Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 354,393,842.00 1,713 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 54,079 2021-11-25 2021-11-26 75010130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat 370130791/2021 dt 06.08.2021 fh144 kontrat 562/2pv
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 52,000 2021-11-25 2021-11-26 73310130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" Medikamente fat 370130299/2021 dt 14.07.2021 fh 126 kontrat 523 pv
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 260,150 2021-11-25 2021-11-26 75910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku ,lende kontrasti etj marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020 auto lidhje nr 458/48 dt 17.06.2020 kon nr 2588 dt 03.11.2021 fat nr 370134162 dt 03.11.2021 fh nr 964 dt 04.11.2021 pv dt 04.11.2021
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 198,400 2021-11-24 2021-11-25 57110130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.1031 dt.10.11.2021 fat nr.370134410/2021 dt.12.11.2021 fh nr.155 dt.10.11.2021
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 37,400 2021-11-22 2021-11-25 54010130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr.522 dt.10.06.2021 fat nr.370133722 dt.22.10.2021 fh nr.149 dt.22.10.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 5,550 2021-11-24 2021-11-25 80110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4597 DT 01.11.2021 FAT NR 370134116 DT 02.11.2021 F.H NR 354 DT 02.11.2021
  Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 194,832 2021-11-23 2021-11-24 74610130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente kont nr 1461 dt 30.09.2021 fat nr 370133046/2021 dt 06.10.2021 fh nr 210 dt 06.10.2021
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 9,350 2021-11-23 2021-11-24 66410130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONTRATE NR.1195 DT.08.09.2021,FAT NR.370132036/2021 DT 15.09.2021,F.HYRJE NR.339 DT.15.09.2021,UB 42158
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 32,400 2021-11-23 2021-11-24 50710130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pogradec, lik medikamente,Kontrate nr.77 dt.14.09.2021,fature nr.370133314+FH nr.154+PVMD dt.13.10.2021
  Sp. Has (1812) FLORFARMA Has 30,000 2021-11-22 2021-11-23 27310130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.370134329/2021 dt.08.11.2021,urdher-prok nr.18 dt.03.11.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.99 dt.08.11.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 22,470 2021-11-22 2021-11-23 40610130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik.Blerje ilace e materiale mjekimi.Aut.M.Sh.Nr.458/48 Dt.17.06.2020.Marv.Kuad.Nr.458/47 Dt.17.06.2020.Kontr.Nr.65 Dt.27.10.2021.Fat.Fisk.Nr.370134002/2021 Dt.29.10.2021.Fl.Hyrje e Proc.verb.dorez.Nr.84 Dt.29.10.2021.
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 220,056 2021-11-22 2021-11-23 73810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje barna gjaku ej lende kontrasti marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020 autor lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020 kon nre 2577 dt 03.11.2021 fat nr 370134163dt 03.11.2021 fh nr 968 dt 05.11.2021 pv dt 05.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 519,000 2021-11-18 2021-11-23 257010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik barna sipas kont ne vazhdim nr 1843/4 dt 15.7.21.fat nr370134474/2021 dt 11.11.21.fh nr 19710 dt 11.11.21
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 566,500 2021-11-18 2021-11-23 56410130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Medikamente up nr 458 dt 27.01.2020 autorizim nr. 458/48 DT 17.06.2020 marr kuader 458/47 dt 17.06.2020 kontr 529/2 dt 08.07.2021 ft 370133104/2021 dt 07.10.2021 fh 110 dt 07.10.2021
  Spitali Vlore (3737) FLORFARMA Vlore 54,184 2021-11-22 2021-11-23 79910130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4634 DT 03.11.2021 FAT NR 370134164 DT 03.11.2021 F.H NR 363 DT 03.11.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 52,000 2021-10-21 2021-11-22 68910130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim nr 106/1 dt 23.06.2020 , kontr 106/173 dt 23.03.2021 ft 100079/2021 dt 26.03.2021 fh nr 99 dt 26.03.2021
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 64,800 2021-11-18 2021-11-19 64110130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje Medikamente, fat.fiskalizuar nr.370133946 dt.28.10.2021, fh.nr.168 dt.28.10.2021, PCV dt.28.10.2021, Kont.nr.1031 dt.27.10.2021
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 56,650 2021-11-18 2021-11-19 64010130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje Medikamente, fat.fiskalizuar nr.370134006 dt.29.10.2021, fh.nr.171 dt.29.10.2021, PCV dt.29.10.2021, Kont.nr.1031 dt.27.10.2021
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 177,528 2021-11-17 2021-11-18 71910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku .lende kontrasti etj marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020 auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020 kon nr 2506 dt 27.10.2021 fat nr 370133947 dt 28.10.2021 fh nr 949 dt 28.10.2021 pv dt 28.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 13,656 2021-11-16 2021-11-18 53310130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie blerje medikamente up nr 458 dt 27.01.2020 autoriz nr 458/48 dt 17.06.2020 kontr 529/11 dt 31.08.2021 mk nr 457/47 dt 1706.2020 ft 370134114/2021 dt 02.11.2021 fh 137 dt 02.11.2021