Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBTELEKOM SH.A. All 819,010,060.14 21,116 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyrat e Regjistrimit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 8,939 2012-01-23 2012-02-09 8.1014079.12 1014079 Zyra Regjistrimit sherbim poste internet
Avokati i popullit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,322 2012-01-23 2012-02-09 4/1066001/2012 602 AVOKATI POPULLIT Telefon Nentor 2011
Parqet Kombetare Bylis (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,314 2012-01-23 2012-02-09 0404 SHP TEL DHJETOR 2011 PARKU BYLIS
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 13,312 2012-01-23 2012-02-09 7100500712 TDO 0707 DREJT.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK TEL DHJETOR 2011 KL.1388685156
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 12,120 2012-01-23 2012-02-09 13-1016030-2012 shp telefoni nr 703398106 dt 06.12.2011 Komisarjati Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,151 2012-01-23 2012-02-09 26-1016068-2012 shp telefoni zjarrfikse fatura nr 70397985 dt 06.12.2011 nr703854072 dt 06.11.2011 nr 702962460 tel fiks nr klentit 1535584492 Prefektura Kukes
Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 122,945 2012-01-23 2012-02-09 7212901012 ND./JA PAS.PUBL. 2129010 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM TELEFONIK SIPAS FATURE TETOR NENTOR 2011
Federata Shqiptare e qitjes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,078 2012-01-23 2012-02-09 4/1012037/12 602 Federata Shqiptare e Qitjes.telfon dhjetor 2011 ft 6.1.12 ser 703752631 nr klienti 1345885303
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,590 2012-01-23 2012-02-09 59/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 A.Lushnje fat nr.seri 703838344
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,148 2012-01-23 2012-02-09 7/1087010/2012 602 KOM.PROK.PUBLIK. Sherbim tel dhjetor 2011 Fat seri 703764765 dt 6.01.2012
N/Prefektura Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 49,268 2012-01-23 2012-02-09 7.1016065.12 1016065 N/Prefektura Lushnje SHP.telefoni dhjetor 2011
Avokati i popullit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,355 2012-01-23 2012-02-09 12/1066001/2012 602 AVOKATI POPULLIT TELEFON DHJETOR 2011
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 4,320 2012-01-23 2012-02-09 23-1016068-2012 shp telefoni dega Has fatura 703398319 dt 06.12.2011 tel fiks Prefektura Kukes
Prefektura e qarkut Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,618 2012-01-23 2012-02-09 25-1016068-2012 shp telefoni dega Tropoj fatura 1636387449 dt 06.12.2011 tel fiks Prefektura Kukes
Dega e Kujdesit Paresor Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 69,013 2012-01-23 2012-02-09 61013012.12 DSHP.kodi 1013012lik fatura telekom dhjetor
Agjensia e Sherbimeve te Sportit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,865 2012-01-23 2012-02-09 6/1012026/2012 602 AGJENSIA SPORTIT tELEFON DHJETOR 2011 SERI 703751066
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,942 2012-01-23 2012-02-09 61/1020001/2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 A.Peshkopi fat nr.seri 703855176
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 24,591 2012-01-23 2012-02-09 29216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE SA LIK FAT ME NR TELEFONI 056322151
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 19,104 2012-01-23 2012-02-09 12102801412 1028014 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 703854713
Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,967 2012-01-23 2012-02-09 5/1005035/2012 602 DRBU Telefon tetor 2011 Kontrat 1474 dt 12.01.2099 seri 703881554 //702988057//703425464
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,020 2012-01-23 2012-02-09 60/1020001/20120 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji nentor 2011 A.Elbasan fat nr.seri 703565262
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALBTELEKOM SH.A. Kruje 35,585 2012-01-23 2012-02-09 25216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT ME NR TELEFONI 056322022
Zyra e Permbarimit Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 5,193 2012-01-23 2012-02-09 11101401712 1014017 ZYRA E PERMBARIMIT lik fat nr 703596552
Drejtoria e Bujqesise Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 13,104 2012-01-23 2012-02-09 9-1005018-2012 shp telefon fatura nr 702563958 nentor - dhjetor 2011 Drejtoria e Bujqesise Kukes
Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 27,567 2012-02-13 2012-02-14 1710130422012 drejt shend publik puke kodi 1013042 shpenzime telefoni muaji nentor 2011 nr.klientit 1733090847 shpenzime tel intern. 22475.22432.2244.22644
Drejtoria e Pyjeve Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 11,993 2012-02-02 2012-02-14 1210260292012 DREJTORIA E SHERBIMIT PYJOR DEVOLL PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI NENTOR,DHJETOR 2011 NR KLIENTI 1461386854,1392488274,1461386854,1392488274
Zyra Arsimore Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 16,696 2012-02-08 2012-02-14 4410111012012 LIKUJDUAR FATUREN E TELEKOMIT MUAJI NENTOR 2011,ARSIMI LB
Drejtoria e SHIK Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 11,233 2012-02-14 2012-02-20 2310180132012 1018013 shiku FATURE NR 704003010 DATE 6.02.2012
Bashkia Polican (0232) ALBTELEKOM SH.A. Skrapar 123,138 2012-02-14 2012-02-20 5421400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.703790425;703900731;703790482;703790438;703790518;703378255;703378211;703378507;703378292;703378198;Nentor-Dhjetor 2011
Zyrat e Regjistrimit Librazhd (0821) ALBTELEKOM SH.A. Librazhd 6,074 2012-02-13 2012-02-20 1210140782012 ZVRPP LIK FATURE JANAR 2012
Qendra multidisiplinare (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,206 2012-02-14 2012-02-20 1221011542012 Qend Multidisiplinare lik telefon janar 2012 fat 704175426 nr klienti 1373831534
Teatri Kombetar i Komedise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,444 2012-02-13 2012-02-20 1810120902012 602 T.i Komedise Telefon muaj dhjetor 2011 me Nr Klienti 1783938127
Presidenca (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 384,291 2012-02-15 2012-02-20 7410010012012 602-PRESIDENCA TELEFON FAT 08.02.12 SR 704174738+704168115+704177296
Zyra e Permbarimit Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 3,660 2012-02-15 2012-02-20 1010140282012 KOD INST 1014028 ZYRA E PERMBARIMIT KURBIN LIKUJDIM FATURE TELEFONI NR 704350764 NR KLIENTI 1780585350
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 38,154 2012-02-14 2012-02-20 4510060712012 TELEFON KLIENTI NR.1451000754 DREJTORIA RAJONALE MIREMBAJ.RRUGEVE KORCE
Zyra e Punes Mallakaster (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 5,449 2012-02-13 2012-02-20 2210250242012 PAGESE PER ALBTELEKOM BALLSH NGA ZYRA E PUNES MALLAKASTER
Bordi i Kullimit Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 15,069 2012-02-13 2012-02-20 910050702012 SHP TEL NENTOR DHJET 2011 BORDI I KULLIMIT FIER
Teatri "Skampa" (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 34,097 2012-02-15 2012-02-20 621090102012 Qendra Artit telefon janar
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 7,490 2012-02-15 2012-02-20 2810061322012 1006132 shp telefoni muaji janar 2012 Aluizmi Kukes
Spitali Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 84,380 2012-02-13 2012-02-20 2410130242012 SPITALI 1013024 MUJAJI NENTOR FAT 703061795