Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisariati i Policise Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 169,253 2012-02-15 2012-02-20 2210160212012 DREJTORIA POLICISE QARKUT SHKODER,FAT 703063390-703063801 DT 05.12.2011,DT 13.12.2011,FAT 703502370-703502781 DT 05.01.2012
Dega e Instat rrethi Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 13,449 2012-02-14 2012-02-20 1010500122012 STATISTIKA GJIROKASTER(1050012) PAGES TELEF NR KLIENTI 1602984583
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,375 2012-02-14 2012-02-20 8110250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP tel fic fat 6.01.2012 sr 703765603 kl 17837
Gjykata e rrethit Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 30,000 2012-02-14 2012-02-20 1110290262012 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN LIKUJDIM FATURE TELEFONI NR KLIENTI NR 1780585533, 1780584817, 1615287701
Dega e Instat rrethi Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,511 2012-02-14 2012-02-20 1710500162012 TELEFON FAT.704024952 KL.1483288989 STATISTIKA KORCE
Qarku Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 58,102 2012-02-13 2012-02-20 1120490012012 TELEFON NENTOR- DHJETOR 2011 NR.KLIENTI 1496286806 K/QARKUT FIER 2049001
Komuna Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 33,619 2012-02-15 2012-02-20 2723360012012 KOMUNA QENDER BILISHT PER ALBTELEKOM FATURA NR KLIENTI 1484084262 NENTOR DHJETOR
Sp. Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 23,569 2012-02-14 2012-02-20 2910130692012 Sa xhiruar fturen tuaj nga klenti 1543584435 dhe 1697793980 Spitali Gramsh
Komuna Carcove (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 12,684 2012-02-15 2012-02-20 4726900012012 TEL.KL.1535192262 F.JANAR K.CARSHOVE
Zyrat e Regjistrimit Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 8,511 2012-02-15 2012-02-20 1210140852012 ZRPP FAT NR 704120252 , 704121188 DT 06.02.2012
Drejtoria e Pyjeve Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 1,920 2012-02-15 2012-02-20 1410260212012 PYJORE FAT NR 704120773 NR KLI 1636399782
Dega e Thesarit Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 6,593 2012-02-14 2012-02-20 141028 THESARI FAT NR 704120871 NR KLI 1660689348
Federata Shqipetare e Atletikes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,170 2012-02-17 2012-02-21 1110120322012 602 FED ATLETIKES Pagese tel fix 2012 Fat seri 704168207 dt 08.02.2012 nr klientve 1333484648
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,896 2012-02-16 2012-02-21 12010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,243 2012-02-20 2012-02-21 2110120742012 602-Kom.shtet.kulteve Tel. muaji Janar 2012 me nr klienti 1372184570
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,882 2012-02-16 2012-02-21 3110111532012 602 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE TELEFON JANAR 2012 KODI 176918214,1333484341,1333487088,1343485072
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 205,810 2012-02-21 2012-02-21 8410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334287610,fat dt 08.02.2012
Klubi Sportiv Tirana (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,451 2012-02-17 2012-02-21 621010172012 2101017 Klubi Sportiv Tirana lik telefon nr klienti 1345884975 fat 703752599 dt 06.01.2012
Qarku Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,136 2012-02-20 2012-02-21 2320350012012 Keshilli Qarkut lik telefon kavaje dhjetor 2011 klienti 1442884290 seri 703881454 dt 06.01.2012
Bashkia Koplik (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 21,945 2012-02-20 2012-02-21 2921300012012 Bashkia Koplik ( telefon janar 2012)nr.klientit 1758186314/1681684591/1733090094/1608084263/1535194714
Sp. Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 9,900 2012-02-20 2012-02-21 1510130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.53400322;53400537;dt.03-08/02/2012
Dega e Instat rrethi Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 11,259 2012-02-15 2012-02-21 17 1050033 2012 SKRAPAR Statistika FATURE 703791058,704205747 KLIENTI 1724085079 INST 1050033
Drejtoria e SHIK Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,300 2012-02-17 2012-02-21 2310100182012 1018012 shp telefon muaji janar 2012 Drejtoria e SHISH Kukes
Prokuroria e rrethit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 15,136 2012-02-20 2012-02-21 2410280152012 1028015 shp telefoni muaji janar 2012 Prokuroria e rrethit Kukes
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 10,487 2012-02-20 2012-02-21 1110250482012 1025048 zyra e kujdesit social per albtelekomin klienti nr 1710886027 janar 2012
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 11,232 2012-02-21 2012-02-21 1510051192012 1005119 drejtoria e ushqimit per albtelekomin klienti nr 1783676123 janar 2012
Bordi i Kullimit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 12,734 2012-02-16 2012-02-21 2010050672012 pagese telefoni muaji janar S/704205330 kl.1595484351 per Albtelekom ShA nga Bordi i Kullimit (1005067)
Paraburgimi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 8,752 2012-02-16 2012-02-21 2810140512012 1014051 paraburgimi per albtelekomin janar 2012 klienti nr 1633788270
Komisariati i Policise Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 57,890 2012-02-20 2012-02-21 3910160232012 1016023 dega e rendit per albtelekomin janar 2012 klienti nr 1710891373
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 11,415 2012-02-16 2012-02-21 2310130312012 1013031DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK KOLONJE SHERBIME TELEFONI MUAJI JANAR 2012. NR.KLIENTIT;1473523692 DHE 1473523551
Bordi i Kullimit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 8,978 2012-02-17 2012-02-21 3010050722012 TELEFON JANAR NR.KLIENTI 1511390567 BORDI I KULLIMIT KORCE
Dega e Instat rrethi Has (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 6,624 2012-02-17 2012-02-21 910500132012 1812 TELEKOM STATISTIKA HAS 1050013 FAT/704369235 JANAR 2012
Drejtoria e Pyjeve Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 20,809 2012-02-17 2012-02-21 1110260242012 SHP TEL NGA PYJORE
Qendra Ekonomike Kultures (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 3,300 2012-02-17 2012-02-21 1621380022012 SHP NGA Q.KULTURORE
Qendra Ekonomike Kultures (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 4,800 2012-02-17 2012-02-21 1821380022012 SHP NGA Q.KULTURORE
Dega e rezervave Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 3,729 2012-02-17 2012-02-21 1810160932012 1016093 DR.RAJ.REZERVAVE telefon janar 2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 177,829 2012-02-20 2012-02-21 2310170312012 1017031 REP USHT 2001 SHPENZIME TELEFONI
Shtepia e foshnjes Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 16,675 2012-02-20 2012-02-21 2921070192012 2107019 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ TELEFON MUAJI JANAR SIPAS FAT NR. KLIENTI 1366589628
Nd-ja Komunale Plazh (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 7,667 2012-02-20 2012-02-21 3121070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT JANAR 2012
Prefektura e qarkut Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 76,041 2012-02-20 2012-02-21 4410160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK TELEFONA JANAR 2012