Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale AKU Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,434 2012-02-20 2012-02-21 1110051232012 SHPENZIME TELEFONI D.A.K JANRA 2012
Qendra Komunitare per te Moshuar (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,719 2012-02-16 2012-02-21 1321011602012 Qendra Moshuarve lik telefon janar 2012 fat 704185494
Aparati Ministrise se Financave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 803,968 2012-02-17 2012-02-21 10810100012012 602-MIN E FINANCES SHPENZ TEL JANAR FAT 04174736+704185150+704168209+704173410+704178927+704184920
Materniteti Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 320,964 2012-02-16 2012-02-21 1110130502012 1013050 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE telefon nentor dhjetor 2011 janar 2012 nr kl 1368584700
Universiteti Politeknik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,574 2012-02-17 2012-02-21 13810110402012 602 Up inxh elektrike tel dhjetor 2011
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 172,200 2012-02-20 2012-02-21 1610141002012 602 Drejt.Sherb.Proves telefon Tirane dhjetor 2011
Njesia e transportit mjeksesor me helikoptere (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,251 2012-02-21 2012-02-21 2610130532012 1013058 602 NJESIA TRANSPORTIT MJEKSOR HELIKOPTER telefon janar 2012 nr 278175,2478898
Komuna Kozare (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 2,837 2012-02-20 2012-02-21 4725310012012 shpenz.telefoni komuna kozare kod.2531001 fat.703378298 dt.6.12.2011 nr.klient 1544086828
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 9,680 2012-02-20 2012-02-21 2310060752012 D/M/RRUGA LEZHE LIK FAT.JANAR 2012 CLIENT:1537886150
Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 2,631 2012-02-16 2012-02-21 2110100602012 DREJT RAJONALE E TATIMEVE LEZHE PAG FAT NR 703441882 PER KLIENTIN 17162844344
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 4,768 2012-02-21 2012-02-21 2510160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 703838756 PER KLIENTIN 1780584791 DHJETOR 2011 PER ALBTELEKOMIN LAÇ
Drejtoria e shendetit publik Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 13,172 2012-02-20 2012-02-21 2510130442012 Skrapar;Drejtoria e Shendetit publik;Nr.klienti 1539984524;1539097723;Fature nr.704205130;704205166;dt.06/02/2012
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 5,667 2012-02-17 2012-02-21 1710250552012 1025055 shp telefoni muaji janar 2012 Zyra e Kujdesit social Kukes
Drejtoria e SHIK Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 10,918 2012-02-16 2012-02-21 22 1018016 2012 TELEFON NR.SERIE 704001983 SH.I.SH 1018016
Qendra Ekonomike Kultures (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 19,085 2012-02-20 2012-02-21 1621020062012 pagese telefoni muaji nentor,dhjetor 2011 kl.1780384820 per Albtelekom ShA nga Qendra Kulturore M.Tutulani (2102006)
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 7,254 2012-02-16 2012-02-21 2121220202012 TELEFON FAT.704024035 KL.1392685143 Q.DITORE KORCE
Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 6,141 2012-02-17 2012-02-21 2621150192012 ( SHTEPI E TE MOSHUARVE 2115019 ) TELEFON JANAR 2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 6,490 2012-02-21 2012-02-21 1410061332012 1006133 aluizni diber fature telefoni janar 2012
Dega e Instat rrethi Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 5,022 2012-02-15 2012-02-21 810500202012 KOD INST 1050020 ZYRA E STATISTIKES LAC LIKUJDIM FATURE TELEFONI NR 704350768 DT 07.02.2012 NR ABONENTI 1780585434
Bashkia Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 169,404 2012-02-17 2012-02-21 4021380012012 SHP TEL NGA BASHKIA
Dega e Instat rrethi Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 18,602 2012-02-17 2012-02-21 910500302012 LIK.TELEFON STATISTIKA POGRADE 1050030 DHJETOR 2011 JANAR 2012
Zyra Arsimore Tropojë (1836) ALBTELEKOM SH.A. Tropoje 5,570 2012-02-20 2012-02-21 2910111202012 Zyar Arsimore Tropoje sherbime telefonike nr serie 704368917 dt 07.02.2012
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 20,090 2012-02-20 2012-02-21 1510160862012 1016086 SHTEPIA PUSHIMIT MIN BRENDSHME SHPENZIME TELEFONI
Prokurori Apeli Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 11,836 2012-02-20 2012-02-21 1810280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT TELEFON FIKS JANAR 2012
Gjykata e Apelit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 27,467 2012-02-15 2012-02-21 2010290032012 1029003 TDO 070/GJYKATA APELIT /KOD 1029003/TEL.
Shtepia e foshnjes Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 5,343 2012-02-20 2012-02-21 2721070192012 2107019 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ TELEFON MUAJI JANAR SIPAS FAT NR. KLIENTI 1367184825
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Durres (0707) (0000) ALBTELEKOM SH.A. Durres 1,965 2012-02-17 2012-02-21 510069272012 TDO 0707 NJESIA E ZBATIMIT TE PROJEKTIT 1006927/RIMBURSIM T.V.SH
Zyra Arsimore Përmet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 8,316 2012-02-16 2012-02-21 6810111092012 ARSIMI FAT NR 704121219 NR KLI 1694684588
Zyra Arsimore Delvinë (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 12,823 2012-02-17 2012-02-21 4110111322012 Zyra Arsimore lik.telefon numer klienti 1571389558,1538785948 dhe 1547590834
Muzeu "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 9,270 2012-02-20 2012-02-21 2410120162012 MUZEU GJ KASTRIOT SKENDERBEU DHE ETNOGRAFIK LIK I FAT 70406464
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 13,090 2012-02-20 2012-02-21 8221630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 90110434,90109352,90109127
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 10,104 2012-02-20 2012-02-21 8421630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 704206326
Federata Te Tjera (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 10,012 2012-02-20 2012-02-21 2221410282012 KLUBI SHUMESPORETSH FAT NR 704002664 JANAR 2012
Qendra e fomimit profesiona Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,073 2012-02-17 2012-02-21 2610250452012 DREJ FORMIMIT PROFESIONAL shkoder fature nr 704002884
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 40,977 2012-02-17 2012-02-21 2610290372012 1029037 GJYKATA RRETHIT SHKODER ,FAT 704002882 DT 06.02.2012
Zyrat e Regjistrimit Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 5,544 2012-02-17 2012-02-21 1110140612012 Z.V.RR.P.Paluajtshme(1014061) likujdim shpenz. telefon sipas nr. te klientit : 1536987959 janar 2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 2,001 2012-02-16 2012-02-21 3310100492012 SHP TEL BALLSH TATIMET FIER JANAR 2012
PIU Ndertimi i Portit te Peshkimit Durres (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,852 2012-02-17 2012-02-21 10 1026910 2012 231 Projekti Ndertimit te Portit Durres "tvsh janar 2012 ,kont.vazhd. kod.kl.1371486190
Universiteti Politeknik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,729 2012-02-17 2012-02-21 15510110402012 602 Up bib shkencore tel dhjetor 2011
Klinika Stomatologjike Universitare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,025 2012-02-17 2012-02-21 1610130532012 602 KLINIKA STOMATOLOGJIKE UNIVERSITARE telefon ft 704167866 dt 08.02.12 nr k;l 1344784390