Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 133,104 2012-02-17 2012-02-21 2510060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE SHPENZIME TELEFONI
Qarku Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 69,594 2012-02-16 2012-02-21 5020470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/TEL.
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 7,678 2012-02-20 2012-02-21 1610051142012 QTTB lik fature telefoni
Zyra e Punes Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 11,360 2012-02-17 2012-02-21 2010250222012 1025022 Zyra e Punes Lushnje telefoni janar 2012
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 9,633 2012-02-17 2012-02-21 15/10130372012 Likj.Telef.Janar 2012 Nr.Klientit 1633084643,1539099364 Shendeti Publik (1013037)
Zyra Arsimore Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 115,008 2012-02-15 2012-02-21 24/10110922012 Likj.Telefon Dhjetor -janar 2012 Nr.Klientit 1613287349,1536989039,1739384293 Arsimi (1011092)
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 6,693 2012-02-16 2012-02-21 1610250422012 tel QFP
Zyra Arsimore Përmet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 7,895 2012-02-16 2012-02-21 6610111092012 ARSIMI FAT NR 704120210 NR KLI 1516389606
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,145 2012-02-20 2012-02-21 1210141002012 602 Drejt.Sherb.Proves telefon Lezhe nentor-dhjetor 2011
Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,343 2012-02-20 2012-02-21 1410141002012 602 Drejt.Sherb.Proves telefon shkoder nentor- dhjetor 2011 nentor-dhjetor 2011
Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 77,733 2012-02-17 2012-02-21 1510111382012 602 Fak. Histo. Filologj shp telef m janar 2012 klienti 1334186077 13484282 1370685289
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 361,726 2012-02-20 2012-02-21 1810120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel. muaj Janar 2012 nr klientit 1333484325
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,671 2012-02-20 2012-02-21 3010111422012 602 Fak Ekonomik telef m janar 2012 klienti 1339885921
Spitali Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 48,671 2012-02-15 2012-02-21 3110130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT JANAR 2012
Dega e Instat rrethi M.Madhe (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 7,165 2012-02-17 2012-02-21 1210500242012 Statistika (fat.telef.dhjetor 2011+janar 2012) nr.klientit 153186044
Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 13,661 2012-02-16 2012-02-21 15 1005130 2012 Telef,internet janar DRAKU 1005130KL 1783649443
Dega e Instat rrethi Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 19,800 2012-02-21 2012-02-21 1410500032012 pagese telefoni fat.704205857,703791168, kl.1758187965 per Albtelekom ShA nga Dega e Statistikes (1050003)
Qendra e muzeumeve(etnografik e onufri) Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 17,905 2012-02-16 2012-02-21 1310120142012 lik fat janar 2012 abonenti 15459885478 nga muzeu berat 1012014
Zyra Arsimore Kolonjë (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 13,679 2012-02-17 2012-02-21 3110111122012 1011112ZYRA ARSIMORE KOLONJE SHERBIME TELEFONI MUAJI JANAR 2012.NR.KLIENTIT 1432191201
Komuna Drenove (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 4,159 2012-02-17 2012-02-21 4425070012012 2507001 KOMUNA DRENOVE Telefon Janar nr klienti 1783774373
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 10,629 2012-02-16 2012-02-21 3410100552012 TELEFON KLIENTI NR.1410188633 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 57,813 2012-02-17 2012-02-21 810161062012 1016106 DREJTE KUFIRIT GJIROK PER PAGES SHPENZ TELEF 084266268/084269591/084269592/084269037/084264523
Drejtoria e SHIK Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 6,203 2012-02-17 2012-02-21 910180102012 SH I SH GJIROKASTER(1018010) TELEFON JANAR 2012 NR KL 1747484325/1697798831
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 20,315 2012-02-17 2012-02-21 2010060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGES TELEK NR KLIENTI 1567684301
Dega e Instat rrethi Tepelene (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 6,575 2012-02-16 2012-02-21 15/10500352012 TELEFON STATISTIKA
Komuna Qender (1134) ALBTELEKOM SH.A. Tepelene 10,347 2012-02-15 2012-02-21 27/27800012012 TELEFON KOMUNA QENDER
Bashkia Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 147,905 2012-02-17 2012-02-21 3921380012012 SHP TEL NGA BASHKIA
Komisariati i Policise Tropoje (1836) ALBTELEKOM SH.A. Tropoje 26,839 2012-02-16 2012-02-21 1610160552012 Komisariati i Polocise Tropoje telefon nr serie 703854153 date 06.01.2012 muaji dhjetor 2011
Dega e Thesarit Tropoje (1836) ALBTELEKOM SH.A. Tropoje 12,393 2012-02-20 2012-02-21 1910100362012 Thesari Tropoje tel janar nr fat 704368897 date 07.02.2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 75,525 2012-02-17 2012-02-21 2010100472012 TDO 0707 DREJT.RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK TEL JANAR 2012 N.KL.1355884683
Drejtoria Rajonale AKU Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 16,593 2012-02-20 2012-02-21 2110051212012 1005121 AKU 0707 LIK FAT JANAR 2012
Prokuroria e rrethit Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 16,852 2012-02-16 2012-02-21 21/10280202012 Likj.Telefon.Janar 2012 Nr.Klientit 1536987751,1671484283,1671484267 Prokuroria (1028020)
Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 35,169 2012-02-20 2012-02-21 2910260082012 Drejtoria Pyjore telefon klient1517584445,1677495317
Zyra e Punes Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 9,359 2012-02-17 2012-02-21 1210250052012 Zyra Punes lik.fat.tta.telefon me numer klienti 1529390781 janar 2012
Dega e Instat rrethi Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 18,284 2012-02-16 2012-02-21 1610500172012 sa lik fat nr 704206462 nga statistika kruje
Sp. Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 55,839 2012-02-20 2012-02-21 311013032012 1013073 1013032 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT JANAR 2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 4,268 2012-02-20 2012-02-21 8521630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 70420636
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 20,704 2012-02-17 2012-02-21 2510290062012 1029006 GJYKATA APELIT SHKODER ,FAT 704003614 JANAR 2012
Qarku Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 61,280 2012-02-20 2012-02-21 3120330012012 2033001 KESHILLI QARKUT SHKODER NR.KLIENTI 1637395615, NR.FATURE 704003212 DT. 06.02.2012
Qendra Ekonomike Arsimit (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 65,420 2012-02-16 2012-02-21 1621110182012 LIKUJDIM FATURE Q E A FIER 2111018 NR KLIENTI 1445701111