Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,722,463,144.00 4,072 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 12,297 2021-12-22 2021-12-23 135626540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 014236 Fat.Nr.426860266 Dt.30.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 14,817 2021-12-22 2021-12-23 136026540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 102032 Fat.Nr.426859708 Dt.30.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-22 2021-12-23 137726540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.012361 Fat.Nr.427044141 Dt.30.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 50,000 2021-12-21 2021-12-22 134726540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme financiare per probl.shende.te femijes se z.Genc Hidri.VKB Nr.46 Dt.26.11.2021.Konf.Pref.Nr.1118/1 Prot.Dt.06.12.2021.Bordoro Pagese Nr.3 Dt.17.12.2021.Liste - Pagese Dhjetor 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 806 2021-12-21 2021-12-22 134926540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 012028 Fat.Nr.426510445 Dt.25.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 604 2021-12-21 2021-12-22 135126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 014223 Fat.Nr.426405512 Dt.27.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ERALD-G Mat 300,000 2021-12-21 2021-12-22 133426540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Klos (2654001) Lik. Superv.objekti Rik.Ujesj.Klos e zonave perreth.Urdh.Prok.Nr.18 Dt.06.11.2019.Kontr.Nr.417 Prot.Dt.11.02.2020.Situac.sherb.Nr.3 Dt.06.12.2021.Fat.Fisk.Nr.63/2021 Dt.06.12.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 3,460 2021-12-21 2021-12-22 135026540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 012026 Fat.Nr.426510341 Dt.25.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 1,780 2021-12-21 2021-12-22 135226540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 012004 Fat.Nr.426509107 Dt.28.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 75,297 2021-12-21 2021-12-22 135326540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 012021 Fat.Nr.426857699 Dt.30.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-21 2021-12-22 134826540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A012754 Fat.Nr.426307268 Dt.23.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 234,743 2021-12-20 2021-12-21 128726540012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Arsimin baze perfshire edhe parashkollorin (Edukatore,Roje,Sanitare).Bordoro Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 46 - Fakt 5,Punonjes me Kontr.Plan 2 - Fakt 1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Mat 38,836,045 2021-12-20 2021-12-21 134626540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Kreditoret e P.A.K-ut.Ekz.Vend.Gjykate Shk. I TR Nr.527 Dt.03.11.2021.Urdher Titullari Nr.198 Dt.17.12.2021.Urdher Permbaruesit Nr.3398 Prot.Dt.24.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Mat 576,000 2021-12-20 2021-12-21 134526540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik.Tarife Permbarimore,Kreditoret e P.A.K-ut.Ekz.Vend.Gjykate Shk. I TR Nr.1616 Dt.20.07.2020.Urdher Titullari Nr.197 Dt.16.12.2021.Fat.Tat.Nr.103,103/1 Dt.25.12.2020.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Mat 5,043,520 2021-12-20 2021-12-21 134426540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Kreditoret e P.A.K-ut.Ekz.Vend.Gjykate Shk. I TR Nr.1616 Dt.20.07.2020.Urdher Titullari Nr.197 Dt.16.12.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 65,981 2021-12-16 2021-12-20 130926540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Shtator,Tetor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr. i Pers.4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 10,753 2021-12-17 2021-12-20 133826540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Nentor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr. i Pers.1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 185,130 2021-12-17 2021-12-20 133726540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Nentor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr. i Pers.14.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 44,965 2021-12-17 2021-12-20 133926540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Nentor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr. i Pers.4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) MEND OIL Mat 999,940 2021-12-17 2021-12-20 134026540012021 Karburant dhe vaj Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje Nafte.Urdh.Prok.Nr.1 Dt.25.01.2021,Kontr.Malli Nr.728 Prot.Dt.18.03.2021.Fat.Tat.Nr.200/2021/2021 Dt.01.12.2021.Fl.Hyrje Nr.61 Dt.01.12.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.01.12.2021