Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,048,435 2012-11-19 2012-12-13 47910170512012 602-REP 4300,karburant,autorizim nr 5/24 dt 21.05.2012,urdher nr 3243/1 dt 24.05.2012,njoftim i APP dt 24.05.2012,kontarte nr 3243/4 dt 07.06.2012,fat nr 3,2 dt21.08.2012- 22.08.2012,seri 04652553,04652552,fh nr 3,2 dt 21.08.2012,07.09.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 177,974 2012-11-21 2012-12-13 114410040012012 602 ministria ekonomise.bl karb up 5/6 dt 27.1.2012, autorizim kontr 5/24 21.5.12 ft 8 dt 15.11.12 s 05258158 fh 12 dt 15.11.12 kontrate dt 30.5.12 njoftim fituesi 4.6.12
Prokuroria e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 380,394 2012-11-15 2012-12-13 26710280062012 1028006PROKURORIA RRETHIT BLERJE KARBURANT
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,655,700 2012-12-07 2012-12-18 103521010012012 2101001 Bashkia Tirane lik karburant vazhd kontr 18/6 dt 11.06.2012 fat 06541818 dt 03.12.2012 fl hyr nr 143 dt 03.12.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 806,913 2012-12-07 2012-12-18 37810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant,kontr vazh 2178/1 d 11/6/12,fat 7 d 14/6/12 s 00180507,fh 21 d 14/6/12
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,371,751 2012-12-07 2012-12-18 75910100772012 602 DPDOGANAVE .lik ft karb kv dt 20.6.2012, ft seri 06541661 dt 6.12.2012, fh dt 6.12.2012
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 59,840 2012-11-13 2012-12-18 8420470152012
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,400 2012-12-08 2012-12-18 62710780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMITkarburant up 5.11.12pv 5.11.12 ft 1.12.12 ser 06541804
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 52,500 2012-12-07 2012-12-18 21910111112012 ZYRA ARSIMORE PER KASTRATI SHA BLERJE TALLONA NAFTE
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,636,610 2012-12-07 2012-12-18 103921010012012 2101001 Bashkia Tirane lik karburant vazhd kontr 18/6 dt 11.06.2012 fat 05258977 dt 18.093.2012 fl hyr nr 92 dt 18.09.2012
Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) KASTRATI SHA Tirane 688,214 2012-12-07 2012-12-18 16310051182012 600AKU bl karburant kontr nr 176 dt 22.06.2012 fat nr 35 dt 23.11.2012 fh nr 35 dt 23.11.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRATI SHA Tirane 749,113 2012-12-07 2012-12-18 57110060012012 Benzine, Kontrate ne vazhdim nr2503/1, date 25/5/2012, Fd nr. 18, dt 07/12/2012, Fh nr. 34, dt 07/12/2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRATI SHA Tirane 900,350 2012-12-07 2012-12-18 55010060012012 Benzine, fd. nr. 36,dt.8/8/2012, fh nr. 31,dt 23/10/2012, Kontrate ne vazhdim nr. 2503/1,date 25/5/2012.
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) KASTRATI SHA Lezhe 125,090 2012-12-07 2012-12-18 11210260172012 SHERBIMI PYJOR LEZHE LIK FAT.7 DT.27.11.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 14,110,039 2012-12-08 2012-12-18 16010160562012 Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant kont vazhd 201 13.06.2012 fat 1 01.12.2012 fh 17 03.12.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 4,000,000 2012-12-07 2012-12-18 45421070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 FAT 20 DT 7.12.2012,30 DT 19.11.2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 36,026 2012-12-07 2012-12-18 24810111302012 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM KARBURANT FAT 43 DT 05.12.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,000,000 2012-12-06 2012-12-17 35410120012012 602 M.T.K.R.S bl.karburanti , pjesa e dyte e ft up 5/6 dt 27.2.12 kontr.dt 23.5.12 autorizim lidhje kontr. 3349 dt 23.5.12 njoftim fituesi dt 3.5.12 ft 37 dt 24.5.12 seri 02874087 fh 45 dt 27.5.12
Avokati i popullit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,063,265 2012-12-06 2012-12-17 22310660012012 602 AVOKATI POPULLIT bl karburant kontrate vazhdim dt 9.4.12 ft 6 dt 15.11.12 seri 05258156 fh 32 dt 15.11.12
Organi Kombetar i Investigimit te Aksidenteve Ajrore (3535) KASTRATI SHA Tirane 440,000 2012-12-05 2012-12-17 7910061432012 602OKIIA KAR BURANTI UP.8 DT.07.11.12 PV 3&4 DT.13.11.12 FAT.23 DT.03.12.12 FH.5 DT.03.12.12
Drejtoria e Pyjeve Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 332,170 2012-12-04 2012-12-17 15010260252012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 0557431 18.10.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 646,560 2012-11-23 2012-12-17 45910140012012 Ministria e Drejtesise karburant kon ne vazhdim fat nr 21 dt 8/11/2012 fh dt 8/11/2012
Drejtoria e Pyjeve Mat (0625) KASTRATI SHA Mat 99,437 2012-11-27 2012-12-17 129110260352012 Policia Pyjore (1026035) Lik."Benzine "Fat.Nr.38 Dt.31.05.2012 & Fat.Nr.16 Dt.6.11.2012
Zyra Arsimore Pukë (3330) KASTRATI SHA Puke 113,400 2012-11-23 2012-12-17 11210111252012 ZYRA ARSIMORE PUKE KODI 1011125 shpenzime karburanti fat 41 dt.14.11.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 16,790,000 2012-11-27 2012-12-17 15310160562012 Qendra.Furniz.Mater.Tekni benzine kont vazhd 201 13.06.2012 fat 44 14.11.2012 fh 15 15.11.2012
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 536,329 2012-11-22 2012-12-17 44010010012012 602 Presidenca - karburanti, up.nr.539 dt.12.03.2012 pv.539/6 dt.02.04.2012 kont.539/10 ne vazhdim ,fat.18 dt.18.09.2012 nrs. 05258968 fh.nr.81 dt.18.09.2012
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 88,290 2012-11-22 2012-12-17 62221070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 176,030 2012-12-07 2012-12-17 67321070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,123,813 2012-12-03 2012-12-17 44710160042012 Garda Republikes karburant kont vazhd 14 01.06.2012 fat 30 18.10.2012 fh 22,23 22.10.2012
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) KASTRATI SHA Tirane 278,937 2012-12-06 2012-12-17 24110760012012 602 ILDKP bl.nafte- ukp. dt.03.12.2012 up.1000/1 dt.20.06.2012 fat.47 dt.21.11.2012 seria 05258197 dt.21.11.2012 fh. nr.30 dt.21.11.2012 kont.20.06.2012 fh.nr.30 dt.21.11.2012 urdher. dt.14.11.2012 marrje dorez,dt.21.11.2012
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 335,568 2012-12-06 2012-12-17 33310130092012 MATERIALE PER NGROHJE FAT.7 SHERBIMI PARESOR KORCE
Spitali Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 5,778,212 2012-12-06 2012-12-17 53010130192012 NAFTE PER NGROHJE FAT.47 SPITALI KORCE
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) KASTRATI SHA Tirane 980 2012-12-06 2012-12-17 19610280022012 602 Prokuroria e Rrethit nafte kv 8.5.12 f 21.11.12 s 05258196 fh 21.11.2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 4,999,642 2012-11-27 2012-12-17 27610140482012 602 Drejt.Pergjith.Burgjeve karburant up nr 35 dt 24/10/2012 kon nr 35/4 dt 30/10/2012 njkn dt 30/10/2012 fat nr 19 dt 16/11/2012 fh dt 19/11/2012
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 52,500 2012-11-22 2012-12-17 19410111112012 ZYRA ARSIMORE PER KASTRATI SHA BLERJE TALLONA NAFTE
Keshilli i Larte drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,999,868 2012-11-30 2012-12-17 193,19510630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE. karburant up 1305 dt 17.8.12 kontrate 1921 dt 12.11.12 njoftim fituesi app 31.10.12 ft 38 s 05258288 dt 13.11.12 fh 51 dt 13.11.12 ft 161,162 s 05258311, 05258312 fh 52,53 dt 16.11.12
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 123,979 2012-12-05 2012-12-17 10221011612012 Agj.Konsumatorit lik karburant vazhd kont 572/1 dt 12.06.2012 fat nr 38 dt 26.11.2012 seri 05258138 fl hyr nr 44 dt 26.11.2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 505,020 2012-12-08 2012-12-19 19810160722012 Prefe.Qar.Tirane benzine kont vazhd date 07.06.2012 fat 15 07.12.2012 fh 26 07.12.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 19,920 2012-12-08 2012-12-19 50210140012012 602 Ministria e Drejtesise karburant kon ne vazhdim fat nr 13 dt 07/12/2012 fh 95 dt 07/12/2012
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,666,719 2012-12-08 2012-12-20 41210280012012 600,PROKURORIA E PERGJITHSHME kv 6.4.12 s 05258189