Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 120,250 2013-04-25 2013-04-26 4010290342013 GJYKATA PUKE KODI 1029034 KARBURANT FAT.24 VITI 2013
Bordi i Kullimit Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 1,813,400 2013-04-25 2013-04-26 3210050702013 LIK KARBURANTI MARS 2013 BORDI I KULLIMIT FIER
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRATI SHA Tirane 621,746 2013-04-29 2013-04-29 11810110012012 602 m.arsimit karburant up.min.brend,5/6,27.1.2012,urdh229,3267/2,05.6.2012,kv3267/4,20.6.2012,f49,22.1.2013,s06540399,fh2,22.1.2012
Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 750,022 2013-04-05 2013-04-05 66 2160001 2013 2160001 BAHHKIA HIMARE FATNR 3 DT 22/12/2012
Drejtoria e Pyjeve Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 168,778 2013-04-05 2013-04-05 3010260252013 DREJ SHERB PYJOR SHKODER FAT.06540224 DT.30.01.2013
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 44,825,187 2013-04-04 2013-04-05 8710170512013 602-REP 4001 karburant,autorizim MM nr 2008 dt 20.03.2012,up nr 1507/4 dt 21.03.2013,urdher nr 1507/12 dt 28.03.2013,kontrate nr 1507/13 dt 29.03.2013,Njoftim APP dt 01.04.2013,fat nr 3-46 dt 30.03.2013-01.04.2013,seri 08281403-0650569
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 63,050 2013-02-04 2013-02-06 6,710250662013 0707 QENDRA ZHVILLIMIT REZIDENCIAL 1025066 LIK FAT 35 DT 10.12.2013
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 700,000 2013-02-04 2013-02-06 821070152013 0707 ND/JA KOMUNALE PLAZH 2107015 LIK FAT 2 -DHJETOR 2012
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) KASTRATI SHA Durres 19,133 2013-02-04 2013-02-06 910160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME BLERJE KARBURANT
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 412,785 2013-02-04 2013-02-06 2910050012013 Min e Bujqesise bl karburant up nr 7 dt 14.01.2013 shtese kontr nr 342 dt 15.01.2013 fat nr 48 dt 23.01.2013 fh nr 3 dt 23.01.2013
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 880,515 2013-02-04 2013-02-06 3121070012013 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 414,360 2013-02-04 2013-02-06 3021070012013 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 127,397 2013-02-06 2013-02-06 910290152013 TDO0707/GJYKATA RRETHIT KOD 1029015/KARBURANT
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 500,000 2013-02-01 2013-02-06 2521070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 75 DT 26.12.2012
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 108,500 2013-05-13 2013-05-15 14310111532012 230q.albanologjike karburant pl.financim 09.5.2012,up24,16.1.2013,pv17.1.2013fat15,8.5.2013,s08279915,fh16,17.1.2013
Sp. Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 664,147 2013-05-02 2013-05-10 11210130712013 SPITALI LIKUIDIM KARBURANT FAT 29 DT 05.03.2013,7 DT 22.04.2013
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 178,044 2013-05-03 2013-05-10 2620470152013 TDO0707/NDERM.RRUGE RURALE.KOD2047015-/BL. KARB.
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 107,620 2013-05-03 2013-05-10 4821070092013 TDO 0707 KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA 2107009 LIK KARBURANT
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 104,225 2013-05-06 2013-05-10 27510100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft karb seri 08280557 dt 15.4.2013, fh dt 15.4.2013, kv dt 1.3.2013
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 45,131 2013-05-03 2013-05-10 10310160622013 karburant Prefektura 1016062
Prefektura e qarkut Korce (1515) KASTRATI SHA Korce 68,566 2013-05-03 2013-05-10 7410160672013 KARBURANT FAT.8 DT 04.02.13 PREFEKTURA KORCE
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) KASTRATI SHA Tirane 768,867 2013-05-08 2013-05-13 5310280312013 Prokuroria per Krime te Renda karburant up 25.1.13 njf 27.2.13 k 11.3.2013 f 11.3.13 fh 11.3.13 s 06540338
Komuna Gjegjan (3330) KASTRATI SHA Puke 345,880 2013-05-07 2013-05-13 9627180012013 KOMUNA GJEGjAN 2718001 BLERJE KARBURANT FAT 33 DT 01.05.2013
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 149,977 2013-05-07 2013-05-13 11710780012013 MINISTRIA INTEGRIMIT 602 karburant up 266 dt 12.03.13 kontr 18.03.13 ft 44 dt 18.03.13 ser 06540344 fh 23 dt 18.03.13
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,000,000 2013-05-09 2013-05-13 264 2101001 2013 Bashkia Tirane ,vazhd kontr 18/6 dt 11.06.2012 fat 6541963 dt 17.12.2012 fl hyr nr 149 dt 17.12.2012,06541733 dt17.12.12,fl hyr 148 dt 17.12.12,fat 06540656 dt 28.11.2012 fl hyr nr 160 dt 28.11.2012
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 999,534 2013-05-08 2013-05-13 9310140482013 DREJTORIA PERGJITHSHME BURGJEVE, karburant up nr 11/1 dt 30/1/2013 kon dt 31/1/2013 fit 1/2/2013 fat dt 7/2/2013 fh dt 8/2/2013
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 500,974 2013-05-15 2013-05-16 6821070142013 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ BL. KARBURANT
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 834,530 2013-05-14 2013-05-16 1101029041203 GJYKATA E LARTE shpenzime karburantio kont ne vazhd 1/13 dt 09.04.13 fat 26 dt 30.04.13 sr 08280476 fh 31 dt 30.04.13 dif fat 4 dt 18.04.13 sr 08280454
Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 510,000 2013-05-17 2013-05-23 90 2160001 2013 2160001 BAHHKIA HIMARE KARBURANT FAT 13 DT 09.05.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,698,300 2013-05-21 2013-05-23 35910100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft bl bl karb seri 08280169 dt 10.5.2013, fh dt 10.5.2013, kv dt 1.3.2013
Gjykata e rrethit Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 127,133 2013-05-21 2013-05-23 5010290342013 GJYKATA PUKE KODI 1029034 blerje karburant fat 15 26.04.2013
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 13,000,000 2013-05-21 2013-05-23 7610160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik karburant kont va 16/4 08.03.2013 fat 19 29.04.2013 fh 12 29.04.2013
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 34,292 2013-05-17 2013-05-23 9010111302013 ZYRA ARSIMORE NAFTE
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 676,962 2013-05-17 2013-05-23 22310120012013 1012001 MTKRS,1012001 shpenz karb, urdher prok 461 dt 31.12.12, kontr 08.01.13, form 08.01.13, ft 33 dt 08.01.13, fh 20 dt 08.01.13
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 799,048 2013-05-21 2013-05-23 1171029041203 602-GJYKATA E LARTE shpenzime karburantio kont ne vazhd 1/13 dt 09.04.13 fat 36 dt 17.05.13 sr 0828018,6 fh 33 dt 17.05.13
Qarku Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 239,503 2013-05-20 2013-05-23 14820470012013 TDO0707/KESHILLI I QARKUT KOD 2047001/BL.
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 342,060 2013-05-20 2013-05-23 3220470152013 TDO0707/NDERM.RRUGE RURALE.KOD2047015-/BL. KARB.
Bordi i Kullimit Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 1,749,000 2013-05-21 2013-05-23 4010050702013 PAGESE NGA BORDI I KULLIMIT FIER
Komuna Armen (3737) KASTRATI SHA Vlore 790,785 2013-05-17 2013-05-23 64 2846001 2013 DIEZEL K.ARMEN 2846001
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) KASTRATI SHA Tirane 199,571 2013-05-17 2013-05-23 17 2101814 2013 Shkolla L.Gurak liknafte urdh prok nr 6 dt 06.03.2013 njof fit 53 dt 26.03.2013 kontr 04.04.2013 fat 21 dt 29.04.2013 seri 08280471 fl hyr 4 dt 29.04.2013