Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Berxull (3535) KASTRATI SHA Tirane 18,300 2013-02-11 2013-02-18 1428080012013 602KOM BERXULLE KARBURANT UP 30 DT 14.11.12 PV 16.11.12 PV 16.11.13 FAT 129 DT 23.11.12 SR 03976940 VKK 24 DT 27.09.12
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 35,258 2013-02-15 2013-02-18 23 21070092013 TDO 0707 KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA 2107009 LIK KARBURANT
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) KASTRATI SHA Tirane 398,367 2013-02-18 2013-02-19 1610280312013 Prokuroria per Krime te Renda karburant up 8.1.13 sht kontrate 8.1.13 f 8.1.13 s 065407435 fh 8.1.13
Aparati Ministrise se Financave (3535) KASTRATI SHA Tirane 383,667 2013-02-15 2013-02-19 7410100012013 Min.Fin. Blerje Benzine Urdher Prok. 174 dt 08.01.2013,Kon.shtes. 174/1 dt 21.01.2013, Fat.47 dt 22.01.2013.seri 06540397 F.Hyrje 28 date 22.01.2013
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,700,000 2013-02-18 2013-02-19 67 2101001 2013 Bashkia Tirane ,vazhd kontr 18/6 dt 11.06.2012 fat 06540656 dt 28.12.2012 fl hyr nr 160 dt 28.11.2012,fat 05258453 dt 19.11.2012 ,fl hyr nr 156 dt 27.12.2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 80,616 2013-02-19 2013-02-19 2610111302013 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM NAFTE FAT 15 DT 29.01.2013,27 DT 07.02.2013
Bashkia Sukth (0707) KASTRATI SHA Durres 540,550 2013-02-19 2013-02-20 2821510012013 TDO 0707/BASHKIA SUKTH/KOD 2151001/ KARBURANT
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KASTRATI SHA Durres 3,626,600 2013-02-19 2013-02-20 6110111502013 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" / KOD 1011150 / BL. BLUDIEZEL
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 50,338 2013-02-20 2013-02-21 44 1013060 2013 KARBURANT PSIKIATRIA 1013060
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 131,546 2013-02-20 2013-02-21 7310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE lende ngrohese kon shtes nr 14/2 dt 12/1/2013 fat dt 17/1/2013 fh dt 17/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 211,633 2013-02-20 2013-02-21 7410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp karburanti kon shtes nr 14/5 dt 12/1/2013 fat dt 12/2/2013 fh dt 12/2/2013
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) KASTRATI SHA Tirane 154,576 2013-02-21 2013-02-22 3110870042013 DSIK BL NAFTE KONTR SHTES NR 20 DT 18.02.2013 FAT 46 DT 8.02.2013 SR 6540546 FH 1 DT 18.02.2013
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) KASTRATI SHA Lezhe 96,800 2013-02-25 2013-02-26 1710160702013 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 18 DT 05.02.2013
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,304,599 2013-02-25 2013-02-26 5910280012013 Prokuroria e Pergjithshme karburant sht kon sh 18.1.13 k 25.1.13 f 15.2.13 s 06540543 fh 15.2.13
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 61,950 2013-02-26 2013-02-27 3110111112013 1011111 per kastrati sha blerje tallona nafte
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 10,230,205 2013-03-01 2013-03-04 3810160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik karburant kont shtese 1/3 29.01.2013 fat 22 29.01.2013 fh 1 31.01.2013
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 100,000 2013-03-01 2013-03-04 2810130302013 DSHP LIKUIDIM KARBURANT FAT 5 DT 01.02.2013
Sp. Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 364,000 2013-03-01 2013-03-04 3710130712013 SPITALI LIKUIDIM FAT 48 DT 31.01.2013 KARBURANT
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 175,316 2013-03-05 2013-03-07 4410100392013 602 Drejt Pergjithsh Tatimeve .bl karburant kontr shtese dt 7.1.2013, ft seri 06540432 dt 8.1.2013, fh dt 8.1.2013
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,294,451 2013-03-04 2013-03-07 3510050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE NAFTE
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,750,000 2013-03-05 2013-03-08 41,5221070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 FAT 43 DT 26.12.2013,4 DT 1.2.2013
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 214,650 2013-03-07 2013-03-13 21/121070082013 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) KASTRATI SHA Tirane 178,490 2013-03-11 2013-03-13 2710120852013 AGJENSIA SHERBIMIT ARKEOLOGJIK karburant shtese kontr 29.01.13 ft 16 dt 29.01.13 ser 06540216 fh 3 dt 7.03.13
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 1,500,000 2013-03-07 2013-03-13 3121070152013 0707 ND/JA KOMUNALE PLAZH 2107015 LIK FAT 34 DT 26.12.2013
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 300,000 2013-03-07 2013-03-13 2121070082013 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 114,500 2013-03-07 2013-03-13 3910290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/BL.
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) KASTRATI SHA Durres 35,058 2013-03-06 2013-03-13 3321070072013 0707 QENDRA KULTURORE DURRES 2107007 LIK FAT 50 DT 15.11.2012
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,365,030 2013-03-07 2013-03-13 9510170512013 602-REP 4001 likudim karburanti, urdher nr 523/2 dt 04.02.2013,kontrate shtese nr 771/1 dt 11.02.2013,fat nr 50 dt 20.02.2013,seri 06540550,fh nr 4 dt 20.02.2013
Bordi i Kullimit Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 2,627,221 2013-03-12 2013-03-15 2010050702013 LIKUJDIM NGA BORDI I KULLIMIT FIER
Laboratori i barnave (3535) KASTRATI SHA Tirane 307,667 2013-03-13 2013-03-18 3710130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,KARBURANT,UP 8 D 3/1/13,SHTES KONTR 8/1 D 1/2/13,FAT 1 D 1/2/13 S 06540101,FH 3 D 1/2/13
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 992,700 2013-03-15 2013-03-18 101 10010012012 602 Presidenca- bl.Karburant, up.nr.24 dt.07.01.2013 pv.24/4 dt.07.01.2013 kont.24/6 dt.08.01.2013 fat.13,77 dt.10.01.2013 09.01.2013 nrs.06540363 nrs.06541977 fh.nr.2,3 dt.09.01.2013,10.01.2013
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 600,000 2013-03-15 2013-03-18 53 10010012012 602 Presidenca- bl.Karburant, up.nr.539 dt.12.03.2012 pv.539/6 dt.02.04.2012 kont.539/10 dt.30.04..2012 ne vazhdim fat.18 dt.18.09.2012 nrs.05258968 fh.81 dt.18.09.2012
Komuna Perparim (0827) KASTRATI SHA Peqin 339,690 2013-03-13 2013-03-18 4926830012013 Karburant nga Komuna Perparim Peqin ne favor Kastrati Durres
Komuna Kashar (3535) KASTRATI SHA Tirane 477,000 2013-03-15 2013-03-19 6228090012013 602-KOM KASHAR KARBURANT UP 4 DT 22.01.13 PV 28.01.13 PV 2901.13 FAT 24 DT 07.02.13 SR 06540124 BFH 5 DT 07.02.13
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 254,254 2013-03-19 2013-03-20 4221070082013 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 105,210 2013-03-20 2013-03-20 2721070092013 TDO 0707 KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA 2107009 LIK KARBURANT
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 222,830 2013-03-19 2013-03-20 42/21070082013 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Komuna Gjegjan (3330) KASTRATI SHA Puke 143,928 2013-03-19 2013-03-21 5927180012013 KOMUNA GJEGjAN 2718001 LIK FATURE 25 DT.04.03.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 340,217 2013-03-20 2013-03-21 7210030012013 blerje karb.shtese kontrate nr2,date 03.01.2013,fat.nr.1,dt 5.1.2013seri06540201.flet hyrje nr.1,dt.7.1.2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 219,876 2013-03-20 2013-03-21 48 1005113 2013 1005113 Q T T B FAT 47 DT 26/02/2013 SHTESE KONTRATE