Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,722,463,144.00 4,072 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 93,100 2021-12-23 2021-12-24 139626540012021 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. udhetimi periudha Mars - Nentor 2021.Urdher Tit.per pagese Nr.200 Dt.22.12.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.22.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 20,000 2021-12-23 2021-12-24 139926540012021 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. udhetimi periudha Shtator - Tetor 2021.Urdher Tit.per pagese Nr.200 Dt.22.12.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.22.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 138326540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A100970 Fat.Nr.427041013 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 139326540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A016506 Fat.Nr.427197518 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 139226540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A016507 Fat.Nr.427044036 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 139126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A003741 Fat.Nr.427035903 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 16,618 2021-12-23 2021-12-24 139526540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II)Shtator - Nentor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr.i Pers.1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Mat 1,864,435 2021-12-23 2021-12-24 140026540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik.Tarife Permbarimore,Kreditoret e P.A.K-ut.Ekz.Vend.Gjykate Shk. I TR Nr.527 Dt.03.11.2021.Urdher Titullari Nr.199 Dt.22.12.2021.Fat.Fisk.Nr.178/2021 Dt.21.12.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 138126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A014242 Fat.Nr.427036264 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 137926540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A012001 Fat.Nr.427042127 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 52,500 2021-12-23 2021-12-24 139826540012021 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. udhetimi periudha Korrik - Nentor 2021.Urdher Tit.per pagese Nr.200 Dt.22.12.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.22.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 139026540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A014322 Fat.Nr.427044499 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 6,501 2021-12-23 2021-12-24 138926540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A012003 Fat.Nr.426855635 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 53,235 2021-12-23 2021-12-24 139726540012021 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. udhetimi periudha Mars - Shtator 2021.Urdher Tit.per pagese Nr.200 Dt.22.12.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.22.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Pers.2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-23 2021-12-24 138226540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A015464 Fat.Nr.427039800 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 19,550 2021-12-23 2021-12-24 139426540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II)Shtator - Nentor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr.i Pers.1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 2,822 2021-12-23 2021-12-24 138626540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A018506 Fat.Nr.426859592 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 1,578 2021-12-23 2021-12-24 138026540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A014321 Fat.Nr.426508254 Dt.30.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-12-22 2021-12-23 136726540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 014224 Fat.Nr.426789836 Dt.30.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 19,420 2021-12-22 2021-12-23 137526540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Nentor 2021.Kontr.A 012025 Nr.426858337 Dt.30.11.2021