Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 135,712 2012-02-13 2012-02-16 3810250852012 602 SHKP NAFTE FAT 23 DT 12.01.2012 SR 00953423 KONTRT VAZHDIM 34/01 DT 9.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 109,132 2012-02-10 2012-02-16 5010100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve blerje karburant up nr 24659 dt 30.12.2011 kontr shtese nr 24659/A dt 6.01.2012 fat nr 25 dt 17.01.2012 sr nr 009553225 fh nr 4 dt 17.01.2012
PIU Ndertimi i Portit te Peshkimit Durres (3535) KASTRATI SHA Tirane 17,300 2012-02-06 2012-02-16 610269102012 231 Projekti Ndertimit te Portit Durres "tvsh karburanti ,kont.vazhd.dt.01.03.11 fat.seri 00952775 dt.04.01.12,fh nr.01 dt.04.01.12
Spitali Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 49,407 2012-02-10 2012-02-16 3410130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 1,500,000 2012-02-10 2012-02-16 4921070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 38 DT 13.1.2012
Dega e rezervave Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 17,500 2012-02-03 2012-02-16 1110160932012 1016093 DR.RAJ.REZERVAVE NAFTE FAT NR 19 DT 16.01.2012
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 1,000,000 2012-02-08 2012-02-16 2321070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 35 DT 26.12.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 33,640,946 2012-02-09 2012-02-16 1510160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant,up nr 2 dt 03.01.2012,kontrate shtese nr 2/3 dt 09.01.2012,fat nr 38 dt 31.01.2012,seri 00953038,fh nr 2 dt 01.02.2012
Zyra Qendrore e Legalizimit dhe Urbanizimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 392,196 2012-02-13 2012-02-16 2310061182012 602 Aluizni Qender karburant kont vazhd 5212 14.07.2011 fat 31 18.01.2012 fh 2 18.01.2012
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 46,400 2012-02-13 2012-02-16 1510050072012 TDO 0707 DREJT.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK FAT 21,35 26.01.2012
Zyra Arsimore Sarandë (3731) KASTRATI SHA Sarande 105,000 2012-02-13 2012-02-16 4210111332012 SHP KARBURANTI NGA Z ARSIMORE
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 36,897,900 2012-02-07 2012-02-16 3310130492012 602 Q S U Tblgazoil vkm804d up 25.11.11 njf 30.11.11 v 30.11.11 kontr 5182/8 dt 30.11.2011 fat 30 dt 30.11.2011 s 00181680 fh 74 dt 30.11.2011 fat 32 dt 4.12.2011 s 00181682 fh 77 dt 4.12.2011 fat 37 dt 9.12.2011 s 00181687 fh 81 dt 9.12.20
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) KASTRATI SHA Durres 28,980 2012-02-09 2012-02-16 1210160862012 1016086 SHTEPIA PUSHIMIT MIN BRENDSHME BLERJE KARBURANT
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 369,380 2013-01-21 2013-01-22 2710150012013 602-MIN E JASHTME KARBURANT KONT NE VAZHD 136/1 DT 31.05.12 FAT 19 DT 12.11.12 SR 05257269 FH 107 DT 23.10.12
Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 341,831 2013-01-21 2013-01-22 2310250852013 1025085 SH K . PUNESIMIT karburant shtese kontr ne nr 2625 dt 31.12.212 fat nr 3 dt 15.1.2013 ser, 06540203 fh nr 2 dt 15.1.2013
Administrata Qendrore ShSSH (3535) KASTRATI SHA Tirane 834,120 2013-01-24 2013-01-24 910250972012 SHERBIMI SOC SHTet benz tollone fat 49 dt 21.08.2012 s r04652199 fh 18 dt dt 21.08.2012 kontr vd 652/1 dt 28.05.2012
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,000,000 2013-01-24 2013-01-25 18 10010012012 602 Presidenca- Blerje karburant-blerje pjesore, up.539 dt.12.03.2012 kont.ne vazhdim dt.30.04.2012 fat.18 dt.18.09.2012 fh.nr.81 dt.18.09.2012
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 173,940 2013-01-28 2013-01-28 1210160032013 Qendra e Form.Policor benzine pa plumb kont shtese 10/1 15.01.2013 fat 35 15.01.2013 fh 1 15.01.2013
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 16,429,077 2013-01-25 2013-01-28 3910170512013 602-REP 4001 likudim karburanti,kontrate nr 309/3 dt 16.10.2012 ne vazhdim,fat nr 9,19,21,22,37,44 dt 17.10.2012-20.10.2012,fh nr 16 dt 26.10.2012,seri 05261309,05261319,0526131322,05257437,05261344
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 180,889 2013-01-25 2013-01-28 721070092013 TDO 0707 KLUBI I SHUME SPORTEVE TEUTA 2107009 LIK KARBURANT DHJETOR 2012
AKTI (3535) KASTRATI SHA Tirane 388,000 2013-01-28 2013-01-28 110870082013 AKTI BL BENZINE UP 3 DT 18.01.2013 PV 23.01.2013 FAT 8963 DT 23.01.2013 SR 06540628 FH 1 DT 23.01.2012
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 119,800 2013-01-30 2013-01-30 1621070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ NAFTE SHTATOR,NENTOR2012
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 10,560 2013-01-30 2013-01-30 1521070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ GAZ PER GATIM
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRATI SHA Tirane 900,800 2013-01-21 2013-01-21 2210110012012 602m.arsimit karburant up5/6,27.1.2012,u229,pr3267/2,05.06.2012,kon.3267/4,20.06.2012,f48,06.8.2012,s03978798fh 35,06.08.2012
Spitali Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 83,318 2013-01-18 2013-01-21 1010130172013 PAGESE SPITALI FIER
Shkolla e Magjistratures (3535) KASTRATI SHA Tirane 479,460 2013-02-06 2013-02-07 1810550012012 SHKOLLA E MAGISTRATURES BL KARBURANT UP DT 3.01.2013 PV DT 8.01.2013 FAT 145 DT 10.01.2013 SERI 06540706 FH 10 DT 10.01.2013
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 479,720 2013-02-07 2013-02-07 2110111532012 602 q.albanologjike karburant up.01,16.01.2013,pv17.01.2013,f88,17.01.2013,s06540613,fh4,17.01.2013
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 124,440 2013-02-07 2013-02-07 2210280352013 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFT FATURE NR 06540713
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,982,500 2013-02-06 2013-02-07 46 2101001 2013 Bashkia Tirane dif fat 06541818 dt 03.12.2012 fl hyr nr 143 dt 03.12.2012 ,vazhd kontr 186 dt 11.06.2012
Qendra Ditore Moshuarve (0707) KASTRATI SHA Durres 22,184 2013-02-07 2013-02-08 331070172013 TDO 0707/ QENDRA DITORE TE MOSHUARVE/ KOD 2107017/ BL. KARBURANTI
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 10,302,697 2013-02-07 2013-02-08 2510130492013 QSUT karburant per ngrohje kontv 2325/2 dt 18.06.12 ft 7 dt 1.09.12 ser 04653107 fh 1.09.12 ft 38 dt 14.07.12 ser 03976838 fh 83 dt 14.07.12
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 249,920 2013-02-13 2013-02-18 19101109420013 1011094 SHKOLLA "B ÇELA" BLERJE KARBURANT
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) KASTRATI SHA Tirane 827,748 2013-02-12 2013-02-18 27 2101054 2013 Q.Ed.Zhv.Femje lik karb vazhd kontr 568 dt 11.06.2012 fat 734 dt 27.11.2012 seri 05257067 fl hyr nr 30 dt 27.12.2012
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 300,000 2013-02-11 2013-02-18 1121070142013 2107014 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ KARBURANT
Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 54,900 2013-02-13 2013-02-18 1210250462013 1025046 TDO0707/DREJT. RAJ. FORM.PROF./KOD 1025046/BL.
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,365,905 2013-02-13 2013-02-18 2310290412013 GJYKATA E LARTE bl karburant up nr 18 dt 31.01.2013 kontr shtese nr 1/19 dt 1.02.2013 fat nr 5 dt 1.02.2013
Qarku Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 212,952 2013-02-13 2013-02-18 4420470012013 TDO0707/KESHILLI I QARKUT KOD 2047001/BL.
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 110,000 2013-02-11 2013-02-18 2210130302013 DSHP LIKUIDIM KARBURANT FAT 5 DT 31.01.2013
Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 360,840 2013-02-11 2013-02-18 16 2160001 2013 2160001 BAHHKIA HIMARE KARBURANT FAT 7 DT 05.11.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 9,800,000 2013-02-15 2013-02-18 3510160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik karburant shtese kontrate 1/3 29.01.2013 fat 22 29.01.2013 fh 1 31.01.2013 lik i pjesshem