Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,511,173,151.00 3,622 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 32,704 2021-10-11 2021-10-12 99226540012021 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Policine Bashkiake.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 6 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 26,640 2021-10-11 2021-10-12 98626540012021 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Ujesjellesave.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 27 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 21,242 2021-10-11 2021-10-12 100026540012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sherbimin zjarrfikes (P.M.N.Z.Sh-ja).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 14 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 63,983 2021-10-11 2021-10-12 100426540012021 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Pastrim Gjelbrimi.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 7 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 59,041 2021-10-11 2021-10-12 97726540012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 26,640 2021-10-11 2021-10-12 100326540012021 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Pastrim Gjelbrimi.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 7 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 53,962 2021-10-11 2021-10-12 97826540012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 78,709 2021-10-11 2021-10-12 100226540012021 Shtese page per funksionin Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Pastrim Gjelbrimi.Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 7 - Fakt 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,398,428 2021-10-08 2021-10-11 96926540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Arsimin baze 9-Vjecar perfshire edhe parashkollorin (Edukatore,Sanitare e Roje).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 46 - Fakt 33.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 45,872 2021-10-08 2021-10-11 97126540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Arsimin baze 9-Vjecar perfshire edhe parashkollorin (Edukatore,Sanitare e Roje).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 46 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 175,341 2021-10-08 2021-10-11 96826540012021 Shtese page per largesi nga qendra e banimit Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Arsimin baze 9-Vjecar perfshire edhe parashkollorin (Edukatore,Sanitare e Roje).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 46 - Fakt 4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 106,500 2021-10-08 2021-10-11 96626540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.Qeraje per te pastrehet (Gjendje te veshtire ekonomike) muaji Shtator 2021.VKB Nr.82 Dt.24.12.2020,VKB Nr.03 Dt.27.01.2021.VKB Nr.28 Dt.30.06.2021.Permbl. Bord.Pagese Nr.7 Dt.07.10.2021 Nr.i Perf.73.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 32,786 2021-10-08 2021-10-11 97226540012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Shtator 2021 per Arsimin e mesem (Sanitare,Roje).Liste - Pagese Nr. i Punonjesve Plan 1 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,273,500 2021-10-08 2021-10-11 96726540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.Bonus Qeraje per pastrehet (Raste Termetit,Gjendje te vesht.ekon.) Shtator 2021.VKB Nr.82 Dt.24.12.2020,VKB Nr.03 Dt.27.01.2021.VKB Nr.28 Dt.30.06.2021.Permbl. Bord.Pagese Nr.7 Dt.07.10.2021 Nr.i Perf.140.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 8,467,038 2021-10-05 2021-10-06 95426540012021 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Shtator 2021 sipas Vend. te Drejt.Rajonale Sociale Diber Nr.2021/9 Dt.30.09.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.9 Dt.04.10.2021 Nr. i Perf.1502.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) EA ENGINEERING Mat 471,060 2021-10-04 2021-10-05 95326540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike Bashk. Klos (2654001) Lik.Situac.Dt.14.06-05.07.2021 'Nder.simboli historik (Lapidare) ne Fsh.Suc'.Urdh.Prok.Nr.36 Dt.31.05.2021.Fte.oferte.Vlers.perf.fit.app.Fat.Fisk.Nr.6/2021 Dt.02.09.2021.Akt-Kol.Dt.26.08.2021.Certif.dorez.Dt.07.09.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Mat 42,956 2021-10-01 2021-10-04 94726540012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. te siguracionit te automjetit AA713PD.Urdh.Prok.Nr.47 Dt.27.08.2021.Ftese oferte.Vlers.i klasif.perf.nga sistemi app.Fat.e Fisk.Nr.129/2021 Dt.28.09.2021.Police sigurimi Nr.54 Dt.24.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Mat 10,801 2021-10-01 2021-10-04 95026540012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. te siguracionit te automjetit AIMT54.Urdh.Prok.Nr.47 Dt.27.08.2021.Ftese oferte.Vlers.i klasif.perf.nga sistemi app.Fat.e Fisk.Nr.122/2021 Dt.28.09.2021.Police sigurimi Nr.56 Dt.24.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Mat 42,956 2021-10-01 2021-10-04 94826540012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. te siguracionit te automjetit AA714PD.Urdh.Prok.Nr.47 Dt.27.08.2021.Ftese oferte.Vlers.i klasif.perf.nga sistemi app.Fat.e Fisk.Nr.128/2021 Dt.28.09.2021.Police sigurimi Nr.55 Dt.24.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Mat 42,956 2021-10-01 2021-10-04 94626540012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. te siguracionit te automjetit AA712PD.Urdh.Prok.Nr.47 Dt.27.08.2021.Ftese oferte.Vlers.i klasif.perf.nga sistemi app.Fat.e Fisk.Nr.126/2021 Dt.28.09.2021.Police sigurimi Nr.52 Dt.24.09.2021.