Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti i Sig.Brendsh.Ceremonial (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,950 2012-02-16 2012-02-21 1610160782012 602- Rep.Sig.Bren.Cerom,telefon,kodi 1359890975,fat Janar 2012
Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,290 2012-02-16 2012-02-21 18/10820012012 KKKontabilitet telefeon janar 2012 nr tel 220466,220499
Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,259 2012-02-16 2012-02-21 19 1029042 2012 1029042 602 Gjykata e Krimeve te Renda"shp.telefona m/ dhjetor 2011 fat seri 703755742 nr.kl.1366585121
Teatri Kombetar i Komedise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 25,252 2012-02-16 2012-02-21 2010120902012 602 T.i Komedise Telefon muaj Janar 2012 me Nr Klienti 1783938127
Mini Bashkia 11 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 61,559 2012-02-16 2012-02-21 2621011382012 602 Min.Bashkia 11-telefoni fat,nr.703749453 dt.06.01.2012 nr.klienti 1334284583
Mini Bashkia 3 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,396 2012-02-17 2012-02-21 2921011392012 602 Min.bashkia 3- telefoni,janar 2012 nr.klienti 1339885962 dhe 1344784374 dt.08.02.2012
Akademia e Arteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 30,517 2012-02-16 2012-02-21 3510110472012 602 Univer. Arteve telef m janar 2012 klienti 1333484317
Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 32,579 2012-02-16 2012-02-21 5410041092012 602 Drejt pergj metrologjise.lik ft tel
Kultura Dhe Sporti (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 13,440 2012-02-20 2012-02-21 1421240102012 shpenz.per telef.qendra kulturore kod.2124010 fat.704206115,704205098 dt.06.02.2012 nr.klient.1710890490,1533588453
Zyra Arsimore Kucovë (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 24,095 2012-02-20 2012-02-21 4310110882012 shpenzime per telefon zyra arsimore kod.1011088 fat.704205852,704205522,704205116,704205851,704206078 dt.06.02.2012
Nd-ja Komunale Banesa (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 8,848 2012-02-17 2012-02-21 1721240042012 shpenz.telef.ndermarrja komunale kod.2124004 fat.703790844 dt.06.01.2012 nr.klient.1643485988
Prefektura e qarkut Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 52,082 2012-02-20 2012-02-21 29 1016074 SHP TELEF KL 1432202446 PREFEKTI 1016074
Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 21,318 2012-02-15 2012-02-21 1810100022012 pagese telefoni muaji janar S/704205357 kl.1596184299 per Albtelekom ShA nga Dega e Thesarit (1010002)
Drejtoria Rajonale Tatimore Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 26,816 2012-02-15 2012-02-21 2610100422012 pagese telefoni muaji janar fat.704205872 kl.1758187916 per Albtelekom ShA nga Drejt.Rajonale Tatimore (1010042)
Zyrat e Regjistrimit Kolonje (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 3,695 2012-02-20 2012-02-21 131040712012 1014071ZYRA E REGJISTRIMIT PASURISE PALUAJTSHME SHERBOME TELEFONI MUAJI JANAR 2012.NR.KLIENTIT;1410084964
Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 19,331 2012-02-17 2012-02-21 2010051252012 1005125 A.K.U DREJTORIA RAJONALE QARKU KORCE Telefon Janar nr klienti 1450995947
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 5,132 2012-02-17 2012-02-21 251012042012 MONUMENTET GJIROKASTER(1012004) PER TELEFON NR KL 1567584287 DHJETOR 2011
Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 10,345 2012-02-15 2012-02-21 10/10130462012 TELEFON D SH P TEPELNE
Dega e Instat rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 6,879 2012-02-16 2012-02-21 1210500072012 STATISTIKA 1050007 telefon janar 2012
Sp. Mallakaster (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 16,632 2012-02-16 2012-02-21 1910130772012 PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA SPITALI MALLAKASTER
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 8,119 2012-02-16 2012-02-21 3010130282012 Sa xhiruar faturen tuaj nr.704071078 klenti 1699186423 Sherbimi Paresore Gramsh
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) ALBTELEKOM SH.A. Tropoje 7,533 2012-02-20 2012-02-21 2410290392012 Gjykata Tropoje telefon fax nr fat 704369215 date 07.02.2012
Drejtoria e SHIK Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 1,869 2012-02-20 2012-02-21 2710180062012 1018006 SHISH 0707 LIK FAT JANAR 2012
Zyra e Punes Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 1,920 2012-02-17 2012-02-21 2610250072012 1025007 ZYRA PUNESIMIT SHPENZIME TELEFONI
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 25,694 2012-02-21 2012-02-21 1910050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje telefon janar 2012
Drejtoria e Pyjeve Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 2,467 2012-02-17 2012-02-21 2210260192012 1026019 Pyjore Lushnje shp,telefoni janar 2012
Spitali Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 51,803 2012-02-20 2012-02-21 1410130162012 Telefon Spitali Civil Elbasan
Zyra Arsimore Përmet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 2,078 2012-02-16 2012-02-21 6710111092012 ARSIMI FAT NR 704120568 NR KLI 1582385538
Bashkia Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 35,020 2012-02-20 2012-02-21 8021350012012 TEL. KL.1516389077,1516389317 F.JANAR B.PERMET
Zyrat e Regjistrimit Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 10,525 2012-02-17 2012-02-21 2010140732012 1014073 SA LIK FAT NR 704206314 NGA ZRPP KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 2,053 2012-02-20 2012-02-21 4110051122012 SA LIK FAT NR 704206536 NGA QTTB F KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 12,461 2012-02-20 2012-02-21 8721630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 704206337
Zyra e Permbarimit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 10,296 2012-02-17 2012-02-21 1410140392012 ZYRA PERMBARIMIT SHKODER NR.SERIE 704003094 KLIENTI 1607786645, SHPENZIME TELEFONI JANAR 2012
Dega e Instat rrethi Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 10,405 2012-02-16 2012-02-21 1510500342012 1050034 DREJTORIA E STATISTIKES SHKODER FATURE 704003276 DT 06.02.2012 NR KLIENTI 1668190620
Qarku Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 57,047 2012-02-16 2012-02-21 1520330012012 2033001 KESHILLI QARKUT SHKODER NR.KLIENTI 1637395615, NR.FATURE 703502190 DT. 05.01.2012
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 49,637 2012-02-17 2012-02-21 5810111292012 UNIVERSITETI L.GURAKUQI SHKODER fat. 704003402 dt. 06.02.2012 klient 1680886783
Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 15,990 2012-02-17 2012-02-21 1710130252012 Drejtoria e Shendetit Publik(1013025) likujdim shpenzime telefonike Janar 2012 per abonentin nr.1783809542; 1783809534;
Zyra e Punes Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 3,879 2012-02-16 2012-02-21 910250272012 Telefonn nga Zyra Punes Peqin per muajin Janar 2012 Nr klient 1605184272 Nr ser 704070132
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,368 2012-02-20 2012-02-21 1710141002012 602 Drejt.Sherb.Proves telefon Durres dhjetor 2011
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 25,817 2012-02-16 2012-02-21 1910111412012 602 Fak Drejtesise telef m dhjetor 2011 klienti 1333884474