.55 Dt.14.09.2021 Fat.Tat.Nr.370132147/2021 Dt.16.9.2021 Fl-Hyrje dhe Proc-Verb.Nr.69 Dt.16.9.2021
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 35,325 2021-10-15 2021-10-18 35010130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Ilace dhe Mat.Mjekimi AMSHNr.458/48 Dt.17.06.2020 Marrv.Kuad.Nr.458/47 Dt.17.06.20 Urdh.Prok.Nr.42 Dt.27.01.20 Kontr.Nr.55 Dt.14.09.2021 Fat.Tat.Nr.370132148/2021 Dt.16.09.2021 Fl-Hyrje dhe Proc-Verb.Nr.68 Dt.16.09.2021
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 37,400 2021-10-15 2021-10-18 4320130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pg likujdon medikamente,Kontr.nr.73 dt.02.09.2021,Fatura nr.370131516+FH nr.130+PVMD dt.02.09.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 5,398 2021-10-15 2021-10-18 24810130132021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Njvk Shkoder blerje barna gjaku etj marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020,auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020,kon nr 12 dt 13.09.2021 fat nr 370 dt 20.09.2021 fh nr 13 dt 15.09.2021 pv dt 15.09.2021
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 8,025 2021-10-15 2021-10-18 62610130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkodr blerje barna gjaku etj kon ne vazh nr 1833 dt 10.08.2021 fat nr 370132153 dt 17..2021,fh nr 889 dt 17.9.2021 pv dt 17.09.2021
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 32,489 2021-10-14 2021-10-15 34410130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 102779 DT 24.09.2021 KONTRATE 568/22 DT 24.06.2020
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 37,400 2021-10-14 2021-10-15 42310130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Ditar nr.23808 Barna Kont n.493 dt.27.05.2021 fat nr.3701300600/2021 dt.02.06.2021 fh nr.61 dt.02.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 2,087 2021-10-14 2021-10-15 61810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna antiefektive etj kon ne vazh nr 1883 dt 10.08.2021 fat nr 370132039 dt 15.09.2021 fh nr 886 dt 16.09.2021,pv dt 16.09.2021
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 169,950 2021-10-12 2021-10-14 61310130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 370132498 dt 24.09.2021 fl hyrje nr 160 dt 24.09.2021 prverbal kontarat nr 3002 dt 04.08.2021 tender i ministrise
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 64,800 2021-10-13 2021-10-14 43710130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna ditar nr.28272 kont nr.56 dt.24.06.2021 fat nr.370130158/2021 dt.05.07.2021 fh nr.82 dt.05.07.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 113,300 2021-10-12 2021-10-14 66410171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/493 dt 31.8.21, ft 370132070/2021 dt 16.9.21, fh 1022dt 16.9.21,pvpm dt 16.9.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 169,950 2021-10-12 2021-10-14 66510171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont. 33/493 dt 31.8.21, ft 370131837/2021 dt 09.9.21, fh 1016 dt 09.9.21,pvpm dt 09.9.21
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 10,795 2021-10-13 2021-10-14 30610130602021 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE KONTRATE NR 35 DT 20.09.21.21,fat nr 370132412/2021 dt 23.09.21,fh nr 29 dt 29.09.21,akt kolaudimi. PSIKIATRIA 1013060
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 16,100 2021-10-12 2021-10-13 30510130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13/8 dt 21.04.2021 ft nr 370132154 dt 17.09.2021 fh nr 38 dt 17.09.2021 pv kolaudim malli dt 17.09.2021
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 32,489 2021-10-11 2021-10-12 32710130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 102779 DT 24.09.2021 KONTRATE 568/22 DT 24.06.2020