Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,651,218,983.00 3,766 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 53,962 2021-11-11 2021-11-12 113426540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 38,388 2021-11-11 2021-11-12 113926540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. Ujitja e Kullimi.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 1 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 30,740 2021-11-11 2021-11-12 114626540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Administrimit te Pyjeve.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 11 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 62,679 2021-11-11 2021-11-12 113326540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 115,091 2021-11-11 2021-11-12 111626540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Bujqesise.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 4 - Fakt 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 68,744 2021-11-11 2021-11-12 113226540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 53,507 2021-11-11 2021-11-12 113626540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 347,139 2021-11-11 2021-11-12 114026540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Sherbimit zjarrfikes (P.M.N.Z.SH-ja).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 14 - Fakt 8.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 26,640 2021-11-11 2021-11-12 113826540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 21,242 2021-11-11 2021-11-12 114226540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Sherbimit zjarrfikes (P.M.N.Z.SH-ja).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 14 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 625,957 2021-11-11 2021-11-12 113526540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 21.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 26,640 2021-11-11 2021-11-12 113726540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 88,229 2021-11-11 2021-11-12 114326540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Sherbimit zjarrfikes (P.M.N.Z.SH-ja).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 14 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 131,919 2021-11-10 2021-11-11 112326540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Zyrat e Gjendjes Civile.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 4 - Fakt 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 321,525 2021-11-10 2021-11-11 111926540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Administraten (Aparati).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 80 - Fakt 7.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 37,889 2021-11-10 2021-11-11 111726540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt.e Bujqesise.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 4 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 33,840 2021-11-10 2021-11-11 111526540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Arsimin e mesem (Sanitare,Roje).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 3 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 577,195 2021-11-10 2021-11-11 112126540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Administraten (Aparati).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 80 - Fakt 15.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 288,844 2021-11-10 2021-11-11 110926540012021 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Shtator 2021.(perd.fondit 6% per pers.qe nuk kane marre piket ne sistem).VKB Nr.42 Dt.29.10.2021.Konf.Pref.Nr.1024/1 Prot.Dt.03.11.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.10 Dt.05.11.2021 Nr.i Perf.87.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 79,920 2021-11-10 2021-11-11 112426540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Pastrim Gjelberimit.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 7 - Fakt 3.