Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,722,463,144.00 4,072 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 584,644 2022-01-17 2022-01-18 2026540012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Dhjetor 2021 per Administraten (Aparati).Bord.Pagese Nr.12 Dt.11.01.2022.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 80 - Fakt 15.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 394,196 2022-01-17 2022-01-18 2126540012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Dhjetor 2021 per Administraten (Aparati).Bord.Pagese Nr.12 Dt.11.01.2022.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 80 - Fakt 9.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,619,376 2022-01-17 2022-01-18 1926540012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Dhjetor 2021 per Administraten (Aparati).Bord.Pagese Nr.12 Dt.11.01.2022.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 80 - Fakt 42.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 138,814 2022-01-17 2022-01-18 1626540012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Dhjetor 2021 per Arsimin 9-Vjecar,perfshire edhe parashkollorin (Edukatore,Roje e Sanitare).Bord.Pagese Nr.12 Dt.11.01.2022.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 46 - Fakt 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 89,849 2022-01-17 2022-01-18 1826540012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Dhjetor 2021 per Arsimin e mesem (Roje,Sanitare).Bord.Pagese Nr.12 Dt.11.01.2022.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 3 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 301,049 2022-01-17 2022-01-18 2326540012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Dhjetor 2021 per sekt.e Administrimit te Pyjeve.Bord.Pagese Nr.12 Dt.11.01.2022.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 11 - Fakt 9.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,668,000 2021-12-31 2022-01-05 140926540012021 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Shperblim i fund vitit per pers.qe marrin Ndihme Ekonomike.Urdher Tit.Nr.3253 Prot.Dt.30.12.2021.VKM Nr.791 Dt.15.12.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.1 Dt.30.12.2021 Nr. i Perf.1556.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,389,000 2021-12-31 2022-01-05 141026540012021 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Shperblim i fund vitit per pers.qe marrin Pagese paaftesie.Urdher Tit.Nr.3253 Prot.Dt.30.12.2021.VKM Nr.791 Dt.15.12.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.2 Dt.30.12.2021 Nr. i Perf.463
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ERALD-G Mat 438,577 2021-12-30 2021-12-31 140726540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Klos (2654001) Lik. Superv.objekti Rik.Ujesj.Klos e zonave perreth.Urdh.Prok.Nr.18 Dt.06.11.2019.Kontr.Nr.417 Prot.Dt.11.02.2020.Situac.sherb.Nr.4 Dt.28.2021.Fat.Fisk.Nr.75/2021 Dt.28.12.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NDREGJONI Mat 9,214,928 2021-12-29 2021-12-30 140126540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik.Situac.perf.Dt.10.10.2018-04.12.2020 Rikualif.urban iqytetit.Urdh.Prok.Nr.28 Dt.1107.2018.Kontr.Nr.2642 Prot.Dt.09.10.2018.Fat.Fisk.Nr.47/2021 Dt.15.12.2021.Akt-Kol.Dt.10.12.2020.Certif.perk.dorez.Dt.25.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 3,000 2021-12-29 2021-12-30 140826540012021 Ndihme ekonomike Bashk. Klos(2654001)Lik.Ndihme ekonomike muaji Dhjetor 2021 sipas Vend.te Drejt.Sociale Rajonale Diber Nr.12/2021 Dt.24.12.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.12 Dt.29.12.2021 Shkr.Percjellese Nr.817 Dt.24.12.2021 Nr.i Perf.1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 8,202,537 2021-12-29 2021-12-30 140526540012021 Ndihme ekonomike Bashk. Klos(2654001)Lik.Ndihme ekonomike muaji Dhjetor 2021 sipas Vend.te Drejt.Sociale Rajonale Diber Nr.12/2021 Dt.24.12.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.12 Dt.29.12.2021 Shkr.Percjellese Nr.817 Dt.24.12.2021 Nr.i Perf.1448
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) DESARET COMPANY Mat 28,500,000 2021-12-29 2021-12-30 140426540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Klos (2654001) Lik.Situac.7 Dt.26.05.20-26.01.2021,21.07-20.10.21 'Rik.Ujesj.Klos,zonave perreth,Lugina e Klosit,Lagjia Dalti,Ura Deges'.Urdh.Prok.Nr.17 Dt.01.11.2019.Kontr.Nr.640 Prot.Dt.28.02.2020.Fat.Fisk.Nr.25/2021 Dt.28.12.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 222,080 2021-12-29 2021-12-30 140626540012021 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Nentor 2021.(perd.fondit 6% per pers.qe nuk kane marre piket ne sistem).VKB Nr.48 Dt.15.12.2021.Konf.Pref.Nr.1192/1 Prot.Dt.21.12.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.12 Dt.29.12.2021 Nr.i Perf.65
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) IT STORE Mat 466,800 2021-12-28 2021-12-29 140226540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje paisje kompjuterike per zyren e urbanistikes.Urdh.Prok.Nr.56 Dt.09.11.2021.Vlers.perf.nga sist.app.Fat.Fisk.Nr.378/2021 Dt.17.12.2021.Fl.Hyrje Nr.63 Dt.17.12.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.17.12.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) REDI-MAT Mat 2,631,964 2021-12-28 2021-12-29 140326540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.18 Blerje materiale per rikonstr.rrugesh.Urdh.Prok.Nr.36 Dt.17.10.2018.Kontr.Nr.3283 Prot.Dt.28.12.2018.Fat.Tat.Nr.100 Dt.31.12.2018.Fl.Hyrje Nr.93,93/1 Dt.31.12.2018.Proc.verb.dorez.Dt.31.12.2018.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 138526540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A012753 Fat.Nr.426791886 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 1,427 2021-12-23 2021-12-24 138726540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A012383 Fat.Nr.426510877 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 6,098 2021-12-23 2021-12-24 138826540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A012000 Fat.Nr.426854930 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 1,679 2021-12-23 2021-12-24 138426540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A015463 Fat.Nr.426854696 Dt.30.11.2021.