Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Biblioteka kombetare (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,838 2012-02-17 2012-02-21 2510120252012 602 BIBLOTEKA -Telefoni Janar 2012 ME Nr klienti 13603046677
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 101,178 2012-02-20 2012-02-21 4310250972012 600+602 SHERB SOC SHTET TEL CEL FAT 704171057 KL 1366584884
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 455,012 2012-02-20 2012-02-21 8610060012012 1006001 602 MPPT telefon janar 2012 klienti 1241188026
Drejtoria e Bujqesise Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 5,703 2012-02-20 2012-02-21 2410050182012 1005018 shp telefon muaji janar 2012 Drejtoria e Bujqesise Kukes
Dega e Thesarit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 17,449 2012-02-16 2012-02-21 30 1010037 2012 PAGESE TELEFONI JANAR 2012 DEGA E THESARIT KODI 1010037 NR.SERIAL I FATURES 704001502 DHE 704002025
Komuna Libonik (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 25,372 2012-02-16 2012-02-21 492502001 TELEFON FAT.704024618,704024881 KOMUNA LIBONIK
Zyrat e Regjistrimit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 5,458 2012-02-17 2012-02-21 2010140682012 ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE(1014068) TELEFON JANAR 2012NR KLIENTU 178349352/
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 34,531 2012-02-16 2012-02-21 2410130042012 1013004 SHERBIMI PARESOR lik. shp. telef. muaji janar 2012
Komuna Fshat Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 15,834 2012-02-17 2012-02-21 4226350012012 PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 7,834 2012-02-17 2012-02-21 1910120032012 TDO 0707/DREJT. RAJ. KULT. KOM. /KODI 1012003/TEL.
Prefektura e qarkut Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 8,654 2012-02-20 2012-02-21 4310160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK TELEFONA N/ PREFEKTURA JANAR 2012
Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 25,729 2012-02-21 2012-02-21 3110280192012 1028019 Prokuroria Lushnje telefoni janar 2012
Sp. Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 21,067 2012-02-16 2012-02-21 15/10130782012 Likj..telefon. Janar Nr.Klientit 1536989047,1536989054,1671784435,1659484388 Spitali (1013078)
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 29,007 2012-02-16 2012-02-21 2910290162012 tel Gjykata
Sp. Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 18,570 2012-02-20 2012-02-21 6110130662012 Spitali lik.telefon janar me numer klienti 1529390971 dhe 1529391045 dhe 1529390997 dhe 1539088516
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 12,564 2012-02-16 2012-02-21 2910280142012 1028014 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 704206380
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 14,053 2012-02-20 2012-02-21 2410280272012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER NR.FATURE 704002933, NR.KLIENTI 1571391422 JANAR 2012
Zyra Arsimore Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 12,257 2012-02-16 2012-02-21 4610111022012 Telefoni nga Zyra Arsimore Peqin per muajinJanar 2012Nr klientit 1528685355 fatur 704069375
Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 14,364 2012-02-17 2012-02-21 910500102012 SHP TEL JANAR 2012 STATISTIKA FIER
Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,252 2012-02-20 2012-02-21 1010110512012 600 INSTITUTI I NXENESVE QE S"SHIKOJNE TELEFON JANAR 2012 KLIENTI 1373813359
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,652 2012-02-16 2012-02-21 1710160912012 602-Drejt.Pergj.Reze.Mater.Shtete telefon,kodi 1341984951,1783504267,fat dt 08.02.2012
Qarku Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,713 2012-02-20 2012-02-21 2220350012012 Keshilli Qarkut lik telefon janar 2012 klienti 1371284348 seri 703758180
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 379,641 2012-02-20 2012-02-21 8510060012012 1006001 602 MPPT telefon janar 2012 klienti 1366385050
Gjykata e larte (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 174,717 2012-02-16 2012-02-21 18 1029041 2012 602 GJYKATA E LARTE"telefon janar 2012 nr.seri 704174108 nr.kl.1373808284
Zyra e Punes Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 6,057 2012-02-16 2012-02-21 17 1025032 2012 SKRAPAR Zyra e Punes FATURE 704205132 KLIENTI 1540189055/ 2012 INST 1025032
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 8,946 2012-02-16 2012-02-21 3110161032012 1016103 shp telefoni muaji janar 2012 Drejtoria Rajonale e Kufirit
Dega e Instat rrethi Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 7,329 2012-02-17 2012-02-21 10 1050037 2012 PAGESE TELEFONI JANAR 2012 STATISTIKA KODI 1050037 NR.SERIAL I FATURES 704002384
Drejtoria Rajonale Tatimore Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,430 2012-02-15 2012-02-21 2710100422012 pagese telefoni muaji janar fat.704205472 kl.1627990318 per Albtelekom ShA Corovode nga Drejt.Rajonale Tatimore (1010042)
Qarku Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 18,025 2012-02-16 2012-02-21 40/120420012012 lik fat janar 2012 abonenti 1609484330 nga keshilli qarkut 2042001
Komisariati i Policise Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 12,779 2012-02-20 2012-02-21 4010160232012 1016023 dega e rendit per albtelekomin janar 2012 klienti nr 1710891373
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 8,847 2012-02-17 2012-02-21 1521220062012 PAGESE TELEFONI JANAR NR FATURE 704024527 NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 4,800 2012-02-17 2012-02-21 2610100842012 LINJE NE DISPOZICION FAT.90108653 DOGANA KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 88,381 2012-02-16 2012-02-21 3210100552012 TELEFON KLIENTI NR.1435684277 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Prokuroria e rrethit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 25,073 2012-02-17 2012-02-21 1610280102012 PROKURORIA E RRETHIT GJIROKASTER(1028010) TELEFON NR KLIENTI 1512088939/1620184604 NENTOR DHJETOR 2011 JANAR 2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 15,771 2012-02-17 2012-02-21 2410100512012 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROK PER PAGES TELEK NR KLIENTI 1677488973/1677488916/1724091226/1547591584/1677493221
Prokuroria e rrethit Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 31,771 2012-02-20 2012-02-21 1110280052012 Prokuroria 1028005 telefon n-dh 2011
Dega e Thesarit Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 11,339 2012-02-20 2012-02-21 1610100062012 THESARI DIBER Likuidim shp. telef. fat. nr. 704349996 dhe nr. 704349973 dt. 7.2.2012
Qendra Ekonomike Kultures (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 9,789 2012-02-17 2012-02-21 1221380022012 SHP TEL NGA Q.KULTURORE
Qendra Ditore Moshuarve (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 13,577 2012-02-20 2012-02-21 1721070172012 2107017 TDO 0707/QENDRA DITORE E TE MOSHUARVE/ KOD 2107017/ TELEFON MUAJI JANAR SIP[AS FAT NR. KLIENTI 1358496865
Zyra e Punes Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 34,314 2012-02-17 2012-02-21 2510250072012 1025007 ZYRA PUNESIMIT SHPENZIME TELEFONI