Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 94,153 2012-02-22 2012-02-22 3410140482012 602 Drejt.Pergjith.Burgjeve telefon janar 2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,365 2012-02-22 2012-02-22 7810060322012 602 INUK telefon janar 2012 klienti 1783746918
Dega e Thesarit Has (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 3,064 2012-02-21 2012-02-22 1210100122012 1812 TELEKOM THESARI HAS 1010012 FAT/704369005 DT/07.02.2012
Bashkia Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 45,812 2012-02-21 2012-02-22 4921240012012 shpenz.per telef.muaji janar 2012 bashkia kucove kod.2124001 fat.704206099,704205117,704205279,704205183,704205535,704205626,704206157,704206043,704205441,704205111 dt.06.02.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 289,398 2012-02-21 2012-02-22 14110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 7,827 2012-02-21 2012-02-22 6010171222012 602,REP 6670,TEL BERAT,KLIENT 1574986863,FAT 703790604 DHJETOR 2011
Zyra Arsimore Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 17,759 2012-02-21 2012-02-22 6910111172012 222271,222835,222806 Z.ARSIMORE POGRADEC 1011117 fat.704204662,704204663,704204668 dt.07.02.2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 11,684 2012-02-21 2012-02-22 1410061292012 ALUIZNI LEZHE PAG FAT NR 704350098 PER KLIENTIN 1537785774 JANAR 2012
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 32,579 2012-02-21 2012-02-22 5910160622012 telefon Prefektura 1016062
Drejtoria Arsimore Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 28,635 2012-02-21 2012-02-22 8010110062012 D A R 1011006 TELEFON JANAR 2012
Sp. Mirdite (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 100,542 2012-02-21 2012-02-22 1610130792012 spitali per telefon nentor dhjetor 2011 nr klienti 1768284299
Drejtoria e shendetit publik Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 25,367 2012-02-22 2012-02-22 1010130262012 1013026 lik.telefon nr.klienti 1539984912.nr.1783513227 dhe nr.1699585418 periudha 01.12.2011 deri 31.12.2011
Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 3,100 2012-02-22 2012-02-22 1410051282012 AKU SHKODER NR.SERIE 704003611, NR.KLIENTI 1732585680, JANAR 2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,006 2012-02-20 2012-02-22 3110161052012 TELEFON JANAR NR.KLIENTI 1783711706,1388986653 DR.RAJONALE KUFI MIGRACIONIT KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 13,451 2012-02-21 2012-02-22 3810100552012 TELEFON KLIENTI NR.1619784729 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Prokurori Apeli Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 11,355 2012-02-20 2012-02-22 2610280332012 TELEFON KLIENTI NR.1494986613 PROKURORIA E APELIT KORCE
Prokuroria e rrethit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 7,248 2012-02-21 2012-02-22 1210280242012 1028024 PROKURORIA PUKE KODI 1028024 LIKSH.TELEF. MUAJI JANAR 2012 2011 NR.KLIENTIT 1709284275 FAT.704003527
Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,163 2012-02-21 2012-02-22 2110110522012 602 INSTITUTI I NXENESVE QE S;DEGJOJNE TELEFON JANAR 2012 KLIENTI 1382792750
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,250 2012-02-21 2012-02-22 2610111512012 1011151 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL telefon fat JANAR 2012 klienti 1341985172
Drejtoria e Pyjeve Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 4,123 2012-02-21 2012-02-22 20 1026037 2012 SKRAPAR Dr.Pyjore Fature 704205623/2012 INST 1026037
Zyra e Punes Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 12,822 2012-02-22 2012-02-22 2010250202012 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG FAT JANAR 2012 ME NR 704350322 DHE KLIENTI 1599203781
Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 27,678 2012-02-21 2012-02-22 2310130272012 DSHP DEVOLL PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI JANAR 2012 NR KLIENTI 1410084907,1450994676,1471486751
Agjensia Kombetare e duhaneve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,795 2012-02-21 2012-02-22 2110050392012 602agj.k.d.c.tel.kl1366584751,janar2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 336 2012-02-21 2012-02-22 2521010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE SHERBIM 0800 FAT 90103057 DT 31.12.11
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 170,421 2012-02-21 2012-02-22 3110060472012 602 DPUK telefon janar 2012 fat 704168325 klienti 133490199
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,052 2012-02-21 2012-02-22 3310060472012 602 DPUK telefon janar 2012 fat 704184141 klienti 1783786054
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,900 2012-02-21 2012-02-22 3410060472012 602 DPUK telefon janar 2012 fat 704167678 klienti 1334084405
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,048 2012-02-21 2012-02-22 5510171222012 602,REP 6670,TEL VLORE,KLIENT 1407117058,FAT 703503435 DHJETOR 2011
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 85,810 2012-02-21 2012-02-22 6410100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve shpenz tel fat janar dt 8.02.2012 sr nr 704172984
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 9,000 2012-02-21 2012-02-22 6010160622012 telefon Prefektura 1016062
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 57,883 2012-02-21 2012-02-22 181013014 2012 TELEF JANAR KL 1394689812 DSHPQ 1013014
Komuna Qender (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 15,838 2012-02-22 2012-02-22 2325900012012 K.QENDER LIK FAT JANAR 2012
Prefektura e qarkut Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 1,920 2012-02-21 2012-02-22 1610160642012 LIKUJDIM FATURE TEL PREFEKTURA FIER NR SERIE 703230910
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 3,976 2012-02-21 2012-02-22 3610100492012 SHP TEL LUSHNJE JANAR 2012 TATIMET FIER
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,809 2012-02-20 2012-02-22 2710140722012 TELEFON KLIENTI NR.1410188880 ZYRA E REGJ PPAS.PALUJTSHME KORCE
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 39,045 2012-02-21 2012-02-22 2810050152012 1005015 D.R.B.U.M DREJTORIA E BUJQESISE KORCE Telefon nr klienti 1450995582
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 162,609 2012-02-20 2012-02-22 3321220172012 TELEFON JANAR NR.KLIENTI 1392089718,1783982414,1392089262,1445692070 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE ARSIMIT KORCE
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,395 2012-02-22 2012-02-22 8010060322012 602 INUK telefon janar 2012 klienti 1633788961
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,963 2012-02-22 2012-02-22 8510060322012 602 INUK telefon dhjetor 2011 fier klienti 1783748948
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 652,843 2012-02-21 2012-02-22 9010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat JANAR 2012 kodi 134485494