Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 58,458 2012-02-22 2012-02-22 1710111402012 602 Fak Shk Natyres telef m janar 2012 klienti 1371485796 1335984264 133548459
Burgu Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 10,303 2012-02-22 2012-02-22 3810140082012 BURGU LEZHE PAG FAT NR 704350381 PER KLIENTIN 1633788342
Qarku Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 29,957 2012-02-22 2012-02-22 1920200012012 KESHILLI I QARKUT LEZHE PAG FAT NR 704350197 PER KLIENTIN 1540196746
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,233 2012-02-21 2012-02-22 2421010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE ALBTELEKOM FAT 703764992-993-994+ KLIENTI 1783697137-178-210
Agjensia e Akreditimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,900 2012-02-21 2012-02-22 2810110532012 602-AAA-ja tel janar 2012
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-02-21 2012-02-22 5610171222012 602,REP 6670,TEL TIRANE,KLIENT 1380486272,FAT 703763528 DHJETOR 2011
Bashkia Burrel (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 48,856 2012-02-22 2012-02-22 4121320012012 Shp. Telefonike muaji Janar Nr.Klienti 1653984268,1613286952,1539084432,1538684512,1691584302,1692284290,1566486989,1599189865,1599195722,1599195763 Bashk.Burrel (2132001).
Inspektoriati Shteteror i Punes Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,153 2012-02-21 2012-02-22 910251062012 pagese telefoni muaji janar kl.nr.1741287997 per Albtelekom ShA nga Inspektoriatin shteteror i Punes (1025106)
Zyra e Permbarimit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,919 2012-02-20 2012-02-22 1210140362012 ZYRA E PERMBARIMIT PUKE KODI 1014036 SHPEN.TELEFONI MUAJI JANAR 2012 SHP TELEFONI NR KLIENTIT.1640886485 NR.SRIS 704003228 DT.06.02.2012
Gjykata e rrethit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 31,018 2012-02-22 2012-02-22 14 1029040 2012 TELEFON JANAR NR KLIENTI 1486888322GJ.RRETHIT 1029040
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 7,196 2012-02-22 2012-02-22 1710250582012 ZYRA RAJONALE E SHERB.SOCIAL SERIA 704002385 KLIENT 1771684287
Bashkia Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 237,611 2012-02-21 2012-02-22 6121460012012 BASHKIA 2146001 TEL NE KLIENTI 1432202487 DHE 1783818170 NR FAT 703503186 DHE 703503886
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 12,669 2012-02-21 2012-02-22 1910050692012 Telefon Bordi i Kullimit Elbasan
Zyra e Permbarimit Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 6,197 2012-02-21 2012-02-22 7/10140322012 Telefon nentor 2011 Nr Klientit 1566487219 Zyra Permbarimit (1014032)
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,082 2012-02-20 2012-02-22 3010161052012 TELEFON JANAR NR.KLIENTI 1483290019 DR.RAJONALE KUFI MIGRACIONIT KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 1,262 2012-02-21 2012-02-22 2310100462012 TATIMET 1010046 LIK FAT MUAJ JANAR 2012
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-02-21 2012-02-22 2710280012012 1028001 602 Prokuroria e Pergjithshme.telefon ft 90109333 dt 30.1.2012 ser 53434523
Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 8,103 2012-02-22 2012-02-22 101005127 AUTORIT USHQIMIT LEZHE LIK FAT.JANAR 2012 NR CLIENT:1783689373
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2012-02-21 2012-02-22 14210040012012 602 ministria ekonomise. lik ft tel
Klubi Sportiv Studenti,Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,652 2012-02-21 2012-02-22 2110110762012 602 K S S telef m janar 2012 klienti 1371488022
Klinika Qeveritare (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,460 2012-02-21 2012-02-22 2210130522012 602 QENDRA SHERBIMIT MJEKSOR telefon nentor 2011 nr kl 1333488243
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,219 2012-02-21 2012-02-22 2610160572012 602-Qend.Komb.Prit.Azilke telefon,fat nr serie 704176879 dt 08.02.2012
Mini Bashkia 8 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 43,260 2012-02-21 2012-02-22 2921011372012 602 Min.Bashkia 8- telefoni ,muaji janar 2012 fat.nr.704166993
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,713 2012-02-21 2012-02-22 3210060472012 602 DPUK telefon janar 2012 fat 704184115 klienti 1783786047
Universiteti i Tiranes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 20,779 2012-02-21 2012-02-22 4010110392012 602 Rektorati UTtel m janar 2012 klienti 1339284299
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,426 2012-02-21 2012-02-22 6810171222012 602,REP 6670,TELGJIROKASTER,KLIENT 1512088921,FAT 703745119 DHJETOR 2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,159 2012-02-21 2012-02-22 6910171222012 602,REP 6670,TELKUKES,,KLIENT 1630387270,FAT 703854272 DHJETOR 2011
Dogana Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 42,230 2012-02-21 2012-02-22 1110100812012 TDO 0707/DEGA DOGANES DURRES/KOD 1010081/ TELEFON MUAJI JANAR SIPAS NR. KLIENTIT 1360296329
Komuna Kallmet I Madh (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 2,096 2012-02-21 2012-02-22 2625750012012 KOMUNA KALLMET LEZHE PAG FAT NR 704350251 PER KLIENTIN 1579586700
Komisariati i Policise Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 24,175 2012-02-21 2012-02-22 1510160312012 DREJT POLICISE QARKUT LEZHE PAG FAT TETOR 2011,NENTOR 2011 DHJETOR 2011 PER KLIENTIN 1538285907,PER NR FAT 702961599,703441463,7038376632 PER ALBTELEKOMIN MIRDITE
Dega e Thesarit Mirdite (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 5,184 2012-02-21 2012-02-22 2010100262012 thesari per sherb tel janar 2012 nr klienti 1566494062
Bordi i KullimitDurres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 24,833 2012-02-22 2012-02-22 1810050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE TELEFON
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 3,065 2012-02-22 2012-02-22 2310130292012 1812 TELEKOM DSHP HAS FAT 704368996 DT 07.02.2012
Prefektura e qarkut Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 4,212 2012-02-21 2012-02-22 31 1016074 2012 TELEF SARANDA PREFEKTI 1016074KL 1617486129,1756484562
Qarku Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 61,628 2012-02-22 2012-02-22 2720460012012 K.QARKUT 2046001 telefon tetor -dhjetor 2011 janar 2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,736 2012-02-22 2012-02-22 8210060322012 602 INUK telefon dhjetor 2011 klienti 1783717398
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,268 2012-02-21 2012-02-22 6710171222012 602,REP 6670,TELBURREL,KLIENT 1566492896 DHJETOR 2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 7,831 2012-02-21 2012-02-22 7010171222012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1392089296,FAT 70353364 D DHJETOR 2011
Drejtoria e shendetit publik Mallakaster (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 35,410 2012-02-21 2012-02-22 1110130362012 PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA D.SHENDETIT PUBLIK MALLAKASTER
Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 22,279 2012-02-22 2012-02-22 19 1025041 2012 TELEFON JANAR NR.SERIE 704002277 Q.F.P 1025041