Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,722,463,144.00 4,072 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 63,538 2022-02-10 2022-02-14 15326540012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk.Klos(2654001)Lik.Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Tetor-Dhjetor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1Prot.Dt.08.11.21,Bordero Dt.08.02.2022. Nr.i Pers.5
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 224,230 2022-02-10 2022-02-14 15126540012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashk.Klos(2654001)Lik.Shpenz.te tjera,Shperblim te Klubit Futb.Klosit ne varesi te Bashk.per aktiv.sportive (ndeshje kateg.II) Tetor-Dhjetor 2021.VKB Nr.43 Dt.29.10.2021,Konf.Pre.Nr.1044/1Prot.Dt.08.11.21,Bordero Dt.08.02.2022. Nr.i Pers15
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 30,000 2022-02-11 2022-02-14 16726540012022 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Udhetim i Brendshem periudha Nentor-Dhjetor 2021.Urdher Tit.per pagese Nr.26 Dt.08.02.2022 .Bord.Pagese Nr.1 Dt.08.02.2022 .Liste - Pagese Nr. i Pers1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 12,920 2022-02-10 2022-02-14 15926540012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Keshillit Bashk.dhe Kryetare te Fshatrave muaji Janar 2022.Bord.Pagese Nr.1 Dt.09.02.2022 Liste - Pagese Nr. i Pers.2
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,910 2022-02-10 2022-02-14 16026540012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Keshillit Bashk.dhe Kryetare te Fshatrave muaji Janar 2022 .Bord.Pagese Nr.1 Dt.09.02.2022 Nr. i Pers.4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 36,890 2022-02-10 2022-02-14 15726540012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Keshillit Bashk.dhe Kryetare te Fshatrave muaji Janar 2022.Bord.Pagese Nr.1 Dt.09.02.2022 Liste - Pagese Nr. i Pers.5
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 105,400 2022-02-10 2022-02-14 15826540012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Keshillit Bashk.dhe Kryetare te Fshatrave muaji Janar 2022.Bord.Pagese Nr.1 Dt.09.02.2022 Liste - Pagese Nr. i Pers.16.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 114,888 2022-02-11 2022-02-14 16426540012022 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbim Postar muaj Dhjetor 2021,Fat.Tat.Nr.39/2022 Dt.10.01.2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Dedolli 2015 Mat 36,444 2022-02-10 2022-02-14 15526540012022 Sherbime te tjera Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim Interneti periudha Dt.23.11.2021-23.12.2021.Urdh.Prok.Nr.32 Dt.19.04.2021.Ftese oferte.Vlers.perf.fit.nga sistemi i app.Fat.e Fisk.Nr.19/2021 Dt.23.12.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 92,781 2022-02-11 2022-02-14 16626540012022 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbim Postar muaj Dhjetor 2021,Fat.Tat.Nr.38/2022 Dt.10.01.2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 5,000 2022-02-11 2022-02-14 16826540012022 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Udhetim i Brendshem periudha Nentor 2021.Urdher Tit.per pagese Nr.26 Dt.08.02.2022 .Bord.Pagese Nr.1 Dt.08.02.2022 .Liste - Pagese Nr. i Pers1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 16,500 2022-02-11 2022-02-14 16926540012022 Udhetim i brendshem Bashk. Klos (2654001) Lik. Udhetim i Brendshem periudha Dhjetor 2021.Urdher Tit.per pagese Nr.26 Dt.08.02.2022 .Bord.Pagese Nr.1 Dt.08.02.2022 .Liste - Pagese Nr. i Pers1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 148,580 2022-02-10 2022-02-14 15626540012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Keshillit Bashk.dhe Kryetare te Fshatrave muaji Janar 2022.Bord.Pagese Nr.1 Dt.09.02.2022 Liste - Pagese Nr. i Pers.23
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,808 2022-02-11 2022-02-14 16526540012022 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbim Postar muaj Dhjetor 2021,Fat.Tat.Nr.2/2022 Dt.07.01.2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 34,255 2022-02-11 2022-02-14 17126540012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese Leje te zakonshme te pakryer z.Hasan Disha si rezultat i shkeputjes se mardh.te punes.Urdh.Tit.Nr.17 Dt.31.01.2022 .Bord.Pagese Nr.1 Dt.10.02.2022.Liste - Pagese Janar 2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 33,575 2022-02-11 2022-02-14 17226540012022 Te tjera transferta tek individet Bashkia Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Dhenie Shperblim z.Ismet Topalli si rezultat i daljes ne pension.Urdh.Tit.Nr.18 Dt.31.01.2022.Bord.Pagese Nr.2 Dt.10.02.2022 Liste - Pagese Janar 2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 9,300 2022-02-10 2022-02-14 16126540012022 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbim Postar muaj Janar 2022,Fat.Tat.Nr.44/2022 Dt.02.02.2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 21,664 2022-02-11 2022-02-14 16326540012022 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbim Postar muaj Janar 2022,Fat.Tat.Nr.88/2022 Dt.07.02.2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 44,625 2022-02-10 2022-02-14 15426540012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashk.Klos(2654001)Lik.Shpenz.qira marrje ambjentesh(kopshti Shkolla Suc)VKB Nr.39 Dt.01.10.2021 Konf.Prefekt.Nr.945/1 Dt.12.2021 Kont.Nr.2591 Dt.15.10.2021 Bordero Nr.1 Dt.08.02.2022 per periudhen 15.10.2021-31.01.2022
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 13,574 2022-02-11 2022-02-14 16226540012022 Posta dhe sherbimi korrier Bashk. Klos (2654001) Lik.Sherbim Postar muaj Janar 2022,Fat.Tat.Nr.89/2022 Dt.07.02.2022