Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 650,208 2012-02-16 2012-02-21 5921070012012 2107001 BASHKIA DURRES FAT TEL DHJETOR 2011 DHE JANAR 2012
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 31,796 2012-02-17 2012-02-21 2310290292012 1029029 Gjykata Lushnje TELEFON janar 2012
Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 109,043 2012-02-16 2012-02-21 3421050012012 BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI NENTOR,DHJETOR 2011 NR KLIENTI 1445699851,1392488142,1407104908,1426584429,1392488142,1407104908,1426584429,1445699851
Drejtoria e Pyjeve Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 8,232 2012-02-20 2012-02-21 1610260142012 SA LIK FAT NR 703399204 DHE FAT NR 70426381 NGA PYJORE KRUJE
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 8,631 2012-02-21 2012-02-21 1510120062012 drej monumen te kulture fature nr 243409,seri 704002689 date 6.02.2012
Prokurori Apeli Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,236 2012-02-21 2012-02-21 1910280362012 PROKURORIA APELIT SHKODER NR.KLIENTI 1529685271, NR.SERIE 704002669 JANAR 2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,324 2012-02-20 2012-02-21 2210161022012 DREJTORIA POLICISE KUFITARE SHKODER,fat 704002816 janar 2012
Bashkia Vau Dejes (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 3,187 2012-02-16 2012-02-21 4221570012012 BASHKIA VAU DEJES SHKODER FAT.704003862 DT. 06.02.2012 KLIENT 1783775859
Zyra e Punes Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 9,950 2012-02-16 2012-02-21 1010250302012 ZYRA E PUNSIMIT PUKE KODI 1025030 MUAJI JANAR 2012 SHP TELEFONI NR.KLIENTIT 1574985030 NR.FAT.703501925.704002947
Drejtoria e shendetit publik Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 17,644 2012-02-20 2012-02-21 19101303512012 DR.SH.PARSOR LIK FAT .JANAR 2012
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,273 2012-02-20 2012-02-21 1010141002012 602 Drejt.Sherb.Proves telefon Elbasan nentor-dhjetor 2011
Universiteti Politeknik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 97,900 2012-02-17 2012-02-21 1501011040/2012 602 Up rektorati tel janar 2012
Autoriteti i konkurrences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 70,063 2012-02-16 2012-02-21 1910770012012 1077001 602 AUTORITETI I KONKURENCES TELEFON FAT JANAR 2011 KLIENT 1346084708
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 75,031 2012-02-17 2012-02-21 2610111432012 602 Fak Shkenc. Soc telef m janar 2012 klienti 1333884391
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 77,370 2012-02-16 2012-02-21 3010140962012 602 A.K.K.PRONAVE telefon fat.muaji janar 2012
Teatri Operas dhe Baletit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 83,418 2012-02-16 2012-02-21 3310120242012 602 T O B Tel Janar 2012 me nr Klienti 1378792343
Universiteti i Tiranes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,816 2012-02-21 2012-02-21 3910130492012 602 Rektorati UTtel m dhjetor 2011 klienti 1370289207 173648064
Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 16,769 2012-02-16 2012-02-21 2110100172012 shpenz.per telefon dega e thesarit kod.1010017 fat.704205326,704205566 dt.06.02.2012 nr.klient.1643487307 1574997100
Sp. Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 84,813 2012-02-20 2012-02-21 1610130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.703790492;480;790;430;703791347;508;170;704206197;036;704205859;169;479;181;119;Dhjetor 2011-Janar 2012
Zyrat e Regjistrimit Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 10,519 2012-02-17 2012-02-21 2110140892012 Skrapar;Zyra e Rregj.Pasurive;Fature Nr.(704205090);dt.06/02/2012;Nr.Klienti 1533291132
Dega e Thesarit Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 15,991 2012-02-17 2012-02-21 2110100182012 1010018 shp telefoni muaji janar 2012 Dega Thesarit Kukes
Dega e rezervave Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 4,925 2012-02-17 2012-02-21 1510160972012 REZERVAT 1016097FAT NR SERIE 704002416 dt 06.02.2012
Dega e rezervave Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 8,931 2012-02-15 2012-02-21 1810160962012 PAGESE TELEFONI NR KLIENTI 1392089726 REZERVAT E SHTETIT KORCE
Bashkia Libohove (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 19,288 2012-02-20 2012-02-21 3021160012012 BASHK LIBOHOVE GJIROKASTER(2116001) TELEFON NR 1750284281-273/1724091101/1739884369
Zyra Arsimore Has (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 10,506 2012-02-20 2012-02-21 3210111182012 1812 TELEKOM ZYRA ARSIMORE 1011118 FAT 1540189048 DT 07.02.2012
Sp. Mallakaster (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 46,881 2012-02-16 2012-02-21 1810130772012 PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA SPITALI MALLAKASTER
Qendra Ekonomike Kultures (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 11,182 2012-02-17 2012-02-21 0721380022012 SHP TEL NGA Q. KULTURORE
Komisariati i Policise Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 13,228 2012-02-17 2012-02-21 3110160522012 SHP NGA RENDI PER ALBTEL DELVINE
Zyrat e Regjistrimit Tropoje (1836) ALBTELEKOM SH.A. Tropoje 6,513 2012-02-17 2012-02-21 1410140922012 Zyra e Rr.Pasurive Tropoje, likujdim telefoni per muajn dhjetor 2011 dhe janar 2012, serial fature 703854363 dhe 704369149
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 312,895 2012-02-15 2012-02-21 1221070082012 2107008 QEA SHPENZIME TELEFONI
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 83,415 2012-02-16 2012-02-21 6510111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ TELEFON MUAJI JANAR SIPAS FAT NR KLIENTI 1358500138
Dega e Instat rrethi Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 13,370 2012-02-20 2012-02-21 1010500232012 STATISTIKA Kodi inst 1050023 lik fat telekom janar
Dega e Thesarit Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 7,736 2012-02-16 2012-02-21 10/10100252012 Telefon Janar Nr.Klientit 1766284333,1599195433 Thesari (1010025)
Dega e Thesarit Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 18,769 2012-02-17 2012-02-21 1710100082012 tel Thesari
Mirembajtja e terreneve Sportive (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 3,484 2012-02-20 2012-02-21 1721090192012 2109019 Nd Terr Sportive telefon
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 15,883 2012-02-15 2012-02-21 7510110082012 TELEFON DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Burgu Fushe-Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 8,956 2012-02-20 2012-02-21 3510140502012 SA LIK FAT NR 704206505 DHE FAT NR 704206329
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 7,241 2012-02-20 2012-02-21 4010051122012 SA LIK FAT NR 704206535 NGA QTTB F KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 8,571 2012-02-20 2012-02-21 8321630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 704206525
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 9,161 2012-02-20 2012-02-21 8621630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 704206338