Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 108,415 2012-02-17 2012-02-21 3110130232012 SPITALI LIKUJ FAT NR 70306328805.12.2011,7040032980 06.12.2012
Dega e Thesarit Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 10,829 2012-02-17 2012-02-21 910100032012 1010003 Thesari Bulqize (1010003) likujdim fature telefoni per muajin Janar 2012 dhe dif. ne dhjetor 2011 sipas Nr.klientit 1536987926, 1579584895.
Dega e Thesarit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,339 2012-02-17 2012-02-21 1210100302012 dega thesarit puke kodi 1010030 SHP TELEFONI MUAJI DHJETOR 2011 NR.KLIENTIT 1733089344 FAT.704003642
Komuna Gojan I Madh (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 2,578 2012-02-17 2012-02-21 2427180012012 KOMUNA GJEGJAN KODI 2718001 shpen.telef. nr.KLIENTI.1783929084 SERIA 704003883
Drejtoria Arsimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 25,916 2012-02-17 2012-02-21 5610110092012 SHP TEL JANAR 2012 DREJT ARSIMORE
Komuna Qender (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 4,227 2012-02-16 2012-02-21 3424170012012 SHP TEL JANAR 2012 KOMUNA MBROSTAR
Komuna Lukove (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 6,049 2012-02-22 2012-02-22 13/127300012012 lik nga lukova
Prefektura e qarkut Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 44,285 2012-02-21 2012-02-22 2310160592012 lik fat janar 2012 abonenti 1642484396 nga prefektura berat 1016059
Prefektura e qarkut Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 9,273 2012-02-21 2012-02-22 2410160592012 lik fat janar 2012 abonenti 1597786878 nga prefektura berat 1016059
Drejtoria Arsimore Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 42,583 2012-02-21 2012-02-22 7510110022012 pagese telefoni muaji janar kl.1733091878 per Albtelekom ShA nga Drejt.Arsimore Rajonale (1011002)
Komisariati i Policise Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 33,108 2012-02-21 2012-02-22 16101603102012 DREJT POLICISE QARKUT LEZHE PAG FAT NENTOR 2011 ME NR 703441489 PER KLIENTIN 1538884279
Bashkia Roskovec (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 99,525 2012-02-22 2012-02-22 2821130012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA ROSKOVEC
Dega e Thesarit Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 8,551 2012-02-22 2012-02-22 1810100322012 Skrapar;Dega e Thesarit;Fature nr.704205470;704205305;Nr.klienti 1574991491;1627987751;dt.06/02/2012
Zyra e Punes Mirdite (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 8,629 2012-02-21 2012-02-22 1410250262012 zyra e punes per tel janar 2012 nr klienti 1538285337
Zyrat e Regjistrimit Mirdite (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 3,693 2012-02-21 2012-02-22 1610140832012 zyra e regj pasurise per sherb tel janar 2012 nr klienti 1537785493
Komuna Orosh (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 3,386 2012-02-21 2012-02-22 2026670012012 komuna orosh per sherb tel dhjetor 2011 nr 1538286293
Komuna Fan (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 2,075 2012-02-21 2012-02-22 2926680012012 komuna fane per sheb tel dhjetor 2011 nr klienti 1538286285
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 4,952 2012-02-21 2012-02-22 1910140672012 Sa xhiruarv faturen tuaj nr.704070120 nga klenti nr.1604386423 Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 17,939 2012-02-21 2012-02-22 21 1016107 2012 TELEFON DHJETOR+JANAR NR KLIENTI 1491485205 D.KUFIRIT 1016107
Universiteti Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 12,979 2012-02-20 2012-02-22 5310110462012 1011046 UNIVERSITETI KORCE telefon janar nr klienti 1741299067
Reparti Ushtarak Nr.1801 Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 10,082 2012-02-21 2012-02-22 810171142012 1017114 REPARTI USHTARAK GJIROK PER ALBTELEK NR TEL 2557/2549 DHJETOR 2011
Zyrat e Regjistrimit M.Madhe (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 3,119 2012-02-21 2012-02-22 2110140802012 1014080 Zyra e Rregj.Pasurise (fature telef. janar 2012 nr.klientit 704003157)
Qendra Kulturore Tirana (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 30,322 2012-02-22 2012-02-22 2021011512012 2101151 Qendra Kulturore telefon janar 703755847 dt 17.02.2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,400 2012-02-22 2012-02-22 3510140482012 602 Drejt.Pergjith.Burgjeve linje ne dizpozicion fat.nr.90109323 dt.30.01.12
Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,262 2012-02-21 2012-02-22 1710111582012 602 INSPEKTORIATI KOMB. I ARSIMIT.PARAUNIVERSITAR TELEFON FAT NENTOR -DHJETOR 2011 KLIENTI 34543
Zyra Arsimore Has (1812) ALBTELEKOM SH.A. Has 11,516 2012-02-21 2012-02-22 2210111182012 1812 TELEKOM ZYRA ARSIMORE HAS 1011118
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 14,319 2012-02-22 2012-02-22 2110290272012 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 704350195 PER KLIENTIN 1540196522
Universiteti Politeknik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,947 2012-02-21 2012-02-22 16610110402012 606 Up Gjeologji Miniera tel janar 2012
Klinika Qeveritare (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,820 2012-02-21 2012-02-22 1710130522012 602 QENDRA SHERBIMIT MJEKSOR telefon janar 2012 nr kl 1333488243 ser 699081890
Oficina elektromjekesore Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,552 2012-02-21 2012-02-22 1710130572012 602 Qendra kombetare bio-mjeksore. telefon janar 2012 ser 704171490
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 25,994 2012-02-21 2012-02-22 1921011562012 Nderm Nr 3 Punt lik telefon janar 2012fat seri 704167209 dt 08.02.2012 dt 06.01.2012 seri 703204786 dt 06.12.2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 47,675 2012-02-21 2012-02-22 5410171222012 602,REP 6670,TEL TIRANE,KLIENT 1372288546,FAT 703759116 DHJETOR 2011
Drejtoria Rajonale Tatimore Vlore - Agjensia e Tatim-Taksave Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 40,900 2012-02-22 2012-02-22 1510100712012 DEGA E TAT PER ALBTELEK SARANDE
Dogana Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 6,063 2012-02-21 2012-02-22 1510100892012 pagese telefoni muaji janar kl.1627984451 per Albtelekom ShA nga Dega e Doganes (1010089)
Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 10,315 2012-02-21 2012-02-22 1421270102012 QENDRA E ZHVILL DITOR LEZHE LIK FAT.JANAR 2012 CLIENT:1537186320
Komisariati i Policise Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 13,870 2012-02-21 2012-02-22 1410160312012 DREJT POLICISE QARKUT LEZHE PAG FAT NR NENTOR 2011 DHE DHJETOR 2011
Spitali Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 123,720 2012-02-22 2012-02-22 4710130222012 1013022 Spitali Lushnje telefoni janar 2012
Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 15,798 2012-02-22 2012-02-22 1710130332012 shpenz. tel. kodi 1013033 nr klienti 1780686224,1735784280,1783509779 dt 06.02.2012
Zyra e Punes Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 8,922 2012-02-21 2012-02-22 12/10250252012 Telefon Janar Nr.klienti 1599208517 Zyra Punes (1025025)
Prefektura e qarkut Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 59,368 2012-02-21 2012-02-22 1710160642012 LIKUJDIM FATURE TEL PREFEKTURA FIER NR SERIE704067833