Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 180,436 2012-02-20 2012-02-21 2010760012012 602 ILDKP tel janar 2012
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 156,618 2012-02-17 2012-02-21 2710040932012 602 qendra kombetare regjistrimit.lik ft tel
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 744,647 2012-02-16 2012-02-21 5510160012012 600-602-Aparat.Min.Brende kuote telefoni,kodi 1333484275,1346085093,1783805227,fat Janar 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 44,178 2012-02-21 2012-02-21 8510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334285291,fat dt 08.02.2012
Dega e Instat rrethi Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 8,736 2012-02-16 2012-02-21 1410500182012 shpenzime telefoni dega statistikes kucove kod.1050018 fat.704205103 dt.06.02.2012 nr.klient.1533785836
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 33,548 2012-02-16 2012-02-21 46 1011089 2012 SKRAPAR Zyra Arsimore FATURE 704205695,704205313,704205685,704205095,704205190/2012 INST 1011089
Prokurori Apeli Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 5,741 2012-02-16 2012-02-21 15 1028034 2012 TELEF JANAR PROKURORIA E APELIT 1028034 KL 1395585282
Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 8,393 2012-02-16 2012-02-21 1910120702012 DRMK 1012070FAT FAT NR291 DT 06.02.2012
Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 13,877 2012-02-20 2012-02-21 2010260042012 pagese per Albtelekomin,likujdim fature nr 7042050059,nr klientit 1617487218 nga Drejtoria Pyjore 1026004
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 30,926 2012-02-20 2012-02-21 3710060552012 1006055 mirembajtja rruga per albtelekomin dhjetor 2011 klienti nr 1670791308
Zyra e Punes Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 11,095 2012-02-16 2012-02-21 910250022012 pagese telefoni muaji dhjetor S/703790920 kl.1670792389 per Albtelekom ShA nga Drejt.Rajonale e Punesimit (1025002)
Drejtoria e Pyjeve Kolonje (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 4,952 2012-02-17 2012-02-21 2610260312012 1026031DREJTORIA E SHERBIMIT PYJOR KOLONJE SHPENZIME PER SHERBIME TELEFONI MUAJI JANAR 2012.NR.KLIENTIT;1458785381
Zyra e Punes Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 26,539 2012-02-16 2012-02-21 2010250152012 PAGESE TELEFONI NR KLIENTI 1410188914 ZYRA E PUNES KORCE
Bashkia Maliq (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 36,064 2012-02-16 2012-02-21 2721680012012 PAGESE TELEFONI BASHKIA MALIQ KORCE
Zyra e Administrimit dhe Koordinimit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 23,035 2012-02-16 2012-02-21 1010120802012 ZYRA ADMINIST KOORDINIMIT(1012080) NR KL 1539084390/ TELEFON DHJETOR 2011 JANAR 2012
Qendra Ekonomike Kultures-Muzeu (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 8,227 2012-02-17 2012-02-21 1721150052012 2115005 QENDRA EKONOM E KULTURES GJIROK PER LIK TELEF NR KLIENTI 156768434/1567584329/303/17240 JANAR 2012
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 17,133 2012-02-17 2012-02-21 2610290192012 GJYKATE E RRETHIT GJIROKASTER(1029019) TELEF JANAR 2012 NR KL 1547595296/1660685882
Sp. Laç (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 17,231 2012-02-15 2012-02-21 3110130752012 KOD INST 1013075 SPITALI LAC LIKUJDIM FATURE TELEFONI NR 704350744 , 17805805079, 7043503 , KL 1635384280, 704350261, 1579589100, 704350546, 1714582471, 704350239, 1566491591, JANAR 2012
Qendra Ekonomike Kultures (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 3,600 2012-02-17 2012-02-21 1721380022012 SHP NGA Q.KULTURORE
Qendra polivalente Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 15,848 2012-02-20 2012-02-21 2521380092012 SHP TEL NGA POLIVALENTE
Ndermarrja Rruga (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 11,973 2012-02-16 2012-02-21 1721070142012 2107014 TDO 0707/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014 /TELEFON MUAJI JANAR SIPAS FAT 704066235, 704067367
Shtepia e foshnjes Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 1,312 2012-02-20 2012-02-21 2821070192012 2107019 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ TELEFON MUAJI JANAR SIPAS FAT NR. KLIENTI 1382786760
Njesia e Zbatimit te Projektit "Strehim me qellim social" Bashkia Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 9,890 2012-02-17 2012-02-21 1521070232012 TDO 0707 NJ.ZBATIMIT PROJEKTIT 2107023 SA LIG SHPEN TELEFONIT DHJETOR 2011 NR TELEF 221631,221632 JANAR 2012 NR TEL 221631,221632 NR KONTRATES 1359585922 ,13705844474
Dega e Kujdesit Paresor Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 36,570 2012-02-20 2012-02-21 1710130122012 DSHP.kodi 1013012 lik fat telefon
Gjykata e rrethit Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 24,888 2012-02-16 2012-02-21 24/10290302012 Likj.Telefoni Janar 2012 Nr.Klient 1615288030,1648384327,1765884281 Gjykata (1029030)
Dogana Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 6,483 2012-02-17 2012-02-21 1610100882012 Telefon Dogana Elbasan
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 38,290 2012-02-17 2012-02-21 2010130062012 telefon Sherbimi Paresor 1013006
Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 12,504 2012-02-17 2012-02-21 3321540012012 TEL.KL.1726384306,1516585641 F.JANAR B.KELCYRE
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 6,548 2012-02-20 2012-02-21 8821630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 704206365
Dega e Thesarit Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 12,349 2012-02-16 2012-02-21 2410100162012 1010016 SA LIK FAT 704206436 NGA THESARI KRUJE
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 71,706 2012-02-17 2012-02-21 2510160712012 1016071 PREFEKTURA SHKODER ,FAT 7040026678,704003761,704002759 DT 06.02.2012,FAT 703501692 DT 05.01.2012
Drejtoria e Pyjeve Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 2,315 2012-02-17 2012-02-21 2610260252012 1026025 drej pyjore likuj fat nr 704003650 dt 06.02.2012
Zyra e Permbarimit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,919 2012-02-16 2012-02-21 0910140362012 ZYRA E PERMBARIMIT PUKE KODI 1014036 SHPEN.TELEFONI MUAJI DHJETOR 2012 SHP TELEFONI NR KLIENTIT.1640886485 NR.SERIS 703502206
Zyrat e Regjistrimit Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 5,662 2012-02-16 2012-02-21 1310140872012 ZYRA E PASURIVE PALIJTSHME PUKE KODI 1014087 SHPENZIME TELEFONIKE MUAJI JANAR 2012 NR.KLIENTIT 1593684275 NR.FAT.704003019
Prokuroria e rrethit Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 38,534 2012-02-17 2012-02-21 1810280082012 SHP TELEF JANAR 2012 PROK FIER
Dega e Thesarit Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 47,492 2012-02-16 2012-02-21 1810100092012 SHP TEL JANAR 2012 THESARI FIER
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,907 2012-02-20 2012-02-21 1110141002012 602 Drejt.Sherb.Proves telefon Fier nentor-dhjetor 2011
Qendra Kombetare e veprimtarive Folklorike (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,181 2012-02-17 2012-02-21 1410120122012 602 Q K V F A Tel. muaj Janar 2012 me nr klienti 1373809688
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,300 2012-02-20 2012-02-21 1510141002012 602 Drejt.Sherb.Proves telefon Gjirokaster nentor-dhjetor 2011
Gjykata e rrethit TIrane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 91,213 2012-02-17 2012-02-21 21 1029011 2012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane "shp.telefoni m/dhjetor 2011 k.kl.1366384806,fat seri 703755478