Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 352,732,935.00 1,710 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 33,300 2021-12-09 2021-12-13 78110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont.33/581 dt 14.10.21, ft 370133493/2021 dt 18.10.21, fh 1077 dt. 18.10.21
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 1,605 2021-12-10 2021-12-13 88410130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim mshms nr 106/1 dt 23.06.2020 .kont 106/269 dt 13.10.21.fat nr 3701334972021 dt 18.10.21.,fh nr 238 dt 18.10.2021
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 75,774 2021-12-09 2021-12-10 69910130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje Medikamente, fat.fiskalizuar nr.370135016 dt.26.11.2021, fh.nr.194 dt.26.11.2021, PCV dt.26.11.2021, Kont.nr.1117 dt.15.11.2021
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 37,400 2021-12-09 2021-12-10 69810130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje Medikamente, fat.fiskalizuar nr.370134962 dt.25.11.2021, fh.nr.191 dt.25.11.2021, PCV dt.25.11.2021, Kont.nr.1165 dt.25.11.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 86,569 2021-12-07 2021-12-10 56310130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente kontr 1191/1 dt 01.12.2021 mk 457/69 DT 05.06.2020 ft 370135212/2021 dt 03.12.2021 fh 56 dt 03.12.2021
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 21,694 2021-12-09 2021-12-10 24310130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, ilaçe dhe materiale mjeksore, fatura nr.3701353313, date 07.12.2021, flete-hyrje nr.74, date 09.12.2021.
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 4,600 2021-12-07 2021-12-09 58210130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr .1031 dt.10.11.2021 Fat nr.370134938/2021 dt.24.11.2021 fh nr.166 dt,24.11.2021
  Sp. Peqin (0827) FLORFARMA Peqin 13,800 2021-12-06 2021-12-09 13110130802021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013080 Spitali Peqin likuiduar Materiale mjeksore kontrate nr 33 dt 24.11.2021 fature nr 370134891/2021 dt 24.11.2021 fh nr 33 dt 24.11.2021
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 324,790 2021-12-03 2021-12-07 52110130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 370132950 DT 04.11.2021,FAT NR 370133440 DT 15.11.2021,F HYRJE 168 DT 05.10.2021,F HYRJE NR 179 DT 15.10.2021,AKT KOLAUDIM DT 05.10.2021,DT 15.10.2021 MATERIALE MJEKIMI
  Spitali Diber (0606) FLORFARMA Diber 841,750 2021-12-02 2021-12-03 36510130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Diber 1013015 Ilace, UP 41-42 dt 27.01.2020, kontrate 457/136, 458/149, 458/107 dt 05.07.2021, fat 370130254-370130258 dt 08.07.2021, FH 50 dt 15.07.2021, Akt kolaudimi dt 15.07.2021
  Spitali Diber (0606) FLORFARMA Diber 659,441 2021-12-02 2021-12-03 36610130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Diber 1013015 Ilace, UP 41-42 dt 27.01.2020, kontrate 457/136, 458/149, 458/107 dt 05.07.2021, fat 370130786-370130789 dt 06.08.2021, fat 370130867 dt 10.08.2021, FH 57 dt 10.08.2021, Akt kolaudimi dt 10.08.2021
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 47,952 2021-12-02 2021-12-03 39710130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 370 DT 23.11.2021
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 9,350 2021-11-26 2021-12-02 72910130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat blerje medikamente ft nr 370134118 dt 02.11.2021 fl hyrje nr 193 dt 02.11.2021kontrata nr 4022 dt 01.11.2021 tende i ministrise
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 16,050 2021-12-01 2021-12-02 65510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje Medikamente, fat.fiskalizuar nr.370134468 dt.11.11.2021, fh.nr.177 dt.11.11.2021, PCV dt.11.11.2021, Kont.nr.1094 dt.11.11.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) FLORFARMA Tirane 339,900 2021-11-26 2021-12-02 71710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 458 dt 27.1.20, m.kuader 458/47 dt 17.6.20, kont.33/536 dt 11.10.21, ft 370133315/2021 dt 13.10.21, fh 1060 dt 13.10.21
  Sp. Sarande (3731) FLORFARMA Sarande 279,085 2021-11-26 2021-12-01 40010130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore likujdim fat nr.370131706/2021 dt.07.09.2021 flh nr.141 dt.07.09.2021 ,fat nr.370130792/2021 dt.06.08.2021 flh nr.108 dt.06.08.2021 ,fat nr.370130795/2021 dt.06.08.2021 flh nr.107 dt.06.08.2021 nga spitali
  Sp. Sarande (3731) FLORFARMA Sarande 700,196 2021-11-26 2021-12-01 39810130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore FAT NR 252100008,370130301,370130793,370130794,370130044,370130087 DAT 06.08.2021,31.03.2021,31.03.2021,30.04.2021,30.07.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 54,079 2021-11-25 2021-11-26 75010130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat 370130791/2021 dt 06.08.2021 fh144 kontrat 562/2pv
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 52,000 2021-11-25 2021-11-26 73310130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" Medikamente fat 370130299/2021 dt 14.07.2021 fh 126 kontrat 523 pv
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 260,150 2021-11-25 2021-11-26 75910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje barna gjaku ,lende kontrasti etj marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020 auto lidhje nr 458/48 dt 17.06.2020 kon nr 2588 dt 03.11.2021 fat nr 370134162 dt 03.11.2021 fh nr 964 dt 04.11.2021 pv dt 04.11.2021