Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 49,286 2012-02-13 2012-02-20 310110382012 DREJTORIA ARSIMORE 1011038 KLIENT 145168990, SERIA 703503267
Reparti Ushtarak Nr.2240 Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 8,581 2012-02-15 2012-02-20 1110170332012 REPARTI 2240 NR I KLIENTIT 1712185378 FAT NENTOR- DHJETOR
Bashkia Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 32,682 2012-02-14 2012-02-20 8721410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 704002846 704003859 704002688 JANAR 2012
Zyra e Permbarimit Gjirokaster (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 3,525 2012-02-15 2012-02-20 10140212012 ( ZYRA E PERMBARIMIT 1014021 ) TELEFONI JANAR 2011
Komuna Dropull I Siperm (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 49,482 2012-02-13 2012-02-20 1324530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGes telef 90059/90058/90057/90842/90129/90053/90061/+ intern
Zyra e Punes Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 3,421 2012-02-13 2012-02-20 1610250212012 Z.PUNES LIK FAT JANAR 2012
Gjykata e rrethit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 44,836 2012-02-13 2012-02-20 4610290152012 1029015 TDO 0707/GJYKATA RRETHIT /TEL.
Burgu 325 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-02-15 2012-02-20 2110140112012 602-I.E.V.P Ali Demi linje ne dizpozicion fat. dt.30.01.12
Federata Shqipetare e Boksit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 7,679 2012-02-14 2012-02-20 410120272012 602 Federate Shqiptare e Boksit.telefon dhjetor 2011 ser 703758604 nr klineti 1371486570
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 3,416 2012-02-13 2012-02-20 2310050202012 DREJT E BUJQES LEZHE LKIK FAT.DHJETOR 2011 RRESHENI CLIENT:1538286384
Dega e Thesarit Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 6,776 2012-02-15 2012-02-20 1510100192012 KOD INST 10100019 DEGA E THESARIT KURBIN LIKUJDIM FATURE TELEFONI NR 704350710 KLIENTI 1780584544 DT 07.02.2012
Gjykata e Apelit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 17,032 2012-02-14 2012-02-20 1510290052012 TELEFON JANAR NR.KLIENTI 1473517124 GJYKATA E APELIT KORCE
Bashkia Patos (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 47,638 2012-02-14 2012-02-20 4121120012012 TELEFON DHJETOR 2011 NR. KLIENTI 1456284304 BASHKIA PATOS 2112001
Sp. Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 1,920 2012-02-14 2012-02-20 4913081 SPITALI FAT NR 704120659 NR KLI 1599684279
Federata Te Tjera (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 3,883 2012-02-13 2012-02-20 0721460252012 SHUMESPORTI 2146025 TEL DHJETOR 2011 NR FAT 703503455 NR KLI 1473539755
Zyrat e Regjistrimit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 5,099 2012-02-14 2012-02-20 2210140902012 ZYRA REGJISTRIMIT PASURISE SHKODER NR.KLIENTI 1529884353 SERI 704002679 JANAR 2012
Qendra Ekonomike Kultures-Muzeu (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 16,597 2012-02-14 2012-02-20 821150052012 2115005 QENDRA EKONOM E KULTURES GJIROK) TELEFONI 01-2012
Zyra e Punes M Madhe (3323) ALBTELEKOM SH.A. M.Madhe 6,530 2012-02-15 2012-02-20 171025023 1025023 Zyra e punes (fature telefoni dhetor 2011+janar 2012) nr.klienti 1710784305
Komuna Libonik (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 43,512 2012-02-14 2012-02-20 4225020012012 TELEFON FAT.703064589,703543968,703543956,703064577 V.2011 K.LIBONIK
Klubi Skenderbeu (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 14,542 2012-02-15 2012-02-20 2521220092012 TELEFON FAT.704024604 KL.1458785167 K.SHUMESPORTESH KORCE
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 12,300 2012-02-14 2012-02-20 4410140972012 1014097 I.E.V.P INSTITUTI I EDUKIMIT TE VEPRAVE PENALE KORCE Telefon Janar nr klienti 1432219762,1442990816
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 31,794 2012-02-14 2012-02-20 3210100492012 SHP TEL JANAR 2012 TATIMET FIER
Qendra Ekonomike Kultures (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 15,834 2012-02-14 2012-02-20 921200042012 2120004 KULTURA KOLONJE SHPENZ PER SHERBIME TELEFONIKE LIK I FAT NR SERIAL 703064277,703543656 MUAJI NENTOR DHE DHJETOR 2011 ME NR KLIENTI 1494484320
Dega e Instat rrethi Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 9,403 2012-02-15 2012-02-20 710500062012 STATIATIKA PER ALBTELEKOM FATURA NR KLIENTI 1392488266
Komuna Qender (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 1,967 2012-02-15 2012-02-20 4426910012012 TEL.KL. 1516389515 F.DHJETOR 2011 K.PISKOVE
Zyra e Permbarimit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 7,501 2012-02-14 2012-02-20 10 1014042 2012 TELEFON NR.SERIE 703503438 PERMBARIMI 1014042
Sp. Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 22,766 2012-02-14 2012-02-20 910130662012 Spitali lik.fat.numer klienti1539088516.nr.1529390971.1529390997.1529391045 dhe 1539088516 periudha dhjetor 2011-janar 2012
Zyra e Punes Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 19,706 2012-02-15 2012-02-20 1010250062012 ZYRA E PUNES 1025006 lik tel.nentor- dhjetor 2011
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,300 2012-02-14 2012-02-20 1910130042012 sherbimi parasor lik fature telefoni per muajin janar 2012 fat nr 90111675 date 09.02.12
Nd-ja Komunale Banesa (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 6,418 2012-02-14 2012-02-20 821150082012 ND KOMUNALE BANESA GJIROK) TELEFON 12-2011
Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,020 2012-02-14 2012-02-20 8310500012012 602-INSTAT tel 0800 dhjetor 2011
Qendra Kombetare e Licensimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 61,348 2012-02-14 2012-02-20 1710041212012 602 qendra kombetare licensimit. lik ft tel
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 23,313 2012-02-13 2012-02-20 20 1029001 2012 602 Zyra e Administrimit Buxhetit Gjyqesor Tirane " shp. telefonlik.pjesor dhjetor 2011 , kont.248645 kodi kl.1339885764
Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 23,082 2012-02-13 2012-02-20 2210100152012 TELEFON KLIENTI NR.1432217782 DEGA E THESARIT KORCE
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 14,741 2012-02-14 2012-02-20 2010061272012 1006127 ALUIZNI KORCE Telefon Janar nr klienti 1473505038
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 5,331 2012-02-13 2012-02-20 1710061312012 SHP TEL KORRIK 2011 ALUIZNI FIER SEKT LUSHNJE
Dega e Instat rrethi Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 7,614 2012-02-15 2012-02-20 15/10500262012 Telefon Janar Nr. klientit 1539088763 Statistika (1050026)
Sp. Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 4,326 2012-02-14 2012-02-20 4413081 SPITALI FAT NR 704120707 NR KLI 1622585339
Sp. Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 14,327 2012-02-14 2012-02-20 4513081 SPITALI FAT NR 704121269 NR KLI 1677492314
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 16,897 2012-02-15 2012-02-20 2310051222012 Telefon Drejt. AKU Elbasan