Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,527,229 2013-06-12 2013-06-18 55 2101155 2013 Nder Punt nr 2 karburant vazhd kontr 95 dt 23.01.2013 fat 9 dt 25.01.2013 seri 06540209 fl hyrj nr 5 dt 25.01.2013
Materniteti Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 639,686 2013-06-11 2013-06-18 11010130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",KARBURANT,UP 26 D 20/3/13,NJF APP 26/3 D 20/3/13,KONTR 26/4 D 20/3/13,FAT 32 D 25/3/13 S 06543882,FH 16 D 25/3/13
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,391,910 2013-06-13 2013-06-19 455 2101001 2013 Bashkia Tirane urdh prok nr 9 dt 20.02.2013 raport permbl 9/4 dt 25.03.2013 njoft fit 9/5 dt 25.03. 2013 , kontr 9/14 dt 30.04.2013 autoriz 987 dt 30.04.2013 fat 08280490 dt 02.05.2013 fl hyr nr 14 dt 02.05.2013
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 6,000,000 2013-06-12 2013-06-19 8810160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik benzine kont nr 37/4 30.05.2013 fat 13 31.05.2013 fh 15 31.05.2013
Bashkia Bajram Curri (1836) KASTRATI SHA Tropoje 500,000 2013-06-13 2013-06-20 9821450012013 Bashkia B.Curri Tropoje blerje nafte kontrate dt 29.03.2013 ft nr 9 dt 24.04.2013 fh nr 9 dt 24.04.2013
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 20,264,936 2013-06-13 2013-06-20 25410170512013 602-REP 4001 karburant, kontrate nr 2599/9 dt 24.05.2013 ne vazhdim,fat nr 15,16,49 dt 27.05.2013-30.05.2013,seri 09234665,09234666,00953199,fh nr 9,8 dt 28.05.2013-31.05.2013
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 46,888 2013-06-13 2013-06-20 7710280352013 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE ME URDHER SHPENZIME NR 51.DT.22.04.2013
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 600,000 2013-06-17 2013-06-21 8221070142013 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ BL. KARBURANT
Komuna Helmes (3513) KASTRATI SHA Kavaje 175,365 2013-06-17 2013-06-21 6924720012013 KOMUNA HELMAS NAFTE LIKUJDIM FAT 18 DT 5.6.2013 DHE FAT 42 DT 14.6.2013
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,447,700 2013-06-14 2013-06-21 131 2101146 2013 Nd Punt nr 1 karburant vazhd kontr 839/1 dt 09.04.2013 fat 11 dt 08.05.2013 seri 08280161 fl hyr nr 21 dt 08.05.2013 ,fat 20 dt 13.05.2013 seri 08280170 fl hyr nr 22 dt 13.05.2013
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 139,620 2013-06-18 2013-07-31 18510111532012 602q.albanologjike karburant pl financ 15.5.2013,pvemergjenc 3.6.2013,f29,3.6.2013,s08279629,fh16,3.6.2013
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) KASTRATI SHA Tirane 864,850 2013-06-18 2013-07-31 9610280022013 1028002 Prokuroria e rrethit Tirane karburant up 18.4.13 njf 17.5.13 k 4.6.13 f 4.6.13 s 09654461 fh 4.6.13
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,749,500 2013-06-18 2013-07-31 19210280012013 Prokuroria e Pergjithshme karburant kv 17.4.13 f 6.6.13 s 009654475 fh 6.6.13
Bordi i Kullimit Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 3,592,000 2013-06-18 2013-07-31 4910050702013 SHP GAZIOLI BORDI I KULLIMIT FIER
ALUIZNI - Drejtoria Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 143,814 2013-06-19 2013-08-01 6910061282013 ALUIZNI SHKODER FAT. 06540178 DT. 27.03.2013
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) KASTRATI SHA Durres 479,505 2013-06-20 2013-08-01 6810160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME BLERJE NAFTE
Shkolla "B. cela", Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 190,460 2013-06-20 2013-08-01 7410110942013 1011094 SHKOLLA "B cELA" BLERJE MATERIALE
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 359,964 2013-06-19 2013-08-01 9610050072013 TDO 0707 DR.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK KARBURANT FAT 49 17.06.2013
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 76,039 2013-07-02 2013-08-05 104/110290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/BL.
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 870,690 2013-06-27 2013-08-05 14910290412013 GJYKATA E LARTE KARBURANT KONT NE VAZHD 1/13 DT 09.04.13 FAT 44 DT 24.06.13 SR 02418094 FH 44 DT 24.06.13
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 479,999 2013-07-03 2013-08-05 19110100392013 Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik bl karburant up dt 21.5.2013, form 6 dt 19.6.2013, ft seri 06580693 dt 19.6.2013, fh dt 19.6.2013
Nd-ja Ruget Rurale (3535) KASTRATI SHA Tirane 627,711 2013-06-27 2013-08-05 22 2035014 2013 Nd Rrugeve Rurale lik karburant urdh prok nr 1 dt 15.04.2013 proc verb dt 31.05.2013 njoft fit 90 dt 10.06.2013 ,kontr dt 20.06.2013 fat nr 40 dt 20.06.2013 seri 02418090 fl hyrje nr 1 dt 20.06.2013
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 192,313 2013-07-02 2013-08-05 4320470152013 TDO0707/NDERM.RRUGE RURALE.KOD2047015-/BL. KARB.
Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 35,521 2013-07-02 2013-08-05 5810250462013 1025046 TDO0707/DREJT. RAJ. FORM.PROF./KOD 1025046/BL.
Komuna Orosh (2026) KASTRATI SHA Mirdite 176,490 2013-06-20 2013-08-05 6126670012013 komuna orosh per nafte maji qershor 2013
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) KASTRATI SHA Tirane 200,200 2013-06-27 2013-08-05 9610870042013 DSIK BL NAFTE UP 86 DT 17.06.2013 FAT 19 DT 21.06.2013 SR 09233019 FH 3 DT 21.06.2013 NJOFT 21.06.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,737,100 2013-06-27 2013-08-05 46710100772013 Drejt pergj doganave .lik ft karburanti kv dt 1.3.2013, seri 02418088 dt 18.6.2013, fh dt 19.6.2013
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,637,540 2013-07-02 2013-08-05 518 2101001 2013 Bashkia Tirane lik karbvazhd , kontr 9/14 dt 30.04.2013 fat 09654486 dt 12.06.2013 ,fl hyr nr 23 dt 12.06.2013
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 16,034,425 2013-07-01 2013-08-05 9910160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik karburant kont vazhd 37/4 30.05.2013 fat 13 31.05.2013 fh 15 31.05.2013
Bordi i Kullimit Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 3,592,000 2013-06-18 2013-08-05 4910050702013 SHP GAZIOLI BORDI I KULLIMIT FIER
Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 79,051 2013-07-04 2013-08-13 10810280112013 PROKURORIA LIKUIDIM KARBURANT FAT 13 DT 02.07.2013
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 3,500,000 2013-07-02 2013-08-13 76/21070152013 0707 ND/JA KOMUNALE PLAZH 2107015 FAT 9 DT 3.6.2013
Komuna Helmes (3513) KASTRATI SHA Kavaje 175,150 2013-07-04 2013-08-19 7824720012013 KOMUNA HELMAS NAFTE LIKUJDIM FAT 39 DT 20.6.2013
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) KASTRATI SHA Durres 34,724 2013-07-03 2013-08-20 11321070072013. 0707 QENDRA KULTURORE DURRES 2107007 LIK FAT 23 DT 13.5.2013
Komuna Qelez (3330) KASTRATI SHA Puke 318,370 2013-07-03 2013-08-20 6127160012013 KOMUNA QELEZ PUKE KODI 2716001 blerje karburant fat.14 dt 04.06.2013
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 139,376 2013-07-03 2013-08-20 7521070092013 TDO 0707 KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA 2107009 LIK KARBURANT FAT 09654496
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,143,545 2013-07-05 2013-08-20 29310150012013 602-min e jashtme karburant kont 5708 dt 27.056.13 me negocim paraprak up 233 dt 16.05.13 fat 50 dt 21.05.13 sr 00953200 fh 34 dt 24.05.13
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,663,300 2013-07-03 2013-08-20 151.21070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 33 DT 12.6.2013
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 8,121,466 2013-07-04 2013-08-20 18910170312013 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KASTRATI SHA Durres 3,016,214 2013-06-25 2013-09-02 27010111502013 TDO 0707/UNIV. "A.MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ BL. BLUDIEZEL