Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,651,218,983.00 3,766 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 134 2021-10-27 2021-10-28 105026540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A015463 Fat.Nr.424013752 Dt.27.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 145,300 2021-10-20 2021-10-21 102526540012021 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Tetor 2021.Urdher Titullari per Pagese Nr.2623 Prot.Dt.19.10.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.19.10.2021.Liste - Pagese Nr. i Perf.11.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) C L A S S I C Mat 224,000 2021-10-19 2021-10-20 102326540012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Klos (2654001) Lik.Garanci'Blerje auto.per administr.'.Kontr.Nr.2651 Prot.Dt.13.12.2017.Fat.Tat.Nr.130 Dt.15.12.2017.Fl.Hyrje Nr.73/1e Proc.verb.dorez.Dt.15.12.2017.Proc.verb.i perf.Dt.05.05.2021.Kerk.cbllok.Nr.2611 Pr.Dt.19.10.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) MEND OIL Mat 1,099,852 2021-10-19 2021-10-20 102226540012021 Karburant dhe vaj Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje Nafte.Urdh.Prok.Nr.1 Dt.25.01.2021,Kontr.Malli Nr.728 Prot.Dt.18.03.2021.Fat.Tat.Nr.132/2021 Dt.04.10.2021.Fl.Hyrje Nr.52 Dt.04.10.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.04.10.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 31,875 2021-10-19 2021-10-20 101826540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.per Dhenie Shperblim z.Hajredin Topalli si rezultat i daljes ne pension.Urdher Titullari Nr.132 Dt.20.09.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.12.10.2021.Liste - Pagese Tetor 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) MICRO CREDIT ALBANIA Mat 6,000 2021-10-15 2021-10-18 102126540012021 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Ekz. kredi te papaguar bankes.Ndalese ne page sipas Bord.Pageses Shtator 2021 z.Qerim Muharremi.Urdh.Tit.Nr.1042 Pro.Dt.28.04.2021.Shkr.Permb.Nr.984 Prot.Dt.19.04.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 31,875 2021-10-15 2021-10-18 101726540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.per Dhenie Shperblim z.Agim Kadiu si rezultat i daljes ne pension.Urdher Titullari Nr.132 Dt.20.09.2021.Bord.Pagese Nr.09 Dt.12.10.2021.Liste - Pagese Tetor 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 227,667 2021-10-14 2021-10-15 101426540012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Gusht 2021.Fat.Fisk.Nr.344/2021 Dt.06.10.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BOA SORTE Mat 262,800 2021-10-14 2021-10-15 101226540012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Mirmbajtje Automjeti te Sek.te M.N.Z.SH.Urdh.Prok.Nr.50 Dt.14.09.2021.Vlers.perf.fit.nga sist.app.Situac.sherb.Dt.23.09-27.09.2021.Fat.Fisk.Nr.173/2021 Dt.27.09.2021.Pr.verb.kryerje sherb.Dt.27.09.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 15,915 2021-10-14 2021-10-15 101626540012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Shtator 2021.Fat.Fisk.Nr.313/2021 Dt.06.10.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BOA SORTE Mat 793,800 2021-10-14 2021-10-15 101126540012021 Karburant dhe vaj Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje Vajra per Automjetet.Urdh.Prok.Nr.46 Dt.27.08.2021.Ftese oferte.Vlers.perf.fit.nga sistemi i app.Fat.Fisk.Nr.166/2021 Dt.16.09.2021.Fl.Hyrje Nr.51,51/1,51/2,51/3 Dt.16.09.2021.Proc.verb.dorez.Dt.16.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 102,828 2021-10-14 2021-10-15 101526540012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim postar muaji Shtator 2021.Fat.Fisk.Nr.345/2021 Dt.06.10.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Adenis Kastrati Mat 399,480 2021-10-14 2021-10-15 101326540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda Bashk. Klos (2654001) Lik.Shpenz.Furniz.vend.Kapital motorri e diferenciali te mjetit.Urdh.Prok.Nr.51 Dt.20.09.2021.Ftese oferte.Vlers.fit.perf.sist.app.Fat.Fisk.Nr.180/2021 Dt.08.10.2021.Situac.Dt.01.10-08.10.2021.Pr.verb.krye.08.10.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) UDHA Mat 4,042,568 2021-10-12 2021-10-14 96526540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac.Nr.1 Dt.12.04-23.08.2021 'Ndert.i Muzeut Historik-Kulturor te Klosit(Financim BE)'.Urdh.Prok.Nr.3 Dt.30.03.2020.Kontr.Nr.2458 Prot.Dt.30.09.2020.Fat.e Fisk.Nr.8/2021 Dt.03.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 36,890 2021-10-12 2021-10-13 100826540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese te Anetareve te Keshillit Bashk.dhe Kryet. te Fshatrave te Njesive Administrative muaji Shtator 2021.Bord.Pagese Nr.9 Dt.11.10.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.5.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 148,580 2021-10-12 2021-10-13 100626540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese te Anetareve te Keshillit Bashk.dhe Kryet. te Fshatrave te Njesive Administrative muaji Shtator 2021.Bord.Pagese Nr.9 Dt.11.10.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.23.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 33,841 2021-10-11 2021-10-13 97326540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Arsimin e mesem (Sanitare,Roje).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 2 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,910 2021-10-12 2021-10-13 101026540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese te Anetareve te Keshillit Bashk.dhe Kryet. te Fshatrave te Njesive Administrative muaji Shtator 2021.Bord.Pagese Nr.9 Dt.11.10.2021 Nr. i Pers. 4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 12,920 2021-10-12 2021-10-13 100926540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese te Anetareve te Keshillit Bashk.dhe Kryet. te Fshatrave te Njesive Administrative muaji Shtator 2021.Bord.Pagese Nr.9 Dt.11.10.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 105,400 2021-10-12 2021-10-13 100726540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese te Anetareve te Keshillit Bashk.dhe Kryet. te Fshatrave te Njesive Administrative muaji Shtator 2021.Bord.Pagese Nr.9 Dt.11.10.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.16.