Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 149,256 2012-09-18 2012-09-21 52121070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,087,468 2012-09-19 2012-09-24 18821011552012 Nderm Punt nr 2 lik karb vazhd ,kontr 905 dt 13.06.2012 fat 29 dt 13.07.2012 seri 03976829 fl hyr nr 15 dt 13.07.2012
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 84,888 2012-09-18 2012-09-24 180 1013060 2012 BENZINE PSIKIATRIA 1013060
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,064,427 2012-09-19 2012-09-24 10010280312012 600 Prokuroria per Krime te Renda.karburant kv 16.4.12 f 27.6.12 s 02874315 fh 27.6.12
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 500,000 2012-09-18 2012-09-24 35721070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 47 DT 14.8.2012
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,178,726 2012-09-19 2012-09-24 18921011552012 Nderm Punt nr 2 lik karb vazhd kontr 905 dt 13.06.2012 fat 48 dt 27.08.2012 seri 04652098 fl hyr nr 17 dt 127.08.2012
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 74,800 2012-09-18 2012-09-24 1 1610280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE
Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 379,560 2012-09-24 2012-09-25 17621600012012 B HIMARE 2160001 BLERJE KARBURANT
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 36,800 2012-09-25 2012-09-28 16610111112012 ZYRA ARSIMORE PER KASTRATI SHA TALLONA NAFTE
Zyra per te Drejten e autorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 43,120 2012-09-03 2012-09-04 96 1012063 2012 602 Z.SH.D.A karburant up 50 dt 27.08.12 pv 29.08.12 ft 476 dt 30.08.12 ser 03978978 fh 12 dt 31.08.12
Qendra Kulturore Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 198,290 2012-09-03 2012-09-04 12421011512012 Qendra Kulturore lik karb urdh prok nr 18 dt 23.04.2012 njof fit 18/5 dt 25.05.2012 shkresa lidhje kontr 5813/3 dt 06.06.2012 kontr 246 dt 15.06.2012 fat nr 46 dt 20.07.2012 seri 86912496 fl hyr nr 36 dt 20.07.2012
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 45,750 2012-09-26 2012-10-03 14210290032012 1029003 TDO 070/GJYKATA APELIT /KOD 1029003/BL
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 500,000 2012-09-25 2012-10-03 25810120012012 602 M.T.K.R.S bl.karburanti up 5/6 dt 27.2.12 kontr.dt 23.5.12 autorizim lidhje kontr. 3349 dt 23.5.12 njoftim fituesi dt 3.5.12 ft 37 dt 24.5.12 seri 02874087 fh 45 dt 27.5.12
Universiteti Bujqesor (3535) KASTRATI SHA Tirane 379,100 2012-09-27 2012-10-03 32410110412012 Univ Bujq. bl karburant proj PKKZH kontr pl fin. up 115 dt 6.7.12 pv 6.7.12 fat 16 dt 6.7.12 s 03976766 fh 47 dt 6.7.12
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 111,426 2012-09-27 2012-10-04 12710260402012 LIK NGA MIDHJA
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,300,000 2012-10-03 2012-10-05 35921070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 24 DT 4.9.2012
Drejtoria e Pyjeve Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 342,740 2012-10-04 2012-10-08 9710260252012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 86912484 19.07.2012
Komuna Maminas (0707) KASTRATI SHA Durres 634,320 2012-10-04 2012-10-08 18423700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 LIK FAT 50 DT 27.8.2012
Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 379,612 2012-10-01 2012-10-08 10610260072012 TDO 0707 DREJT.E PYJEVE 1026007 LIK KARBURANT
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 189,540 2012-10-08 2012-10-09 8321011612012 Agj.Konsumatorit lik karburant vazhd kontr 572/1 dt 12.06.2012 fat 26 dt 14.09.2012 seri 04652576 fl hyr nr 31 dt 14.09.2012
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,446,070 2012-10-08 2012-10-10 14910280022012 602 Prokuroria e Rrethit. Blerje Nafte Diezel, Blerje benzine kv 17.2.2012 f 28.9.2012 s 05258864 fh 28.9.12
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 36,600 2012-10-09 2012-10-15 13110120032012 1012003 TDO 0707/DREJT. RAJ. KULT. KOM. /KODI 1012003/BL.
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 102,108 2012-10-08 2012-10-15 15321070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 900,000 2012-10-08 2012-10-15 16021070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 46 DT 26.9.2012
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 74,000 2012-10-09 2012-10-15 13210280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 500,000 2012-10-10 2012-10-16 37821070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 45 DT 21.9.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 982,020 2012-10-10 2012-10-16 31710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant,autorizim 5/24 d 21/5/12,buletin 2/7/12,fat 48 d 5/7/12 s 88309248,fh 27 d 5/7/12
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 37,334 2012-10-11 2012-10-16 20810111302012 ZYRA ARSIMORE KARBURANT FAT 19 DT 05.10.2012
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 192,265 2012-10-11 2012-10-16 113/121070082012 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) KASTRATI SHA Durres 46,412 2012-10-11 2012-10-16 14221070072012 2107007 QENDRA KULTURORE DURRES 0707 LIK FAT 28 DT 4.9.2012
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 450,000 2012-10-11 2012-10-16 11321070082012 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Komuna Ishem (0707) KASTRATI SHA Durres 321,552 2012-10-11 2012-10-16 14123720012012 TDO 0707/KOM. ISHEM. KOD 2372001/BL
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 485,329 2012-10-15 2012-10-17 32710050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr dt 23.07.2012 fat nr 42 dt 9.10.2012 sr 05258742 fh nr 58 dt 9.10.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 553,096 2012-10-12 2012-10-17 19910051132012 QTTB 1005113 FAT NR 47DT 09.10.2012
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 98,977 2012-10-15 2012-10-17 17621070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 18,182,000 2012-10-12 2012-10-17 12810160562012 Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant kont vazhd 201 13.06.2012 fat b6 04.10.2012 fh 12 05.10.2012
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 833,520 2012-10-12 2012-10-17 29910130092012 MATERIALE PER NGROHJE FAT.7 SHERBIMI PARESOR KORCE 1013009
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 250,845 2012-10-17 2012-10-22 32510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE KARBURANT,KONTR VAZH 2178/1 D 11/6/12,FAT 7 D 14/6/12 S 00180507,FH 21 D 14/6/12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 877,570 2012-10-16 2012-10-22 34310030012012 602 KM karburant kv 31.5.12 f 21.9.12 s 05258996 fh 21.9.2012
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 1,272,176 2012-10-16 2012-10-22 20470152012 TDO 0707/NDERM. RR.RURALE/KOD 2047015/BL