Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,722,463,144.00 4,072 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 30,345 2021-12-17 2021-12-20 134326540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese Shperblim z.Mehmet Dema si rezultat i daljes ne pension.Urdher Titullari Nr.193 Dt.07.12.2021.Bord.Pagese Nr.13 Dt.15.12.2021.Liste - Pagese Dhjetor 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 75,303 2021-12-16 2021-12-17 132426540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Bordoro Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 105,400 2021-12-16 2021-12-17 132726540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese Anetareve te Kesh.Bashk. dhe Kryet.te Fshatrave muaji Nentor 2021.Bord.Pagese Nr.11 Dt.15.12.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.16.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Roland Truka Mat 390,000 2021-12-16 2021-12-17 133526540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik.Shpenz.te tjera operative (panair,festival Dt.18.11.-06.12.2021).Urdh.Prok.Nr.57 Dt.0911.2021.Vlers.perf.nga sist.app.Situac.Dt.18.11-06.12.2021.Fat.Fisk.Nr.28/2021 Dt.06.12.2021.Proc.verb.kry.sherb.Dt.06.12.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,910 2021-12-16 2021-12-17 133126540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese Anetareve te Kesh.Bashk. dhe Kryet.te Fshatrave muaji Nentor 2021.Bord.Pagese Nr.11 Dt.15.12.2021.Nr.i Pers. 4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,029,112 2021-12-16 2021-12-17 131126540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Sekt.e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Bordoro Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 35.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 260,100 2021-12-16 2021-12-17 130826540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Shtator,Tetor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr. i Pers.14.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 12,920 2021-12-16 2021-12-17 133026540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese Anetareve te Kesh.Bashk. dhe Kryet.te Fshatrave muaji Nentor 2021.Bord.Pagese Nr.11 Dt.15.12.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 20,145 2021-12-16 2021-12-17 133626540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese leje zakonshme te pakryer te vitit 2021 znj.Elida Musta si rezutat i nderp.marrdh.te punes.Urdh.Tit.Nr.152 Dt.18.10.2021.Bord.Pagese Nr.14 Dt.15.12.2021.Liste - Pagese Dhjetor 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 26,640 2021-12-16 2021-12-17 132526540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Bordoro Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) MICRO CREDIT ALBANIA Mat 6,000 2021-12-16 2021-12-17 133226540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Ekz. kredi te papaguar bankes.Ndalese ne page sipas Bord.Pageses Nentor 2021 z.Qerim Muharremi.Urdh.Tit.Nr.1042 Pro.Dt.28.04.2021.Shkr.Permb.Nr.984 Prot.Dt.19.04.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 14,663 2021-12-16 2021-12-17 131026540012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Shtator,Tetor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1 Prot.Dt.08.11.2021,Liste-Pagese Nr. i Pers.1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 613,178 2021-12-16 2021-12-17 132326540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Bordoro Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 22.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 148,580 2021-12-16 2021-12-17 132826540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese Anetareve te Kesh.Bashk. dhe Kryet.te Fshatrave muaji Nentor 2021.Bord.Pagese Nr.11 Dt.15.12.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.23.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 36,890 2021-12-16 2021-12-17 132926540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Pagese Anetareve te Kesh.Bashk. dhe Kryet.te Fshatrave muaji Nentor 2021.Bord.Pagese Nr.11 Dt.15.12.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.5.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 26,640 2021-12-16 2021-12-17 132626540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Bordoro Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 323,860 2021-12-15 2021-12-16 128626540012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Arsimin baze perfshire edhe parashkollorin (Edukatore,Roje,Sanitare).Bordoro Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 46 - Fakt 7 dhe me Kontr.Plan 2 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 343,232 2021-12-15 2021-12-16 131926540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Sherbimin zjarrfikes (P.M.N.Z.SH-ja).Bordoro Pagese Nr. i Punonjesve Plan 14 - Fakt 8.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 88,229 2021-12-15 2021-12-16 132226540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Sherbimin zjarrfikes (P.M.N.Z.SH-ja).Bordoro Pagese Nr. i Punonjesve Plan 14 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 74,107 2021-12-15 2021-12-16 129026540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Nentor 2021 per Arsimin e mesem (Roje,Sanitare).Bord.Pagese Nr.11 Dt.07.12.2021.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 3 - Fakt 2.