Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Kashar (3535) KASTRATI SHA Tirane 980,695 2012-12-08 2012-12-20 40328090012012 602-KOM KASHAR KARBURANT UP 477/4 DT 15.11.12 KONT 477/5 DT 15.11.12 KONT 47766 DT 15.11.12 FAT 14 DT 16.11.12 SR 05258164 FH 110 DT 16.11.12484409
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,040,340 2012-12-08 2012-12-20 46910150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE KARBURANT UP 5/6 DT 27.01.12 KOTN 136/1 DT 31.05.12 FAT 14 DT 23.10.12 FH 107 DT 23.10.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 888,800 2012-12-10 2012-12-26 354/10120012012 602 M.T.K.R.S bl.karburanti , pjesa e fundit e kontrates e ft up 5/6 dt 27.2.12 kontr.dt 23.5.12 autorizim lidhje kontr. 3349 dt 23.5.12 njoftim fituesi dt 3.5.12 ft 37 dt 24.5.12 seri 02874087 fh 45 dt 27.5.12
Drejtoria e Pyjeve Mat (0625) KASTRATI SHA Mat 18,517 2012-12-10 2012-12-26 14510260352012 Policia Pyjore (1026035) Lik Karburant Fat.nr.22 Dt.7.12.2012
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 800,000 2012-12-10 2012-12-26 19121070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 31 DT 26.10.2012
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 138,427 2012-12-10 2012-12-26 16910260402012 LIK MIDHJA
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) KASTRATI SHA Lezhe 9,740 2012-12-07 2012-12-26 16410160702012/ PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 19 DT 07.12.2012
Bashkia Bilisht (1505) KASTRATI SHA Devoll 121,802 2012-12-10 2012-12-26 30721050012012 BASHKIA BILISHT PER KASTRATI PER KARBURANT
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) KASTRATI SHA Lezhe 52,545 2012-12-07 2012-12-26 16410160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 19 DT 07.12.2012
Prefektura e qarkut Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 16,834 2012-12-10 2012-12-26 33010160592012 karburant likujdim fatura 691dt22.11.2012 nga prefektura berat 1016059
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 40,260 2012-12-10 2012-12-26 11010110942012 1011094 SHKOLLA BEQIR ÇELA BLERJE KARBURANT
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 43,863 2012-12-24 2012-12-27 26210111302012 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM KARBURANT FAT 36 DT 10.12.2012
Qendra Ditore Moshuarve (0707) KASTRATI SHA Durres 27,523 2012-12-17 2012-12-27 1082107000172012 2107017 TDO 0707/QENDRA DITORE E TE MOSHUARVE/ KOD 2107017/ BL. KARBURANT
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 36,600 2012-12-17 2012-12-27 13110250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 09 DT 10.10.2012
Prefektura e qarkut Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 163,290 2012-12-13 2012-12-27 338140160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES BENZINE PER MNZ DURRES
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,800 2012-11-09 2012-12-03 15210060462012 602 AKPT Nafte Up.19 dt.23.10.12 pv 3 dt.26.10.12 pv 4 dt.30.10.12 fat.23 dt.31.10.12 fh.13 dt.31.10.12
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 336,000 2012-11-09 2012-12-03 31810130092012 MATERIALE PER NGROHJE FAT.7 SHERBIMI PARESOR KORCE
Shkolla hoteleri-turizem Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 100,000 2012-11-09 2012-12-03 7710110602012 602-SHKOLLA E MESME HOTELERI TURIZEM gaz up.6,08.11.2012,fh38,09.11.2012,fs01667541,nr41,09.11.2012,pv09.11.2012,f3,09.11.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 800,000 2012-11-14 2012-12-12 42421070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 6 DT 30.10.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 3,100,000 2012-11-14 2012-12-12 41621070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 45,23 DT 21.10.2012
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 1,000,000 2012-11-14 2012-12-12 17121070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 6.11.2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 355,519 2012-08-17 2012-08-21 6710061282012 1006128 aluizmi FATURE NR 00181891 DATE 4.06.2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 748,391 2012-08-17 2012-08-21 8910061252012 TDO 0707/ALUIZNI /KOD 1006125/BL.
Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 95,947 2012-06-05 2012-06-11 8310050352012 1005035 DRBU bl karburant shkr e MB nr 5 dt 21.05.2012 kontr dt 30.05.2012 fat nr 29 dt 30.05.2012 sr nr 02035402 fh nr 19 dt 30.05.012
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 106,452 2012-06-06 2012-06-11 8121070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK FAT 181885 04.06.2012 KARBURANT
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 87,225 2012-06-05 2012-06-11 9910260222012 LIK.SH PYJOR POGRADEC 1026022 FT NR 26 DT 30.05.2012
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 89,000 2012-06-04 2012-06-11 11910290032012 TDO 070/GJYKATA APELIT /KOD 1029003/BL. NAFTE
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KASTRATI SHA Durres 84,000 2012-06-05 2012-06-11 232/110111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ BL. VAJ MAKINASH
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 4,150,000 2012-06-04 2012-06-11 174,17521070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 5 DT 8.5.2012 ,FAT 34 DT 9.4.2012
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 311,854 2012-06-04 2012-06-11 6610130302012 DSHP BLERJE KARBURANT FAT 35 DT 23.05.2012
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,399,910 2012-06-04 2012-06-11 10010760012012 602 ILDKP Blerje nafte, pv.1 dt.02.02.2012,pv.2,3,4 dt.06.02.2012,pv5dt20.02.2012,pv6 dt.27.02.2012,nj.fit.dt.26.03.2012,urdh.22.03.2012,pv.marrje dorz.26.03.2012,fat.02dt.26.03.2012 fh.6dt.26.03.2012 kont.dt.21.03.2012
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) KASTRATI SHA Tirane 928,800 2012-04-25 2012-04-25 4810280312012 602 Prokuroria per Krime te Renda.KARBURANT,KONTR 421 D 16/4/12,UP 227/1 D 6/3/12,NJF APP 16/4/12,NJF 3/4/12,FAT 31 D 16/4/12 S 02418331,FH 15 D 16/4/12
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 49,457 2012-04-19 2012-04-25 5810111112012 ZYRA ARSIMORE PER KASTRATI BLERJE NAFTE
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,158,696 2012-04-18 2012-04-25 8110140482012 602 Drejt.pergjith.Burgjeve karburant Up.16 dt.06.03.12 rap.perf.nr.16/4 dt.16.03.12 kontrate nr.16/5 dt.19.03.12 njoft.APP dt.09.04.12 fat.44 dt.28.03.12 fh.4 dt.28.03.12
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 30,438 2012-04-17 2012-04-25 7110050022012 1005002 drejt e bujqesise per ''kastrati''
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 55,200 2012-04-19 2012-04-25 7010111112012 ZYRA ARSIMORE per KASTRATI BLERJE KARBURANT
Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 61,387 2012-04-20 2012-04-25 4510260072012 TDO 0707 DREJT.E PYJEVE 1026007 LIK FAT 45 19.01.2012
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 290,000 2012-04-18 2012-04-25 4821070142012 TDO 0707/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014 / BL. KARBURANT
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 418,010 2012-04-18 2012-04-25 7721011552012 Nderm Punt nr 2 lik karb vazhdim kontr138 25.01.12 bulet APP 30.01.12 vazhdim fat 5,32 dt 25.01.12,22.02.12 seri 00954055,01667232 fl hyr nr 4,17 dt 25.012,22.02.12
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 84,000 2012-02-09 2012-02-16 1610250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL FAT 34 DT 2.11.2012