Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mallakaster (0924) FLORFARMA Mallakaster 3,450 2021-11-15 2021-11-16 284110130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER LIKUJDIM MEDIKAMENTESH KONT NR344 DT 2210.2021 FATURE NR.37034007/2021 DT 29.10.2021 P.V MARJES DOREZIM DT 29.10.2021 FLETE HYRJE NR.85 DT 29.10.2021 NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Mallakaster (0924) FLORFARMA Mallakaster 67,980 2021-11-15 2021-11-16 28510130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER LIKUJDIM MEDIKAMENTESH KONT NR344 DT 2210.2021 FATURE NR.37034005/2021 DT 29.10.2021 P.V MARJES DOREZIM DT 29.10.2021 FLETE HYRJE NR.86 DT 29.10.2021 NGA SPITALI MALLAKASTER
  Sp. Skrapar (0232) FLORFARMA Skrapar 84,975 2021-11-15 2021-11-16 14410130852021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013085 U-Blerje nr.8080 Fature elek.nr.370133435/2021dt.15.10.2021F-Hyrje nr.29 PVMD dt.15.10.2021 Kontrate nr.08 dt.05.10.2021"Ilace mjekesore"Marreveshje kuader MSHMS viti 2020"Drejt e Sherb.Spit.SKRAPAR
  Sp. Skrapar (0232) FLORFARMA Skrapar 10,795 2021-11-15 2021-11-16 14310130852021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013085 U-Blerje nr.8080 Fature elek.nr.370133434/2021dt.15.10.2021F-Hyrje nr.28 PVMD dt.15.10.2021 Kontrate nr.21 dt.15.10.2021"Ilace mjekesore"Marreveshje kuader MSHMS viti 2020"Drejt e Sherb.Spit.SKRAPAR
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 162,343 2021-11-12 2021-11-16 52510130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie medikamente up nr 458 dt 27.01.2020MK 458/47 dt 17.06.2021 kontr 701 dt 20.09.2021 ft 370133105/2021 dt 07.10.2021 fh 111dt 07.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 29,800 2021-11-12 2021-11-16 52510130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie medikamente up nr 457 dt 27.01.2020MK 457/69 dt 04.06.2021 kontr 721/3 dt 27.10.2021 ft 370134113/2021 dt 02.11.2021 fh 136 dt 02.11.2021
  Shkolla Hoteleri Turizem, Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 119,700 2021-11-12 2021-11-15 14910102662021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010266 Shkolla Hoteleri Turizem 2021, sherbim emergjente dizifektant, P V konst. dt 03.11.2021, P V konstatimi dt 03.11.2021, P V emergj. dt 05.11.2021, ft 370134277/2021 dt 05.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 519,000 2021-11-11 2021-11-15 254510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- 602- blerje barna sipas kont ne vazhdim nr 1843/4 dt 15.7.2021.fat nr370134168/2021 dt 3.11.2021.fh nr 19660dt 3.11.2021
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 1,554 2021-11-10 2021-11-12 39210130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Mat.Mjekimi,AMSH Nr.458/48 Dt.17.06.20 Marr.Kuad.Nr.458/47 Dt.17.06.20 Urdh.Prok.Nr.42 Dt.27.01.20,Kontr.Nr.58 Dt.20.09.2021 Fat.Nr.371132226/22021 Dt.20.09.2021 Fl-Hyrje dhe Proc-Verb Nr.70 Dt.20.09.2021
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 5,550 2021-11-09 2021-11-12 51110130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie medikamente up nr 458 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2021 kontr 529/12 dt 13.09.2021 ft 370131931/2021 dt 13.09.2021 fh nr 99 dt 13.09.2021
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 51,900 2021-11-10 2021-11-11 61710130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje medikamente, fat.fiskalizuar nr.370133714 dt.22.10.2021, fh.nr.160 dt.22.10.2021, PCV dt.22.10.2021, Kont.nr.972 dt.15.10.2021
  Sp. Tepelene (1134) FLORFARMA Tepelene 21,694 2021-11-10 2021-11-11 28110130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore MK NR 557/08.11.2021, FT NR 370134328/08.11.2021 SPITALI TEPELENE
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 90,000 2021-11-09 2021-11-10 32810130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 up nr.32 date 26.10.2021,ftese oferte,njoftim fituesi,fat nr.370134003 date 29.10.2021,flet hyrje nr.88 date 29.10.2021
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 32,100 2021-11-09 2021-11-10 60510130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.PROK.NR.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONT.NR.944 DT.09.07.2021,FAT NR.370130290/2021 DT 09.07.2021,F.HYR.NR.265 DT.09.07.2021,UB 41983
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 56,650 2021-11-09 2021-11-10 35010130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar ftilace dhe materilae mjeksore sipas kontrates nr 13/8 dt 21.04.2021 ft nr 3701342707 dt 05.11.2021 fh nr 59 dt 05.11.2021 pv koaludimi i mallit dt 05.11.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 21,600 2021-11-09 2021-11-10 75710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4552 DT 28.10.2021 FAT NR 370133948 DT 28.10.2021 F.H NR 347 DT 28.10.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 23,000 2021-11-05 2021-11-09 50910130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' lik bl medikamente kont nr 1066/1dt 28.10.2021.mk 457/69 dt 05.06.2020 fat nr 370134117/2021 dt 02.11.21.fh nr 44 dt 02.11.2021
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 12,840 2021-11-05 2021-11-08 40410130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK FAT NR 370133586 DATE 20.10.2021,FH NR 54 DATE 20.10.2021PER BLERJE MEDIKAMENTE,PROC VERBAL KOL MALLI DATE 20.10.2021,KONT 30/50 DATE 20.08.2021,UB NR 4520.
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 339,900 2021-11 2021-11-05 80210130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, barna gjaku, up 458 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.20, fo 4159 dt 13.09.2021, kont 4276 dt 16.09.21, fat 370132973/2021, pcv 05.10.21, fh 275 dt 05.10.21
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 113,300 2021-11 2021-11-05 72110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4150 DT 23.09.2021 FAT NR 370133047 DT 06.10.2021 F.H N 310 DT 06.10.2021