Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 174,480 2012-08-22 2012-08-23 24710130092012 MATERIALE PER NGROHJE FAT.34 SHERBIMI PARESOR KORCE 1013009
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 703,400 2012-08-23 2012-08-27 35410150012012 602-MIN EJASTHEM BENZINE UP 5/6 DT 27.01.12 KONT NE VAZHD 136/1 DT 31.05.12 FAT 36 DT 27.07.12 SR 03976636 FH 77 DT 27.07.12
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 911,100 2012-08-28 2012-08-30 14210050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE BLERJE NAFTE
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 302,363 2012-08-27 2012-08-30 46721070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Prokuroria e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 203,280 2012-08-28 2012-08-30 17810280062012 1028006PROKURORIA RRETHIT BLERJE KARBURANT 2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 342,520 2012-08-28 2012-08-30 14010160722012 Prefe.Qar.Tirane karburant fat 19 11.07.2012 fh 13 11.07.2012
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,771,870 2012-08-29 2012-08-31 36810170512012 602-REP 4300,karburant,autorizim nr 5/24 dt 21.05.2012,urdher nr 3243/1 dt 24.05.2012,njoftim i APP dt 24.05.2012,kontarte nr 3243/4 dt 07.06.2012,fat nr 28 dt 27.06.2012,seri 03427928,fh nr 1 dt 02.07.2012
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 563,760 2012-09-05 2012-09-11 14810050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE NAFTE
Bordi i Kullimit Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 9,511,997 2012-09-05 2012-09-11 7410050702012 LIKUJDIM NGA BORDI I KULLIMIT FIER
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 46,750 2012-09-05 2012-09-11 12710290032012 1029003 TDO 070/GJYKATA APELIT /KOD 1029003/BL
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,800,000 2012-09-05 2012-09-11 32821070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT18 ,47 DT 14.8.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,508,116 2012-09-05 2012-09-11 12410140472012 -Drejt.Permbarimit karburant kon nr 1104 dt 14/6/2012 autorizim nr 5/24 dt 21/5/2012 fat dt 7/8/2012 fh dt 7/8/2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 562,770 2012-09-07 2012-09-12 28010050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr nr 2313/2 dt 25.05.2012 fat nr 6 dt 28.08.2012 sr 04652006 fh nr 44 dt 28.08.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 193,930 2012-09-10 2012-09-12 46510100772012 602 drejt pergj doganave. lik ft karb seri 03976878 dt 27.7.2012, fh dt 27.7.2012, kv dt 20.6.2012
AKTI (3535) KASTRATI SHA Tirane 199,000 2012-09-07 2012-09-12 16210870082012 AKTI BL BENZINE UP 20 DT 4.09.2012 PV 4.09.2012 FAT 503 DT 5.09.2012 SR 04652855 FH 6 DT 5.09.2012
Muzeu Historik Kombetar (3535) KASTRATI SHA Tirane 101,150 2012-09-07 2012-09-12 13910120102012 602 MUZEU .bl benzine up dt 1.8.2012, form 3,4 dt 2.8.2012, ft seri 86913351 dt 3.8.2012, fh dt 3.8.2012
Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,106,832 2012-09-06 2012-09-12 34710041092012 1004109 602 Drejt pergj metrologjise.bler karburanti kontrate vazhdim 07.06.12 ft 44 s 04652844 5.9.12 fh 29 dt 5.9.12
Zyra Qendrore e Legalizimit dhe Urbanizimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 507,940 2012-09-06 2012-09-12 13410061182012 602 Aluizni karburant Up.5/6 dt.27.01.12 buletin dt.21.05.12 kontrate 3744 dt.19.06.12 fat.32 dt.29.06.12 fh.16 dt.29.06.12 fat.34 dt.13.07.12 fh.17 dt.13.07.12
Gjykata e rrethit TIrane (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,125,376 2012-09-07 2012-09-12 120 10290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane bl karburant kontr dt 18.04.2012 fat nr 27 dt 12.07.2012 sr nr 03976828 fh nr 25 dt 12.07.2012
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 86,500 2012-09-06 2012-09-12 9810250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL FAT 9 3.1.2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 37,660 2012-09-11 2012-09-13 19510111302012 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM FAT KARBURANTI FAT 40 40 DT 05.09.2012
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,638,303 2012-09-11 2012-09-13 33110010012012 602- Presidenca- bl.karburant.kont.ne vazhdim dt.30.04.2012 nr.539/10 fat.236,40,46,dt.31.05.2012,09.08.2012 fh.44,43,62 dt.31.05.2012,09.08.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 90,750 2012-09-11 2012-09-13 6921011612012 Agj.Konsumatorit lik karburant vazhd kont 572/1 dt 12.06.2012 fat nr 25 dt 07.08.2012 seri 04652475 fl hyr nr 25 dt 7.08.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 18,593,000 2012-09-10 2012-09-13 10910160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni benzine,kont 201 13.06.2012 ne vazhdim,fat nr 3,dt 24.08.2012 seri 04652003,fh nr 1 dt 27.08.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 350,297 2012-09-10 2012-09-13 32410100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .bl karburant kv dt 29.5.2012, ft seri 03978979 dt 30.8.2012, fh dt 30.8.2012
Avokati i popullit (3535) KASTRATI SHA Tirane 466,780 2012-09-10 2012-09-13 16010660012012 602 AVOKATI POPULLIT bl karburant kontrate vazhdim dt 9.4.12 ft 26 dt 16.8.12 seri 04652176 fh 24 dt 16.8.12
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 78,540 2012-09-12 2012-09-14 31510111532012 230 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE karburant pl.finc.09.05.2012,up60,06.09.2012,pv06.09.2012,f43,06.09.2012,s04652943,fh31.06.09.2012
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 299,730 2012-09-12 2012-09-14 31610111532012 230 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE karburant pl.finc.302,26.06.2012,up61.06.09.2012.f44,06.09.2012,s04652944,fh32,06.09.2012,up60,06.09.2012,pv06.09.2012,f43,06.09.2012,s04652943,fh31.06.09.2012
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) KASTRATI SHA Tirane 158,950 2012-09-13 2012-09-14 15810670012012 602 Komis Sherbimit Civil .bl karb up dt 10.9.2012, form 3,4 dt 11.9.2012, ft seri 04652561 dt 11.9.2012, fh dt 11.9.2012
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 2,389,948 2012-09-10 2012-09-14 15910050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME NAFTE
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 1,000,000 2012-09-13 2012-09-17 14821070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 44 DT 31.8.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KASTRATI SHA Tirane 5,815,020 2012-09-13 2012-09-17 18921011462012 nd/nr 1 punetore lik karb vazhd kontr 1167 dt 06.06.2012 fat 26 dt 07.08.2012 seri 04652476 fl hyrje 96 dt 07.08.2012
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,606,075 2012-09-14 2012-09-17 31410280012012 602,prokuroria pergjithshme karburant kv 16.4.12 f 5.9.12 s 04652847 fh 5.9.12
Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 54,000 2012-09-13 2012-09-17 9310250462012 1025046 TDO 0707/DREJT.RAJONALE FORMIMIT PROFESIONAL / KOD 1025046/NAFTE
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,572,800 2012-09-13 2012-09-17 70221010012012 Bashkia Tirane lik karb vazhd kontr dt 11.06.2012 fat 86912480 dt 18.07.2012 fl hyr nr 79 dt 18.07.2012
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 37,400 2012-09-14 2012-09-17 11610120032012 1012003 TDO 0707/DREJT. RAJ. KULT. KOM. /KODI 1012003/BL.
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) KASTRATI SHA Has 418,995 2012-09-14 2012-09-17 12910130292012 1812 BENZINE DSHP HAS 1013029 FAT 15 DT 02.07.2012
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 556,950 2012-09-18 2012-09-21 52221070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 367,020 2012-09-18 2012-09-21 9110061282012 aluizmi kontrate ne vazhdim likuj fat nr 00181891 04.06.2012
Komisioneri per Mbrojtjen nga Diskriminimi (3535) KASTRATI SHA Tirane 479,500 2012-09-18 2012-09-21 98110910012012 1091001 kmd karburant up 14.8.12 pv 15.8.12 f 15.8.12 s 4652171 fh 17.9.12