Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,651,218,983.00 3,766 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 106826540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012753 Fat.Nr.423570747 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 106526540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A014242 Fat.Nr.424302950 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 4,300 2021-10-28 2021-10-29 106726540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A100970 Fat.Nr.424174234 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 4,300 2021-10-28 2021-10-29 106326540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012361 Fat.Nr.424173429 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 106226540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A014223 Fat.Nr.424301643 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 167 2021-10-28 2021-10-29 106126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A100445 Fat.Nr.423569896 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 4,300 2021-10-28 2021-10-29 106626540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A015464 Fat.Nr.424173999 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 15,000 2021-10-28 2021-10-29 107226540012021 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. udhetimi muaji Shtator 2021.Urdher Titullari Nr.145 Dt.12.10.2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.12.10.2021.Liste - Pagese Tetor 2021 Nr. i Pers. 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 88,804 2021-10-28 2021-10-29 107026540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A016506 Fat.Nr.424173710 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 106426540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012001 Fat.Nr.424173122 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 107126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A016507 Fat.Nr.424299391 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 106926540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012383 Fat.Nr.423568929 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-27 2021-10-28 106026540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012365 Fat.Nr.423568547 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 148,948 2021-10-27 2021-10-28 103126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A141503 Fat.Nr.424449651 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 2,015 2021-10-27 2021-10-28 104626540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012003 Fat.Nr.423566469 Dt.27.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-27 2021-10-28 103926540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012754 Fat.Nr.423561515 Dt.24.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 1,780 2021-10-27 2021-10-28 104126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A017676 Fat.Nr.423552222 Dt.25.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 2,032 2021-10-27 2021-10-28 104426540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A014382 Fat.Nr.423554988 Dt.26.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-27 2021-10-28 104526540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A014322 Fat.Nr.423568999 Dt.27.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 738 2021-10-27 2021-10-28 105126540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012000 Fat.Nr.423569524 Dt.28.09.2021.