Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prefektura e qarkut Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 13,800 2012-01-27 2012-01-30 27101606112 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK TELEF ZJARREFIKSE DHJETOR 2011
Dega e Instat rrethi Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,015 2012-01-30 2012-01-31 04/1050032 SHP TEL NGA STATISTIKA
Sp. Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 67,335 2012-01-30 2012-01-31 16101307312 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT DHJETOR 2011
Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 12,678 2012-01-30 2012-01-31 14154 TEL. KL.1516585641 F.NENTOR B.KELCYRE
Bashkia Kelcyre (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 5,908 2012-01-30 2012-01-31 16154 TEL. KL.1726384306 F.DHJETOR B.KELCYRE
Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 8,707 2012-01-30 2012-01-31 203 DREJT ARSIMORE LEZHE LIK FAT.DHJETOR 2011 CLIENT:1566499966
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 3,383 2012-01-30 2012-01-31 205 SHERB PYJOR LEZHE LIK FAT.DHJETOR 2011 CLIENT:171419021
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,675 2012-01-30 2012-01-31 4/104059/2012 230 ZQRPPaluajtshme telefon dhjetor 2011 kontrate dt 04.05.10 2011 fat.4294 dt.26.12.11
Komisariati i Policise Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 34,764 2012-01-30 2012-01-31 09/1016052 SHP NGA POLICIA
Komisariati i Policise Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 27,139 2012-01-30 2012-01-31 10/1016052 SHP NGA POLICIA
Komuna Pogon (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 14,991 2012-01-30 2012-01-31 6.2454001.2012 KOMUNA POGON 2454001 PER PAGES TELEFON 12-2011
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 25,307 2012-02-01 2012-02-01 7.1005081.12 1005081 Bordi Kullimit Lushnje telefon dhjetor 2011
Sp. Kavaje (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 60,878 2012-02-01 2012-02-01 11/7330. SPITALI TELEFON DHJETOR 2011
Zyrat e Regjistrimit Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 13,720 2012-01-30 2012-02-01 20463 PAGESE TELEFONI DHJETOR 2011 Z.R.P.P KODI 1014093 FATURA NR.SERIE 703503377
Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 12,660 2012-02-01 2012-02-01 1210100172012 shpenz.per telefon dega e thesarit kod.1010017 fat.703790877,703790637 dt. 09.01.2012 nr.klient.1643487307,1574997100
Dega e Instat rrethi Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 11,186 2012-02-01 2012-02-02 9/1050026/2012 Telefon nr klienti 1539088763 Statistika(1050026)
N/Prefektura Kavaje (3513) ALBTELEKOM SH.A. Kavaje 26,814 2012-02-01 2012-02-02 10/1160 NENPREFEKTURA LIKUJDIM TELEFON DHJETOR
Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 1,500 2012-02-01 2012-02-02 1010100312012 SHP QERAJE NGA THESARI
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 15,857 2012-02-01 2012-02-02 1510250722012 602 SHTEPIA E FOSHNJES 03 VJEC TEL FAT 703210900 kl 1373811346
Dega e rezervave Mat (0625) ALBTELEKOM SH.A. Mat 2,903 2012-02-01 2012-02-02 7/1016095/2012 Telefon.nr.klientit 1648584298 Dhjetor 2011 Rezervat shtetit (1016095)
Shkolla hoteleri-turizem Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,359 2012-02-01 2012-02-02 910110602012 602-SHKOLLA E MESME HOTELERI TURIZEM TELEFON DHJETOR KLIENTI 1368584890
Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 14,540 2012-02-01 2012-02-02 0910100312012 SHP TEL NGA THESARI
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 40,886 2012-02-01 2012-02-02 610060602012 TDO 0707/DREJT. RAJON. RRUGORE/KOD 1006060/PAGA
Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 1,920 2012-01-23 2012-02-09 89.9/2109017/12 Qendra Soc Balashe telefon
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,647 2012-01-23 2012-02-09 15/1067001/12 602 Komis Sherbimit Civil.telefon dhjetor 2011 ft 703748408 dt 6.1.12 nr klienit 1333484911
Dega e Instat rrethi Mirdite (2026) ALBTELEKOM SH.A. Mirdite 2,065 2012-01-23 2012-02-09 5158 statistika per sherb tel dhjetor 2011 1615285739
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 7,800 2012-01-23 2012-02-09 30216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE SA LIK FAT ME NR TELEFONI 056322893
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 19,454 2012-01-23 2012-02-09 26216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT ME NR TELEFONI 056322355
Nd-ja Komunale Plazh (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 4,800 2012-01-23 2012-02-09 17210701512 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT DT 19.1.2012
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 51,168 2012-01-23 2012-02-09 12-1016030-2012 shp telefoni muaji nentor - dhjetor 2011 Komisarjati Kukes
Avokati i popullit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,238 2012-01-23 2012-02-09 13/1066001/2012 602 AVOKATI POPULLIT tELEFON SHKODER DHJETOR 2011
Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 20,815 2012-01-23 2012-02-09 4/1005035/2012 602 DRBU Telefon dhjetor 2011 Fat 703753289
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2012-01-23 2012-02-09 58/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 A.Vlore fat nr.seri 703503379
Avokati i popullit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,752 2012-01-23 2012-02-09 8/1066001/2012 602 AVOKATI POPULLIT Telefon dhjetor 2011 seri 53434785
Sp. Berati (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 58,955 2012-01-23 2012-02-09 11/1013064 lik fat dhjetor 2011 abonenti 1783649856 nga spitali berat 1013064
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 8,439 2012-01-23 2012-02-09 27216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE SA LIK FAT ME NR TELEFONI 056322277
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 17,879 2012-01-23 2012-02-09 28216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE SA LIK FAT ME NR TELEFONI 056322421
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 258,714 2012-01-23 2012-02-09 13212900112 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DET.SHERBIM TELEFONIK SIPAS FATURAVE DHJETOR 2011, JANAR 2012
Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 25,472 2012-01-23 2012-02-09 12/1013042/12 drejt shend publik puke kodi 1013042 shpenzime telefoni muaji nentor 2011 nr.klientit 1733090847 shpenzime tel intern. 22475.22432.2244.22644
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 31,376 2012-01-23 2012-02-09 24-1016068-2012 shp telefoni dega kukes fatura 703854114 dt 06.12.2011 tel fiks Prefektura Kukes