Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 66,980 2012-02-14 2012-02-20 3610160622012 telefon Prefektura 1016062
Sp. Berati (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 69,448 2012-02-14 2012-02-20 2510130642012 lik fat janar 2012 abonenti 1642284333 nga spitali berat 1013064
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 61,260 2012-02-15 2012-02-20 2210130132012 sherb paresor nr 704003625,704003380,704002853 janar 2012
Shtepia e te moshuarve Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 20,536 2012-02-15 2012-02-20 2421410342012 2141034 SHTEPIA E TE MOSHUARVE,SHKODER FAT. 704003142 DT 06.02.2012 KLIENTI 1626484354
Dega e Thesarit Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 25,733 2012-02-15 2012-02-20 1410100352012 602 Dega Thesarit Tirane likujdim telefoni Janar 2012 per telefonat 2 340 013 dhe 2 375 466
Sp. Malesi e Madhe (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 7,553 2012-02-15 2012-02-20 1610131012012 Spitali 1013101(telefon janar 2012 )fature nr.klienti 1531687307/15316860028
Komuna Drenove (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 11,481 2012-02-13 2012-02-20 2225070012012 2507001 KOMUNA DRENOVE Telefon nentor-dhjetor nr klienti 1783774373
Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 55,888 2012-02-14 2012-02-20 4610110152012 TELEFON KLIENTI NR.1434884282 DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE
Nd-ja Komunale Banesa (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 5,501 2012-02-13 2012-02-20 1021110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER NR KLIENTI 1392890248
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,962 2012-02-13 2012-02-20 1410061312012 SHP TEL JANAR 2012 ALUIZNI FIER
Prokuroria e rrethit Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 10,432 2012-02-14 2012-02-20 1410280222012 TEL. KL.1582684351 JANAR PROKURORIA PERMET
Zyra e Punes Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 4,256 2012-02-15 2012-02-20 1510250282012 Z PUNES FAT NR 704120598 NR KLI 1589984325
Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 19,509 2012-02-14 2012-02-20 610111572012 1011157 shp telefoni nentor- dhjetor 2011 Universiteti Kukes
Bashkia Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 49,658 2012-02-07 2012-02-20 1521040012012 Bashkia lik.telefon dhjetor klienti nr.1529391011,1732584691,1668190125,1581086566,1697786471,1529391052,1529391219,1535195646,1535284275,1529390955,1588994408,1571389442,1756485718,1756485940,1759388620,1759389180,1540084900
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 7,290 2012-02-14 2012-02-20 1721020052012 pagese per albtelekomin.likujdim fature nr 90111348 dt.08.02.2012 nga Drejtoria ekonomike e Arsimit Berat 2102005
Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 16,732 2012-02-14 2012-02-20 1810290042012 GJYKATE APELI GJIROKASTER(1029004)PAGes telef muaji 12-2011nr klienti 1512088657/1547595528
Komuna Perondi (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 9,555 2012-02-14 2012-02-20 5625300012012 shpenz.per telef.komuna perondi kod.2530001 fat.703378244,703378337 dt.06.12.2012,nr.klien.1539102564,1562984573
Zyrat e Regjistrimit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 12,873 2012-02-15 2012-02-20 3010140642012 1014064 ZYRA REGJISTRIMIT PASURISE 0707 LIK FAT JANAR 2012
Qarku Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 23,270 2012-02-13 2012-02-20 11/120490012012 TELEFON NENTOR- DHJETOR 2011 NR.KLIENTI 1496286806 K/QARKUT FIER 2049001
Dega e Thesarit Kolonje (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 10,814 2012-02-15 2012-02-20 1310100142012 1010014 DEGA THESARIT KOLONJE SHERBIME TELEFONI MUAJI JANAR 2012.NR.KLIENTIT 1392284590 DHE 1783698374
Sp. Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 2,575 2012-02-14 2012-02-20 4613081 SPITALI FAT NR 704120208 NR KLI 1516389549
Sp. Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 1,920 2012-02-14 2012-02-20 4813081 SPITALI FAT NR 704121259 NR KLI 1726184748
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 22,561 2012-02-13 2012-02-20 2510280072012 Prokuroria telefon kod3898113
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 80,643 2012-02-13 2012-02-20 24 1013060 TELEF T,N,DHJETOR PSIKIATRIA 1013060 KL 1451687188
Drejtoria Rajonale Tatimore Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,873 2012-02-13 2012-02-20 1810100422012 pagese telefoni muaji dhjetor 2011 fat.703378245 kl.153388432 per Albtelekom ShA Kucove nga Drejt.Rajonale Tatimore (1010042)
Nd-ja Komunale Banesa (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 5,070 2012-02-15 2012-02-20 2521020042012 pagese per albtelekomin,likujdim fature nr 704206053.muaj janar.nr klientit 1733091142 nga Ndermarrja Rruge Trotuare 2102004
Reparti nr.731 Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,712 2012-02-15 2012-02-20 2610160132012 REPARTI FNSH SHKODER ,FAT 704003282 DT 06.02.2012
Komuna Perondi (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 2,049 2012-02-14 2012-02-20 5525300012012 shpenz.per telef.komuna perondi kod.2530001 fat.703378251 dt.06.12.2011 nr.klient.1539103802
Klubi I Shumesporteve (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 14,167 2012-02-14 2012-02-20 2721070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK TEL FIX JANAR 2012 KO.1355686963
Komuna Xhafzotaj (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 38,105 2012-02-15 2012-02-20 3623660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ SHPENZIME TELEFONI
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-02-13 2012-02-20 7310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,fat nr 90109313 dt 30.01.2012,seri 53434504
Dega e Thesarit M Madhe (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 10,036 2012-02-14 2012-02-20 1710100232012 Zyra e Thesarit (fature telefoni janar 2012) nr.klientit 1733090060/1627385063
Bashkia Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 165,479 2012-02-14 2012-02-20 4721110012012 SHPENZIME TELEFONIKE BASHKIA FIER 2111001
Parqet Kombetare Bylis (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,367 2012-02-14 2012-02-20 1010120652012 SHP TEL JANAR 2012 PARKU BYLIS
Zyrat e Regjistrimit Peqin (0827) ALBTELEKOM SH.A. Peqin 6,592 2012-02-14 2012-02-20 1310140842012 Telefon nga Zyra Rregjistrimit Peqin per muajin Janar 2012Nr Klient 1571284601 Nr ser 704069836
Drejtoria e SHISH Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 6,044 2012-02-15 2012-02-20 1310180172012 DREJT.E SHISH 1018017 SA XHIROJME PER LIK.SHPENZ.TELEFONIKE SIPAS FATURES JANAR 2012
Zyrat e Regjistrimit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 7,318 2012-02-13 2012-02-20 1910140792012 1014079 Zyra Regjistrimit sherbime poste janar 2012
Sp. Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 4,699 2012-02-14 2012-02-20 4713081 SPITALI FAT NR 704121189 NR KLI 1697801973
Dega e rezervave Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 4,730 2012-02-15 2012-02-20 1510160942012 Dega Rezrervave telefon klient1547600468
Drejtoria e SHIK Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 12,182 2012-02-15 2012-02-20 1110180022012 pagese per Albtelekomin,likujdim fature nr 704205044.muaj janar,nr klientit 1532386222 nga SHISH Berat 1018002