Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Kryevidh (3513) KASTRATI SHA Kavaje 428,175 2013-05-20 2013-05-23 7324730012013 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM BLERJE KARBURANTI FAT 01 DT 07.05.2013
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 1,000,000 2013-05-09 2013-05-14 5221070132013 0707 ND/JA KOMUNALE PLAZH 2107015 FAT 8 DT 27.2.2013
Komuna Ishem (0707) KASTRATI SHA Durres 609,189 2013-05-09 2013-05-14 7023720012013 TDO0707/KOM. ISHEM KOD 2372001/BL .
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KASTRATI SHA Tirane 4,948,936 2013-05-10 2013-05-14 101 2101146 2013 Nd Punt nr 1 karburant vazhd kontr 1167 dt 06.06.2012 fat 19 dt 13.09.2012 seri 04652569f hyr nr 106 dt 13.09.2012,fat 44 dt 12.04.2013 seri 06540594 fl hyr nr 16dt 12.04.2013
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 3,300,000 2013-05-07 2013-05-14 9321070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 24,50,26,3 DT 16.4.2013
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,669,400 2013-05-10 2013-05-14 178 10010012012 602 Presidenca -Blerje karburanti , up. nr.454 dt.28.02.2013 njof.fit.454/7 dt.18.03.2013 fat.25 dt.03.04.2013 nrs.06540575 pv.18.03.2013 fh.nr.28 dt.03.04.2013
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) KASTRATI SHA Durres 6,956 2013-05-10 2013-05-14 7321070072013 0707 QENDRA KULTURORE DURRES 2107007 LIK FAT 33 DT 7.2.2013
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 42,518 2013-05-22 2013-06-06 7210290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/BL.
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 81,752 2013-05-29 2013-06-12 5510260402013 lik nga midhja sr
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,385,410 2013-05-30 2013-06-12 17010280012013 Prokuroria e Pergjithshme karburant up 11.2.13 njf 28.3.13 k 17.4.13 f 29.4.13 s 00953181 fh 29.4.13
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,250,000 2013-05-24 2013-06-12 420 2101001 2013 Bashkia Tirane ,vazhd kontr 18/6 dt 11.06.2012 fat 06540656 dt 28.12.2012 fl hyr nr 160 dt 28.12.12 , fat 06541348 dt 07.12.2012 fl hyr nr 156 dt 27.12.2012
Gjykata Kushtetuese (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,734,200 2013-05-24 2013-06-12 9710300012013 GJYKATA KUSHTETUESE bl karburant kontrate ne vazhdim dt 25/5 dt 28.03.2013 fat 36 dt 22.05.2013 seri 00953186 fh 11 dt 22.05.2013
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 160,000 2013-05-24 2013-06-12 7010130302013 DSHP LIKUIDIM KARBURANT FAT 39 DT 23.05.2013
Prokuroria e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 309,921 2013-05-24 2013-06-12 12710280062013 TDO 0707 PROKURORIA RRETHIT GJYQESOR FAT 44 DD 03.05.2013 KONTRATA 650000
Sp. Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 142,025 2013-05-27 2013-06-12 14410130712013 SPITALI LIKUIDIM KARBURANT FAT 390DT 02.05.2013 KONTRATE 74/8
Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 6,116,381 2013-05-30 2013-06-12 17423650012013 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT NENT-DHJ 2012,JAN-MAJ 2013
Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 16,361 2013-06-03 2013-06-13 5010250462013 1025046 TDO0707/DREJT. RAJ. FORM.PROF./KOD 1025046/BL.
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) KASTRATI SHA Tirane 478,800 2013-06-07 2013-06-14 2910069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike nafte Up.8 dt.27.05.13 vlersim perfundimtar dt.29.05.13 fat.39 dt.29.05.13 seri 00181989 dt.29.05.13 fh dt.29.05.13
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) KASTRATI SHA Tirane 273,000 2013-06-06 2013-06-14 7310870042013 DSIK BL KABURANT FAT 43 DT 23.05.2013 SR 00953193 FH 23.05.2013 UP 60 DT 16.05.2013 NJOFT FIT 30.05.2013
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,318,934 2013-06-07 2013-06-14 130 02101146 2013 Nd Punt nr 1 karburant vazhd kontr 839/1 dt 09.04.2013 fat 11 dt 08.05.2013 seri 08280161 fl hyr nr 21 dt 08.05.2013 ,fat 6 dt 19.04.2013 seri 08280456 fl hyr nr 17 dt 19.04.2013
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,624,926 2013-06-07 2013-06-14 130 2101146 2013 Nd Punt nr 1 karburant vazhd kontr 839/1 dt 09.04.2013 fat 11 dt 08.05.2013 seri 08280161 fl hyr nr 21 dt 08.05.2013 ,fat 6 dt 19.04.2013 seri 08280456 fl hyr nr 17 dt 19.04.2013
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) KASTRATI SHA Tirane 266,400 2013-06-05 2013-06-14 7610120852013 1012085,AGJENSIA SHERBIMIT ARKEOLOGJIK karburant dt 04.06.2013, ft 12 dt 04.06.13, seri 09654462, ftese oferte , njoftim fituesi, up 7 dt 27.05.13, pv 3/4 dt 03.06.13, fh 5 dt 04.06.13
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) KASTRATI SHA Has 82,896 2013-06-06 2013-06-14 7110130292013 1812 benzine fat 42 dt 20.05.2013dshp has
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 2,500,000 2013-06-04 2013-06-14 6521070152013 0707 ND/JA KOMUNALE PLAZH 2107015 LIK FAT 20 DT 5.4.2013
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 479,200 2013-06-05 2013-06-14 15510780012013 MINISTRIA INTEGRIMIT 602 karburant up 56 dt 22.05.13 negoc pergj 24.05.13 nr 576 ft 45 dt 24.05.13 ser 00953195 fh 32 dt 24.05.13
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 138,896 2013-06-05 2013-06-14 6021070092013 TDO 0707 KLUBI I SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 61,771 2013-06-05 2013-06-14 8910290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/BL.
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 28,518,424 2013-06-07 2013-06-14 24210170512013 602-REP 4001 karburant,autor nr 3714/3 dt 09.05.2013,urdh nr 2599/1 dt 13.05.2013,urdher nr 2599/8 dt 23.05.2013,kontrate nr 2599/9 dt 24.05.2013,njoftim APP dt 03.06.2013,fat nr 30,3,4,5,20,24 dt 01.06.2013-02.06.2013,fh nr 10 dt 3.6.2013
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 6,311,132 2013-06-04 2013-06-14 8610160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik karburant kon vazhd 16/4 08.03.2013 fat 19 29.04.2013 fh 12,13 13.05.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 443,776 2013-06-05 2013-06-14 16110030012013 602,KM bl.karburanti,fat.nr.35,dt 10.4.2013,s 06540585,fh 15dt.10.4.2013,kontr,nr.384,dt.1.2.2013
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,000,000 2013-06-07 2013-06-14 53 2101155 2013 Nder Punt nr 2 karburant vazhd kontr 905 dt 13.06.2012 fat 46 dt 09.10.2012 seri 05258746 fl hyr nr 26 dt 09.10.2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 34,294 2013-06-07 2013-06-14 10110111302013 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM FAT 19 DT 05.06.2013 BLERJE KARBURANT
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,609,700 2013-06-07 2013-06-14 37110100772013 602 Drejt pergj doganave .bl karburant kv dt 1.3.2013, ft seri 00181985 dt 28.5.2013, fh dt 28.5.2013
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,938,500 2013-06-12 2013-06-14 54 2101155 2013 Nder Punt nr 2 karburant urdh kom 9/1 dt 20.02.2013 njoft kontr 9/2 dt 20.02.2013 fat 42 dt 12.04.213 seri 06540592 fl hyr nr 7 dt 12.04.2013
Autoriteti i konkurrences (3535) KASTRATI SHA Tirane 239,400 2013-06-07 2013-06-14 9610770012013 AUTORITETI I KONKURENCES bl karburant up 4 dt 22.01.2013 pv dt 24.01.2013 fat 7 dt 25.01.2013 seri 06540207 fh 1 dt 25.01.2013
Komuna Maminas (0707) KASTRATI SHA Durres 802,337 2013-06-06 2013-06-14 9623700012013 0707 KOM MAMINAS 2370001 LIK FAT 14 DT26.4.2013
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,957,608 2013-06-04 2013-06-14 12021070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 17.34,49,50 MAJ 2013
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) KASTRATI SHA Tirane 352,420 2013-06-11 2013-06-18 125 2101054 2013 Q.Ed.Zhv.Femje lik karb shkresa bashkise 1945 dt 22.02.2013 kontr 308 dt 15.04.2013 fat 47 dt 15.04.2013 seri 06540597 fl hyr nr 9 dt 15.04.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 10,059,500 2013-06-11 2013-06-18 35010130492013 QSUT 602 bl gazoil kontr v 340/7 dt 18.1.13 fat 85 dt 2.3.13 s 06540985 fh 68 dt 2.3.13 fat 27 dt 14.3.13 s 06540027 fh 82 dt 14.3.132 fat 99 dt 5.3.13 s 06540999 fh 70 dt 25.3.13
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 33,820 2013-06-11 2013-06-18 7810250662013 0707 QENDRA ZHVILLIMIT REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 37,46 DT 2.5.2013